مهاجرت تحصیلی اتریش

رشته هتلداری در اتریش

رشته هتلداری در اتریش

اتریش سالانه میزبان گردشگران زیادی بوده است و به دلیل بازدید مکان های اقامتی، رشته هتلداری در اتریش علاقه مندان بسیاری پیدا کرده است. مواردی همچون وجود منابع طبیعی زیاد در سطح اتریش، بناهای تاریخی خیره کننده و امکانات تفریحی، سبب هجوم توریست ها به اتریش در سال های اخیر شده است. طبیعی است که با ورود این حجم از گردشگران در طول سال به اتریش، باید ظرفیت های مورد نیاز برای اقامت موقت آن ها نیز در این کشور وجود داشته باشد.

به همین منظور هتل های متفاوت و زیادی با سطوح ارائه خدمات مختلف در سطح کشور اتریش و شهرهای متنوع آن احداث شده است. برای مدیریت این هتل ها لازم است که فرد آموزش هایی را به صورت تخصصی دیده باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای آگاهی علاقه مندان به رشته هتلداری در اتریش ارائه شده است.

تحصیل رشته هتلداری در اتریش

دانشجویان کشورهای خارجی برای تحصیلات خود، اتریش را یکی از بهترین مقاصد می دانند. تحصیل در دانشگاه های پیشرفته با سیستم آموزشی فوق العاده، از جمله آرزوهای علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی است. دانشگاه های کشور اتریش از جمله دانشگاه های معتبر جهان در رشته های تحصیلی متفاوت شناخته می شوند. از بهترین دانشگاه های اتریش می توان دانشگاه وین، موتزارت سالزبورگ، دانشگاه صنعتی وین، گراتس، اینسبروک و غیره را نام برد که همگی از نظر اعتبار، سرآمد بسیاری دانشگاه های اروپایی دیگر هستند. یکی از پرمخاطب ترین رشته های ارائه شده در این دانشگاه ها، رشته هتلداری است که امکان تحصیل در مقاطع مختلف آن برای دانشجویان خارجی نیز وجود دارد.

در مقطع کارشناسی هتلداری که دوره ای بین 3 تا 4 سال است، دانشجویان یاد می گیرند که چگونه هتل ها را به شیوه اقتصادی حرفه ای اداره کنند و چگونه نیازهای مهمان را هنگام طراحی پیشنهادات برآورده کنند. دامنه وظایف هتل دارها و رستوران دارها در اتریش بسیار زیاد است. هتل داران باید بتوانند فرآیندهای شرکت خود را به طور موثر و با کیفیت بالا طراحی کنند. آن ها باید هتل را به روشی سود آور اداره کنند، به کارکنان خود انگیزه دهند و تجربیاتی را نیز به مهمانان ارائه دهند. برای این چالش‌ها، به متخصصانی نیاز است که به طور حرفه‌ای به نیازها و الزامات مختلف واکنش نشان دهند و بتوانند این را در هتل ها پیاده‌ سازی کنند.

برخی محتواهای درسی ارائه شده در دانشگاه های اتریش برای رشته هتل داری در تصویر زیر آورده شده اند:

برخی محتواهای درسی ارائه شده در دانشگاه های اتریش برای رشته هتل داری

شرایط پذیرش رشته هتلداری در اتریش

در اکثر دانشگاه های اتریش یکی از امتیازات اصلی برای ورود دانشجویان، داشتن مدرک زبان آلمانی است. البته اکثر رشته های پرتقاضا در دانشگاه های معروف اتریش به زبان انگلیسی تدریس می شوند. اما بهتر است دانشجویان حتی برای اینکه زندگی راحتی در این کشور داشته باشند، تا حد کافی روی زبان رسمی اتریش، یعنی زبان آلمانی تسلط داشته باشند. برخی دانشگاه های اتریش در مقاطع تحصیلی متفاوت، ارائه مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B2 را ضروری می دانند. بدیهی است که افرادی که در اتریش شاغل به تحصیل در رشته هتل داری می شوند و قصد ادامه فعالیت در این رشته را حتی پس از پایان تحصیلات نیز داشته باشند، نیازمند یادگیری زبان آلمانی خواهند بود.

برخی دانشگاه های اتریش در هنگام ورود افراد پذیرفته شده در رشته هتلداری، یک آزمون تایید صلاحیت نیز برای آنها برگزار می کنند تا میزان توانایی فرد را ارزیابی کنند. افرادی که در این آزمون موفق شوند، نشان می دهند که صلاحیت ورود به این رشته و دانشگاه را دارند. طبیعی است که دانشجویان خارجی دغدغه هایی نیز برای هزینه تحصیل در اتریش داشته باشند. خوشبختانه در رشته هتل داری بورسیه های متنوعی نیز توسط دانشگاه های اتریش ارائه می گردد که منجر به تحصیل رایگان در اتریش خواهد شد. برای اطلاع دقیق تر از این بورسیه ها باید به منابع و سایت دانشگاه مقصد توجه کرد.

هزینه تقریبی تحصیل در مقطع کارشناسی رشته هتلداری در اتریش در جدول زیر آورده شده است:

بازه زمانیهزینه تحصیل به یورو
به ازای هر ترم تحصیلی385€
به ازای هر سال تحصیلی770€

شرایط پذیرش رشته هتلداری در اتریش

اشتغال در رشته هتلداری در اتریش

مدرک رشته هتلداری به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد که به طرق مختلفی در اتریش شغل خود را در گردشگری دنبال کنند. به عنوان مثال، با هدف کار به عنوان مدیر هتل، بازاریاب یا مدیر پروژه های در حال انجام هتل، می توانند به تحصیل در رشته هتلداری بپردازند. فارغ التحصیلان این رشته همیشه مراقب نیازهای گردشگران مهمان هستند و در عین حال به نیازهای تجاری هتل نیز توجه دارند. پس از فارغ التحصیلی در رشته هتلداری، می توان به دنبال شغل مناسبی در هتل های متعدد این کشور گشت و با اشتغال در یک هتل، درخواست ویزای کار و اقامت اتریش را داد.

دانشجویان پس از تحصیلات خود مهارت ها و دانش های زیر را به دست آورده اند:

  • به کارگیری دانش اولیه کسب و کار در موقعیت های تجاری عملی
  • مهارت در بازاریابی و مدیریت، همچنین توضیح مهم ترین مفاهیم مالی و حسابداری
  • حل کردن مشکلات واقعی بازاریابی براساس پروژه ها
  • تسلط به زبان انگلیسی
  • رهبری و هماهنگی با تیم ها
  • برقراری ارتباط طولانی مدت با مهمانان و کارمندان هتل

دانشجویانی که به رشته هتلداری در اتریش علاقه زیادی دارند باید از روابط اجتماعی بالایی برخوردار باشند. این روحیه به آن ها کمک خواهد کرد که ارتباط بهتری با مخاطبان برقرار کرده و برای توسعه هرچه بیشتر هتل بسیار مفید است. با اخذ پذیرش از یک دانشگاه در اتریش و ارائه مدارک مورد نیاز، می توان ویزای تحصیلی اتریش را دریافت کرده و پس از پایان تحصیلات نیز در همین کشور با توجه به شرایط لازم، مشغول به کار شد. مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، با دانش کافی در مورد مهاجرت تحصیلی به اتریش و اخذ اقامت دائم این کشور، شما را در زمینه تحصیل در اتریش راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




Enter Captcha Here :