شرایط اندونزی

هزینه زندگی در اندونزی

هزینه زندگی در اندونزی

متقاضیان بین المللی پیش از انتخاب روش مهاجرتی به کشور اندونزی بایستی از جزییات و هزینه زندگی در اندونزی اطلاعات کامل کسب نمایند. اندونزی نام کشوری در جنوب شرقی آسیا است که بیش از 270 میلیون نفر جمعیت دارد و این کشور را در رتبه چهارم جهان از نظر جمعیت قرار می دهد. هزینه زندگی در اندونزی نسبتا مناسب بوده و می تواند مقصد خوبی به عنوان یک مقصد توریستی و یا یک کشور مناسب برای مهاجرت باشد. این کشور از بالغ بر 17000 جزیره تشکیل شده است که حاکی از وسعت این کشور دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شوید.

مزایای زندگی در اندونزی

اندونزی یکی از کشورهای پرقدرت آسیایی بوده که در دهه اخیر رشد اقتصادی بی نظیری را به خود دیده است. همین امر موجب شده تا این کشور یکی از مقاصد اصلی برای مهاجرت مردم جهان باشد. این کشور با دارا بودن موقعیت های شغلی مختلف و مناسب با هر فردی، می تواند کمی از نگرانی های شما برای اقامت دائم در این کشور را بکاهد. شما با داشتن هر تخصصی می توانید در این کشور استخدام شوید و هزینه زندگی در اندونزی خود را تامین کنید. یکی دیگر از خوبی های اقامت و مهاجرت به اندونزی، امکان تحصیل با کیفیت بالا و هزینه های نسبتا پایین این کشور است. برای کسی که قصد مسافرت به این کشور یا اقامت در آن را داشته باشد، دانستن هزینه های زندگی این کشور دارای اهمیت زیادی است.

جاکارتا پایتخت کشور اندونزی بوده و یکی از مقاصد اصلی کسب اقامت در اندونزی است. جاکارتا با داشتن موقعیت های شغلی زیاد، مهاجران زیاد و به واسطه مراکز خرید متعدد و جاذبه های دیدنی آن، گردشگران زیادی را به خود می بیند. این شهر، جمعیتی بالغ بر 9/5 میلیون نفر جمعیت دارد که اکثر آنان به زبان باهاسا صحبت می کنند. هر ساله جشنواره و مراسمات محلی زیادی در اندونزی برگزار می شود که حضور داشتن در آن خالی از لطف نیست. هزینه زندگی در اندونزی نسبت به بسیاری از کشورها مبلغ پایین تری را صرف می کند.

برخی از هزینه های زندگی در اندونزی

همانطور که گفته شد، زندگی در اندونزی تجربه ای جالب و پر از رنگ نگاری است. اما بد نیست که هزینه زندگی در اندونزی را تا حدودی بررسی کنیم. از آن جایی که محل اقامت برای گردشگران یکی از اهداف و دقدقه های اصلی آنان بوده، با ما همراه باشید تا هزینه اقامتگاه ها در اندونزی را تا حدودی بررسی کنیم. این کشور برای هر سطحی و طبقه ای از جامعه، دارای شرایط خوبی است. شما در این کشور می توانید در هتل های لوکس و یا اقامتگاه های ارزان اقامت داشته باشید.

اگر قصد دارید که در هتل های لوکس و با کیفیت اقامت داشته باشید، در این کشور میانیگن قیمتی 30$ الی 50$ (دلار آمریکا) برای شما وجود دارد. اما اگر قصد اقامت در مسافرخانه های ارزان قیمت را دارید، می توانید روی 10$ تا 15$ (دلار آمریکا) حساب کنید. پس از اقامت در اندونزی، شما نیازمند برطرف کردن نیازهای خود و تامین مواد غذایی خواهید بود. هزینه زندگی در اندونزی در اماکن لوکس پرهزینه تر و در مراکز عادی تر، مناسب تر خواهد بود. قیمت برخی از اقلام غذایی مورد نیاز زندگی روزانه را در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد تا کمی بیشتر در مورد این کشور بدانیم.

قیمت بعضی از مواد غذایی ضروری روزانه در اندونزی به شرح ذیل می باشد:

  • برنج، یک کیلوگرم 681.11 (روپیه اندونزی)
  • شیر، یک لیتر 681.11 (روپیه اندونزی)
  • پنیر، یک کیلوگرم 291.65 (روپیه اندونزی)
  • سیب زمینی، یک کیلوگرم 003.93 (روپیه اندونزی)
  • گوشت گاو، یک کیلوگرم 389.32 (روپیه اندونزی)

برخی از هزینه های زندگی در اندونزی

هزینه اقامت دائم در اندونزی

اخذ اقامت دائم اندونزی می تواند توسط کسب ویزای کاری، ویزای تحصیلی و پناهندگی امکان پذیر است. اخذ اقامت دائم اندونزی می تواند امتیاز های مثبتی را برای شما به دنبال داشته باشد، اما در نظر داشته باشید که اخذ تابعیت این کشور، تابعیت قبلی شما را باطل و نامعتبر خواهد کرد. اما در صورتی که در این کشور اقامت بگیرید علاوه بر تامین مواد غذایی، هزینه های دیگری را نیز عهده دار خواهید شد. هزینه محل اقامت به طور سالیانه، رفت و آمد در این کشور و بازدید از اماکن تاریخی نیز برای شما هزینه هایی خواهد.

بخشی از باقی هزینه زندگی در اندونزی نیز به شرح زیر خواهد بود:

  • کرایه تاکسی 0/5$ الی 1/5$ (دلار آمریکا)
  • اجاره موتور به مدت یک روز 7$ (دلار آمریکا)
  • اجاره ماشین به مدت یک روز 22$ (دلار آمریکا)
  • ورودی معابد 0/5$ الی 3$ (دلار آمریکا)

هزینه تحصیل در اندونزی

تحصیل در اندونزی، می تواند بخشی از هزینه زندگی در اندونزی را در بر بگیرد. اندونزی به دلیل دارا بودن دانشگاه های متعدد، موسسه های آموزشی زیاد و مراکز تخصصی آموزش، توانسته مهاجران زیادی را برای ادامه تحصیل در این کشور ترغیب کند. دانشگاه هایی مانند دانشگاه اسلام، دانشگاه اندونزی، دانشگاه محمدیه و دانشگاه سیاها کولا، از جمله دانشگاه هایی است که آموزش تخصصی را به دانشجویان ارائه می دهد. تحصیل در اندونزی، نسبت به کشورهای بیشتر شناخته شده هزینه های کمتری را به دنبال خواهد داشت. رشته های زیادی در اندونزی در حال آموزش است که شما هم با هزینه شخصی و همچنین با دریافت بورسیه تحصیلی، می توانید برای ادامه تحصیلات خود در این کشور اقدام کنید.

جزئیات هزینه تحصیل در اندونزی

هزینه زندگی در اندونزی و همچنین تحصیل در این کشور، می تواند توسط کار پاره وقتی که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد نیز تامین شود. هزینه پایه تحصیل در این کشور از 3000$ تا 6100$ (دلار آمریکا) متغیر بوده و در برخی از دانشگاه ها و رشته های تخصصی این هزینه می تواند تا 20000$ (دلار آمریکا) افزایش داشته باشد. همانطور که گفته شد، کاری پاره وقت در اختیار دانشجویان قرار می گیرد که میتواند بین 20 تا حداکثر 30 ساعت در هفته باشد.

اندونزی، یکی از کشورهایی است زندگی در آن می تواند بسیار لذتبخش باشد. هزینه زندگی در اندونزی را می توان تقریبا هم رده با هزینه های زندگی در ایران دانست. شما با دریافت انواع ویزا ها اعم از ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای توریستی به این کشور سفر کنید و اوقات خوشی را بگذرانید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در تلاش است تا شما را بیشتر در جریان مسائل مهاجرتی قرار داده و کسب اطلاعات را برای شما تسهیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :