مهاجرت تحصیلی اتریش

دانشگاه های کشور اتریش

دانشگاه های کشور اتریش

دانشگاه های کشور اتریش به لحاظ مساحت، ساختار ظاهری، سیستم آموزشی و رشته های تحصیلی تنوع بسیاری را در اختیار متقاضیان قرار داده است. دانشگاه های معتبر این کشور، طیف وسیعی از موضوعات آموزشی را برای دانشجویان فراهم آورده اند. از این رو کشور اتریش را یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی می دانند. بخاطر سیستم آموزشی قوی و متنوعی که دانشگاه های اتریش دنبال می کنند، این کشور به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی شناخته شده و سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر جهان است. این مقاله برای آشنایی بیشتر شما با دانشگاه های اتریش فراهم شده است و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما در این زمینه اطلاعات جامعی ارائه خواهند داد.

تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش

اگرچه اتریش یک کشور نسبتا کوچک در قاره اروپاست، اما دلایل بسیاری برای ادامه تحصیل در این کشور وجود دارد. دانشگاه های اتریش در بین دانشگاه های کل جهان رتبه بسیار خوبی بدست آورده و در جمع بهترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته اند. در سال 2022 تعداد 5 دانشگاه اتریش در رتبه بندی QS قرار دارند و 8 دانشگاه اتریشی در بین 500 دانشگاه برتر جهان اعلام شده اند.

به دلیل کسب رتبه های خوب دانشگاه های اتریشی در جهان، اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش یک مسئله جذاب برای بسیاری از دانشجویان است. برای تحصیل در این کشور باید در نظر داشت که بسیاری از دانشگاه ها مدارک دانشگاه های دولتی را معتبرتر از دیگر مراکز می دانند. یکی از شرایط اصلی برای تحصیل در اتریش، تسلط کافی به زبان آلمانی، یعنی زبان رسمی این کشور است.

برای آشنایی با طول مدت تحصیلات در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در اتریش به تصویر زیر توجه کنید:

طول مدت تحصیلات در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در اتریش

دانشگاه های کشور اتریش در رشته های عمومی و تخصصی

علاقه مندان مهاجرت تحصیلی می توانند از طریق بورسیه تحصیلی اتریش برای رفتن به دانشگاه های کشورهای مختلف اقدام کنند. در اتریش نیز همواره می توان بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی بدست آورد. در این کشور معمولا بیشترین بورسیه های تحصیلی، به مقاطع دکترا اختصاص داده می شوند و پیدا کردن بورسیه دکترا، به نسبت ساده تر از دیگر مقاطع است. مقطع کارشناسی سخت ترین روال را برای پیدا کردن بورسیه دارد. معمولا دانشجویانی که تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند بایستی شرایطی همچون معدل بالا و یا ثبت اختراع داشته باشند.

9 دانشگاه اتریش به عنوان دانشگاه های عمومی و تخصصی شناخته شده اند که دانشگاه های وین، دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی (BOKU)، دانشگاه دامپزشکی وین، دانشگاه اقتصاد و تجارت وین (WU)، دانشگاه کلاگنفورت، دانشگاه سالزبورگ، دانشگاه گراتس، دانشگاه اینسبروک و دانشگاه یوهانس کپلر لینز (JKU) هستند. در بخش بعد به معرفی برخی از بهترین دانشگاه های اتریش از میان اسامی نامبرده اشاره خواهد شد.

دانشگاه وین، رتبه اول دانشگاه های کشور اتریش

بالاترین رتبه در بین دانشگاه های اتریش، به دانشگاه وین اختصاص دارد. این دانشگاه در شهر وین اتریش واقع شده و رتبه بندی QS برای رنک دهی دانشگاه های جهان، رتبه 151 را در سال 2022 از آن خود کرده است. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه اتریش و یکی از بزرگترین دانشگاه های کل اروپا است که حدود 94000 دانشجوی درحال تحصیل دارد. در این دانشگاه موضوعات و رشته های وسیعی برای تحصیل وجود دارد که عمده آموزش ها به زبان آلمانی هستند. البته در برخی مقاطع تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. دانشکده های دانشگاه وین بیشتر از 60 مکان پایتخت را در برگرفته اند.

بدین ترتیب در نمودار زیر به بررسی تعداد دانشجویان در حال تحصیل در 3 دانشگاه برتر اتریش می پردازیم:

بررسی تعداد دانشجویان در حال تحصیل در 3 دانشگاه برتر اتریش

دانشگاه اینسیروک، رتبه سوم دانشگاه های کشور اتریش

دانشگاه اینسبروک، بعد از دانشگاه صنعتی وین، رتبه سوم بهترین دانشگاه های اتریش و رتبه 281 در جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه از نظر تعداد دانشجویان بین المللی در رتبه 35 و از نظر نسبت اعضای هیئت علمی بین المللی در رتبه 95 دانشگاه های جهان قرار دارد. شمار دانشجویان دانشگاه اینسبروک، چیزی حدود 28000 نفر است. این دانشگاه در شهر زیبا و جذاب اینسبروک اتریش واقع شده است. بخاطر قرارگیری دانشگاه اینسبروک در غرب و بخش کوهستانی اتریش، عمده تحقیقات این دانشگاه به زمینه پژوهش های کوه و کوهستان اختصاص داده شده است. از طرفی جذابیت های زیادی همچون ورزش های برفی نیز به راحتی در دسترس هستند.

دانشگاه های پزشکی کشور اتریش

دانشگاه های پزشکی اتریش که رشته های علوم پزشکی را شامل می شود، عبارتند از:

  • دانشگاه پزشکی وین
  • دانشگاه پزشکی گراتس
  • دانشگاه پزشکی اینسبروک

دانشگاه پزشکی وین، بزرگترین موسسه تحقیقاتی اتریش است و به عنوان یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی اروپا به شمار می رود. همچنین دانشگاه پزشکی گراتس، به نام قطب پزشکی نوین و پیشرفته در جنوب اتریش شناخته می شود. این دانشگاه محیط زندگی و کاری جذابی برای دانشجویان و کارکنان داشته و نقش بسیار موثری در زمینه مراقبت از بیماران ایفا می کند.

دانشگاه پزشکی اینسبورک در قلب رشته کوه های آلپ، بهترین شرایط را برای تحقیقات، آموزش و پیشرفت های پزشکی فراهم کرده است. واحد های این دانشگاه به 3 بخش کلی بالینی، تئوری پزشکی و خدمات تقسیم شده اند. ادغام خارق العاده علوم نظری با کار عملی در بیمارستان، یکی از ویژگی های خاص این دانشگاه است. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله تحصیل در اتریش را مطالعه بفرمائید.

دانشگاه های پزشکی کشور اتریش

دانشگاه های کشور اتریش در رشته های فنی

دانشگاه های بارز اتریش در رشته های فنی و مهندسی، 3 دانشگاه به نام صنعتی وین، مونتان لئوبن و دانشگاه صنعتی گراتس هستند. دانشگاه صنعتی وین، دومین دانشگاه معتبر اتریش است. این دانشگاه در سال 1815 میلادی تاسیس شده و به عنوان یکی از موسسات فنی معتبر در اروپا شناخته می شود. رشته های اصلی این دانشگاه معمولا رشته های مهندسی و علوم طبیعی هستند. شمار دانشجویان دانشگاه صنعتی وین چیزی حدود 30000 دانشجو است که درصد بالایی از آن ها را دانشجویان بین المللی شامل می شوند. این دانشگاه در پایتخت اتریش، شهر وین واقع شده است و به دانشجویان امکان استفاده از زندگی و فرهنگ پر جنب و جوش شهری را می دهد.

دانشگاه های کشور اتریش در رشته هنر

اسامی دانشگاه های معروف اتریش برای تحصیل در رشته هنر عبارتند از:

  • دانشگاه هنرهای کاربردی وین
  • دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین (MDW)
  • آکادمی هنرهای زیبای وین
  • دانشگاه موزارتیوم سالزبورگ
  • دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی (KUG)
  • دانشگاه هنر و طراحی لینز

تمامی دانشگاه های نامبرده اتریش، در شمار رتبه های برتر علمی در جهان قرار دارند. همین امر باعث افزایش رغبت دانشجویان برای دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه ها شده است. با تحصیل در دانشگاه های اتریش هم می توان از یک سیستم آموزشی بسیار عالی بهره برد و هم می توان امکان زندگی در یک کشور پیشرفته را داشت. مشاوران باتجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، آماده ارائه اطلاعات بیشتر به شما در رابطه با مهاجرت تحصیلی به اتریش و دیگر کشورهای اروپایی از جمله تحصیل در چک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :