مهاجرت کاری اروگوئه

کار در اروگوئه

کار در اروگوئه

پس از رکود اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا که باعث کاهش تولید ناخالص داخلی شد، اکنون شرایط کار در اروگوئه به رونق سابق خود بازگشته است. این بهبود در تولید ناخالص داخلی به دلیل پویایی قابل توجه در ساخت و ساز و در بخش تجارت کشاورزی بوده است. از سوی دیگر مدیریت بهداشتی بیماری همه گیر اجازه داد تا تحرک تا حد امکان کاهش یابد و این امر از قرنطینه های شدید جلوگیری کرد و به کارگرانی که شغل خود را از دست دادند کمک کرد.

بنابراین می توان گفت با انتخاب اروگوئه شما به کشوری پا می گذارید که قوانین حمایتی کاری مطلوبی در جهت از حمایت کارکنان دارد. در همین زمینه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده است تا با درنظرگیری توانایی ها و شرایط شما، موقعیت متناسب کار در اروگوئه را به شما معرفی نماید.

شرایط لازم برای ویزای کار اروگوئه

برای واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای کار در اروگوئه، متقاضیان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. در طول فرآیند درخواست، اتباع خارجی باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • عکس پاسپورت اخیر
  • ارائه گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
  • یک کپی از صفحه اصلی گذرنامه متقاضی
  • پیشنهاد استخدام از یک شرکت ثبت شده در اروگوئه
  • کپی شناسنامه یک مرجع در اروگوئه
  • گواهی پرداخت هزینه ویزا

فرآیند برنامه دریافت نیز به این شکل است که اتباع خارجی باید با جمع آوری تمام مدارک مورد نیاز فهرست شده ، فرآیند درخواست ویزای کار را آغاز کنند. هنگامی که تمام مدارک آماده شد، متقاضیان باید به سفارت، کنسولگری، یا نمایندگی دیپلماتیک اروگوئه در کشور محل اقامت خود مراجعه کنند تا برای مصاحبه ویزا وقت ملاقات تعیین کنند. متقاضیان می توانند مدارک مورد نیاز را به سفارت پست کنند یا در روز جلسه همراه داشته باشند. در طول فرآیند مصاحبه، متقاضیان باید انتظار داشته باشند که به سوالات مربوط به دلایلی که قصد سفر به اروگوئه را دارند و فعالیت هایی که قصد انجام آن را دارند پاسخ دهند.

مقامات همچنین سوالات ساده ای در مورد زندگی روزمره متقاضی در کشور محل اقامت خود خواهند پرسید. پس از مصاحبه، مقامات اروگوئه رسیدگی به درخواست ویزا را آغاز خواهند کرد. معمولا 14 تا 20 روز کاری طول می کشد تا درخواست به طور کامل بررسی شود، پس از آن مقامات با متقاضی تماس می گیرند تا به آنها اطلاع دهند که ویزا آماده است. پس از اخذ ویزای کار، اتباع خارجی می توانند به اروگوئه سفر کنند. نکته دیگر این است که ویزای کار واجد شرایط تمدید یا تمدید نیست.

شرایط لازم برای ویزای کار اروگوئه

فضای کار در اروگوئه

اگر تازه وارد کشور اروگوئه شده ‌اید، احتمالا به دنبال شغلی می ‌گردید، خواه برای امرار معاش، تکمیل درآمد بازنشستگی یا صرفا مشغول نگه داشتن خود. یافتن کار در اروگوئه همیشه آسان نیست و بسیاری از مهاجران گزارش می دهند که هنگام جستجوی کار با مشکلاتی روبرو هستند. اما این مشکلی است که هنگام انتقال به هر کشور جدیدی وجود دارد و مختص اروگوئه نیست. با این حال از آژانس های کار تا آگهی های روزنامه ای و رسانه ای فرصت های مختلفی را معرفی می کنند.

دستمزدها در اروگوئه نسبت به اروپا و آمریکا پایین تر است و حتی اگر تصمیم بگیرید که می خواهید با حقوق کمتری کار کنید، با مردم محلی رقابت خواهید کرد که البته زبان و آداب و رسوم را بسیار بهتر از شما می دانند. اما در مقابل هزینه های زندگی نیز بسیار پایین تر می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه زندگی در اروگوئه، مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

میزان دستمزد کار در اروگوئه

فردی که در کشور اروگوئه کار می کند به طور معمول حدود 33000UYU (پزوی اروگوئه) در ماه درآمد دارد. این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است و حقوق در اروگوئه از 8340UYU (پزوی اروگوئه) در ماه تا 147000UYU (پزوی اروگوئه) در ماه متغیر است. اما در کل متوسط ​​حقوق 33600UYU (پزوی اروگوئه) در ماه است، به این معنی که نیمی از جمعیت کمتر از 33600UYU (پزوی اروگوئه) درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از 33600UYU (پزوی اروگوئه) درآمد دارند. از سوی دیگر 25% از جمعیت کمتر از 18900UYU (پزوی اروگوئه) درآمد دارند در حالی که 75% از آنها بیش از 18900UYU (پزوی اروگوئه) درآمد دارند.

در جدول زیر تغییر حقوق برحسب ممدرک و به صورت درصدی بیان شده است:

نوع مدرکدرصد تغییر حقوق در اروگوئه
دیپلمبه طور متوسط ​​17% بیشتر از همتایان خود که فقط به سطح دبیرستان رسیده اند، درآمد دارند.
کارشناسی24% بیشتر از کسانی که فقط موفق به دریافت گواهینامه یا دیپلم شده اند، درآمد دارند.
کارشناسی ارشدحقوقی 29% بیشتر از افراد دارای مدرک کارشناسی دریافت می کنند.
دکتریبه طور متوسط ​​23% بیشتر از دارندگان مدرک کارشناسی ارشد درآمد دارند.

در تصویر زیر سایر جزئیات مالیات درآمد از کار افراد غیرمقیم یا IRNR در اروگوئه اشاره شده است:

اگر از متقاضیان کار در اروگوئه هستید، مشورت با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند شما را جهت اخذ بهترین تصمیم برای مهاجرت به اروگوئه راهنمایی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :