مهاجرت سرمایه گذاری در آرژانتین

استارت آپ آرژانتین

استارت آپ آرژانتین

آرژانتین در طول سال های اخیر علی رغم درگیر بودن با بحران اقتصادی، فضای تجاری خود را به روی سرمایه گذاران و استارت آپ آرژانتین گشوده است. همین گشودگی فضای تجاری از سوی دولت یکی از جذابیت های سرمایه گذاری در آرژانتین است. اما در سوی دیگر و نکته مهم این است که نتایج و محصولات حاصل از فعالیت استارت آپ در آرژانتین در سایر کشورهای قاره آمریکای لاتین قابل استفاده است و همین موضوع موجب دریافت سود سرشار از سرمایه گذاری می شود. علاوه بر این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده است، متقاضیان سرمایه گذاری در آرژانتین می توانند برای انجام امور اداری مربوط به هدف خود، از تجارب و دانش ما استفاده نمایند.

 فضای استارت آپ در آرژانتین

با وجود موانع مالی بسیاری که اقتصاد آرژانتین در دهه ‌های اخیر متحمل شده است، یا شاید به دلیل آن، آرژانتین برخی از پرسودترین شرکت‌ های فناوری در آمریکای لاتین را تولید کرده است. این است که بوئنوس آیرس که زمانی مرکز “دات کام” منطقه نامیده می شد، خود را به عنوان قلب بازار پر رونق استارت آپ آرژانتین معرفی کرده است. پایتخت این کشور که به عقیده برخی به عنوان کلان شهر آمریکای لاتین با «اروپایی ترین» طعم و مزه است، بنیانگذار موفقیت های عمده کارآفرینی مانند Mercado Libre، یک بازار آنلاین معادل آمازون، یا گلوبانت، اولین آمریکای لاتین بوده است. در واقع اکوسیستم استارت آپی آرژانتین از هوش مصنوعی گرفته تا فناوری دولتی فضایی ارائه می دهد که تنوع کارآفرینی می تواند نشان دهنده برخی از نقاط قوت اصلی محیط در حال رشد استارت آپ آرژانتین باشد.

استارت ‌آپ‌ های فین‌ تک در 9 بخش مختلف در آرژانتین فعالیت می‌ کنند که 24% آن بر پرداخت‌ های دیجیتال و 22% بر فعالیت‌ های وام‌ دهی متمرکز شده ‌اند. مهم‌تر از همه، Ualá، یک برنامه مدیریت مالی شخصی است که نزدیک به 200 میلیون $ (دلار آمریکا) سرمایه‌گذاری کرده است و آن را به یکی از موفق ‌ترین استارت‌ آپ ‌ها در زمینه جذب سرمایه در آمریکای لاتین تبدیل کرده است. به طور مشابه، Agrofy، یک پلت فرم تجارت الکترونیک کشاورزی، تقریبا 26 میلیون $ (دلار آمریکا) جذب کرده است، که سومین سرمایه جمع آوری شده توسط استارت آپ های پیشرو در زمینه فناوری کشاورزی در منطقه است. اینها تنها 2 نمونه از چگونگی ظهور اقتصاد استارتاپی آرژانتین به عنوان یک رقیب قوی در بازار آمریکای جنوبی است.

بهترین شرکت های استارت آپ آرژانتین

تیندانوب |ز جمله استارت آپ های آرژانتین است که ارائه دهنده ویترین تجارت الکترونیک برای مشاغل است. این شرکت یک ابزار مبتنی برابر فراهم می کند که کاربران را قادر می سازد تا فروشگاه آنلاین خود را برای خرده فروشان کوچک، کارآفرینان و غیره ایجاد کنند. صاحبان می توانند طراحی سایت را سفارشی کنند و محصولات را در معرض فروش قرار دهند که باعث افزایش فروش می شود. اوالا به عنوان دیگر شرکت استارت آپی ارائه دهنده کارت های پیش پرداخت دارای NFC است که می توان از آن برای پرداخت در فروشگاه، خرید آنلاین، برداشت نقدی و انتقال پول استفاده کرد. همچنین اپلیکیشنی برای مدیریت تراکنش ها و شارژ مجدد کارت ارائه می دهد. این برنامه در دستگاه های iOS و Android در دسترس است. نقاشی دیواری، نام دیگر شرکت استارت آپی آرژانتین است که یک رابط را ارائه می دهد.

با استفاده از اپ این شرکت، کاربران می توانند تمام ایده های خود را ارائه دهند، ویژگی هایی را برای نظرات، گفتگوی زنده، رای دادن برای ساده سازی فرآیند تصمیم گیری ارائه می دهد. ماهواره به عنوان یک استارت آپ ارائه دهنده راه حل های تصویربرداری واقعی زمین مبتنی بر ماهواره است که مجموعه‌ ای از نانوماهواره ‌ها را برای تصویربرداری از زمین با وضوح بالا و بلادرنگ ایجاد و مستقر می ‌کند. این شرکت به شرکت ها، شهرداری ها، ایالت ها و دولت های ملی پاسخ می دهد. Digital Houses یک آموزشگاه کدنویسی است که دوره هایی را در زمینه های توسعه وب full-stack، توسعه اندروید موبایل، توسعه ios موبایل، بازاریابی دیجیتال، طراحی UX، مدیریت محصول دیجیتال و تجزیه و تحلیل، ارائه می دهد. در خصوص اطلاع از شرایط اخذ ویزای کار آرژانتین پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

بهترین شرکت های استارت آپ آرژانتین

سیاست های سرمایه گذاری استارت آپ در آرژانتین

سرمایه گذاران ریسک پذیر همچنان نسبت به پتانسیل نوآورانه استارت آپ های آرژانتینی هوشیار و در عین حال خوش بین هستند. در واقع، به نظر نمی‌رسد که بحران اقتصادی طولانی ‌مدت این کشور مانعی برای تأسیس شرکت ‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر داخلی باشد. NXTP Ventures، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر که دفتر مرکزی آن در بوئنوس آیرس قرار دارد، یکی از بزرگترین سرمایه گذاران استارت آپی با سبد مدیریتی حداقل 130 سرمایه گذاری بود. Kaszek Ventures، یکی دیگر از شرکت های آرژانتینی با دفاتر در سائوپائولو و مونته ویدئو دارای حدود 5 صندوق و در مجموع 70 مجموعه سرمایه گذاری را مدیریت می کند. در نهایت، از آنجایی که محیط اقتصادی آرژانتین به طور فزآینده ای برای کارآفرینان مهمان نواز می شود، شرایط برای توسعه استارت آپ ها توسط بازار سرمایه گذاری در آرژانتین، رو به رشد و پشتیبانی است.

از سوی دیگر دولت آرژانتین نرخ بهره اولیه خود را به 40% کاهش داد و در این روند بازار را گرم کرد که این موضوع می تواند عامل دیگری باشد که به نفع سرمایه گذاران باشد. با توجه به مقیاس پذیری خارجی به عنوان اساس شرکت های آرژانتینی. آنها می خواهند بال درآورند. بنابراین اگر قصد دارید جهانی باشید، طرز فکر آنها باید دقیقا با مدل کسب و کار شما مطابقت داشته باشد. موضوع مهم دیگر این است که قانون کارآفرینی یک قانون فوق العاده مثبت است. این اجازه می دهد تا الزامات شروع یک کسب و کار تنها در 24 ساعت برطرف شود. علاوه بر این دولت آرژانتین بلاک چین را دوست دارد و آنها حتی سوابق بولتن خود را با استفاده از این فناوری نگه می دارند.

نرم افزاهای محصول استارت آپ آرژانتین

Emi Labs یک دستیار استخدام هوش مصنوعی برای شرکت هایی با گردش مالی بالا است. جایگزین کارهای تکراری و وقت گیر مانند غربالگری رزومه و زمان بندی مصاحبه دستی می شود. این نرم افزار نه تنها به شرکت ‌ها کمک می ‌کند هزاران دلار صرفه ‌جویی کنند، بلکه تجربه بهتری را برای نامزدها، چه آنهایی که انتخاب شده‌ اند و چه آ‌نهایی که انتخاب نشده‌ اند، فراهم می ‌کند. Afluenta یک شبکه وام دهی همتا به همتا است که سرمایه گذاران و وام گیرندگان قابل اعتبار را گرد هم می آورد.

به طور خلاصه بستری که اجازه وام های کوچک را بین طرفین، بدون دخالت بانک می دهد. E-valuados یک پلت فرم آموزشی است که به موسسات آموزشی اجازه می دهد تا مفاهیم کسب شده در کلاس های حضوری را روزانه نظارت کنند. ZoomAgri به عنوان اپلیکیشن دیگری حاصل از فعالیت استارت آپی در آرژانتین از طریق هوش مصنوعی، بینایی کامپیوتری و اینترنت اشیاء، ارزیابی کیفیت کالاهای کشاورزی را برای همه شرکت کنندگان زنجیره تامین کشاورزی فراهم می کند.

در جدول زیر نام دیگر نرم افزارهای حاصل از فعالیت استارت آپ در آرژانتین اشاره شده است:

نام نرم افزارکاربرد
Blendedپلتفرم ارتباطی برای مدارس
Modfyیک دلال املاک و مستغلات با فناوری که خرید، فروش و اجاره خانه را برای مردم آسان‌ تر می‌ کند.
Marketاولین بازار جهانی کالاهای کشاورزی است. پلتفرم آنها یک هاب مبتنی برابر است که به کاربران اجازه می‌ دهد غلات، دانه‌ های روغنی، محصولات جانبی و تخصص‌ ها را ایمن و هوشمند بخرند.

مشاوران همکار با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا علاوه بر آگاهی بخشی بیشتر، بسترهای لازم برای ثبت استارت آپ در آرژانتین را برای متقاضیان فراهم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :