مهاجرت به کشور اتریش

جمعیت اتریش

جمعیت اتریش

این مقاله با موضوع جمعیت اتریش به دنبال فراهم آوردن زمینه های آشنایی بیشتر متقاضیان مهاجرت با ویژگی ها و شرایط اتریش است. اتریش کشوری محصور در خشکی با جمعیت تقریبی 9 میلیون نفر در اروپای مرکزی است. از شمال با جمهوری چک و آلمان، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از جنوب با اسلوونی و ایتالیا و از غرب با سوئیس و لیختن اشتاین همسایه است. قلمرو اتریش 83878 کیلومتر مربع است و دارای آب و هوای معتدل و آلپی است.

زمین اتریش به دلیل وجود کوه های آلپ، بسیار کوهستانی است. اکثریت جمعیت اتریش آلمانی صحبت می کنند که زبان رسمی این کشور نیز هست. سایر زبان های رسمی محلی کرواتی، مجارستانی و اسلوونیایی هستند. در ارتباط با شرایط مهاجرت به این کشور و آغاز فرآیند اقامت در این کشور، کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات مشاوره ای در این زمینه هستند.

جمعیت ایالت های جغرافیایی اتریش

کشور اتریش به عنوان یک جمهوری فدرال از 9 ایالت مستقل فدرال که به عنوان استان نیز نامیده می شود، تشکیل شده است. این ایالت ها شامل بورگنلند، کارنتیا، اتریش سفلی، اتریش علیا، سالزبورگ، اشتایر، تیرول، فورارلبرگ و وین است. جمعیت فعلی اتریش بر اساس تفصیل ورلدومتر از آخرین داده‌ های سازمان ملل متحد، 9083748 نفر است. این تعداد از جمعیت اتریش معادل 0.12% از کل جمعیت جهان است و اتریش رتبه 97 را در فهرست کشورها بر اساس جمعیت دارد. تراکم جمعیت در اتریش 109 نفر در هر کیلومتر مربع (283 نفر در هر مایل مربع) است. از نظر توزیع سنی، میانگین سنی در اتریش 43.5 سال است. وین پایتخت کشور اتریش بوده و با بیش از 1.9 میلیون نفر جمعیت، پر جمعیت ترین شهر اتریش است.

در مورد نوع سکونت در اتریش بر حسب شهر و روستا، باید گفت که تقریبا مرکز شهرها یا پیرامون آن 66% از جمعیت را به خود اختصاص داده اند و باقی جمعیت در مناطق روستایی پراکنده اند و بنابراین تراکم جغرافیایی در مرکز است. در این رابطه، در وین با توجه به اینکه هر کیلومتر مربع، شامل 4000 نفر است، متراکم ترین شهر اتریش شناخته می شود. بعد از وین، شهرهایی همچون، گراتس، سالزبورگ، لینز و اینسبروک شهرهایی مهم و متراکم در اتریش شناخته می شوند.

در جدول زیر، با درنظر گیری معیار جمعیت، چند شهر پر جمعیت اتریش مورد اشاره قرار گرفته است:

نام شهرتعداد جمعیت
وین1691468
گراتس222326
لینز204846
سالزبورگ53377
اینسبروک132493
اوتاکرینگ104627
هرنال57546
دورنبیرن49278

شخصیت های معروف در جمعیت اتریش

از موتزارت تا فروید، پسران و دختران اتریش آثار خود را در سیاست، هنر، علم و ورزش به جا گذاشته‌اند. اما جمعیت اتریش پر از سرآمدان در عرضه های مختلف است که در اینجا به برخی از آنها اشاره می شود. باخمن اینگبورگ که به ‌عنوان یکی از مهم‌ ترین نویسندگان آلمانی ساکن اتریش پس از سال 1945 شناخته شده است. آلبان برگ، آهنگساز معروف اتریشی که به همراه آرنولد شونبرگ و آنتون وبرن عضو مکتب دوم وین بود. او آهنگ‌ هایی ساخت که رمانتیسم مالری را با اقتباسی شخصی از تکنیک 12 آهنگی شونبرگ ترکیب می‌ کرد.

ورنر برگ، نقاش آلمانی الاصل، مجذوب زیبایی بی‌ نظیر ایالت کارینتیای جنوبی اتریش، دهکده ‌های زیبا و خانه ‌های مزرعه ‌ای عجیب و غریب، مراتع بایر و مرتفع آلپ، باغ‌ های سر سبز در پایین دره و مهمان ‌نوازی شد و نقاشی هایش را از درون سرزمین اتریش به جغرافیا های دیگر اروپا فرستاد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط مهاجرت به اتریش می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

شخصیت های معروف در جمعیت اتریش

وضعیت جرم در بین جمعیت اتریش

از موضوعات مهمی که روند زندگی در جمعیت یک کشور را نشان می دهد و در واقع شاخصی می تواند باشد که معنای آن وجود زندگی مطلوب است، روند جرم خیزی و وجود جرم در جمعیت است. بر این اساس در مورد اتریش باید گفت، اگر متقاضیان قصد مهاجرت به اتریش را دارند، به یکی از امن ترین کشورهای اتحادیه اروپا پا می گذارند، چرا که سطح جرم و جنایت در این کشور 22.16% است و نگرانی برای دزدی شدن از خانه 23.81% و نگرانی از سرقت ماشین، 15.90% است که ارقام خیلی کمی نسبت به سایر کشورها است.

از سوی دیگر نگرانی نسبت به مورد توهین واقع شدن 29.46% است و نگرانی به اینکه با توجه به رنگ پوست و نوع قومیتی که عضو آن هستید یا عوامل دیگری چون جنسیت و مذهب، مورد حمله قرار بگیرید، چیزی حدود 19.83% است و یا رقم جرایم خشن مشکل ساز مانند حمله و سرقت مسلحانه در سطح 20.73% است. در کنار مهاجرت به این کشور بایستی از شرایط و هزینه زندگی در اتریش نیز اطلاعاتی داشته باشید که در مقاله لینک شده این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است.

اطلاعات فرهنگی و مذهبی جمعیت اتریش

انواع انجمن ها و انجمن های خصوصی ثبت شده در سراسر اتریش (فرهنگ، ورزش، باشگاه های اجتماعی و سایر) وجود دارد. اطلاعات مربوط به انجمن ها را می توان در دفاتر شهرداری یا دفاتر قاضی (مرجع اداری در شهرها) و در وب سایت وزارت کشور اتریش یافت. در سرتاسر اتریش، گزینه های فرهنگی و امکانات ورزشی گسترده ای یافت می شود و روزنامه ها اطلاعاتی در مورد رویدادهای فرهنگی و ورزشی جاری ارائه می دهند. فرهنگ اتریش تا حد زیادی تحت تأثیر سنت چند قرنی کاتولیک است. با این حال، زندگی روزمره و قوانین کاملا سکولار هستند. انسجام اجتماعی و مدارا از بالاترین اهمیت در جامعه اتریش برخوردار است. در اتریش آزادی مذهبی وجود دارد، هرچند بخش بزرگتری از جمعیت اتریش اعتقاد دارند که مذهب کاتولیک رومی دارند.

در واقع آزادی مذهب یک حق تضمین شده قانونی در بین جمغیت ساکنان اتریش است که پایه قانونی آن طی حدود 2 قرن ایجاد شده است. ضمانت قانون اساسی آزادی وجدان و عقیده مندرج در ماده 14 قانون اساسی حقوق عمومی اتباع برای فرد از اهمیت بالایی برخوردار است. هر ساکن و در حقیقت هر عضو از جمعیت در اتریش حق پیوستن به هر کلیسا یا جامعه مذهبی را با انتخاب آزاد، ترک آن کلیسا یا جامعه مذهبی به صلاحدید شخصی خود را دارد. در اتریش، دولت و کلیسا شرکای یکسانی هستند و هر یک به استقلال و استقلال دیگری اذعان دارند.

حوزه‌های تعامل، از جمله موارد دیگر، می‌توانند با توافق‌های قراردادی متقابل تنظیم شوند. به رسمیت شناختن حقوقی مستلزم به رسمیت شناختن یک کلیسا یا جامعه مذهبی به عنوان یک شخصیت حقوقی تحت قوانین عمومی است. برای ارائه خدمات کارشناسی و تخصصی، مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات مورد نیاز متقاضیان علاقه مند به مهاجرت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :