مهاجرت به کشور اروگوئه

تولد در اروگوئه

تولد در اروگوئه

طی سال های اخیر به جهت کمتر بودن موانع دریافت شهروندی از طریق ثبت تولد در اروگوئه، برخی از مهاجران به این شیوه روی آورده اند. دلایل استقبال از دریافت حق شهروندی در اروگوئه می تواند به موضوعات مختلفی از جمله امکان دوتابعیتی بودن و از سوی دیگر بهره مندی از کلیه مزایای ملی اروگوئه همچون سایر شهروندان بازگردد. اما یکی از دلایل اصلی استقبال از طرح های ثبت تابعیت از طریق تولد به خاطر این است که اقتصاد اروگوئه در طی سال های اخیر احیا شده است. همین موضوع موجب بالارفتن کیفیت زندگی و سطح زندگی شده است. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاوه بر افزایش سطح آگاهی شما از جزئیات مرتبط با این موضوع، می توانند شما را در تسریع فرآیند اداری چنین اقدامی کمک نمایند.

قوانین شهروندی تولد در اروگوئه

در کشور اروگوئه 2 نوع شهروندی وجود دارد:

  • شهروندی طبیعی (به طور خودکار)
  • شهروندی قانونی (که پس از درخواست به دست می آید.)

با توجه به قانون 74 قانون اساسی اروگوئه، تابعیت طبیعی به طور خودکار یا از طریق متولد شدن در خاک اروگوئه یا خارج از اروگوئه از والدین اروگوئه ای به دست می آید. در غیر این صورت، برای درخواست تابعیت، فرد باید به سن بلوغ رسیده باشد. از سوی دیگر اگر کودکی بدون والدین خود به اروگوئه نقل مکان می کند، والدین آنها باید صریحا این موضوع را تایید کنند و قیمی را در اروگوئه تعیین کنند که از نظر قانونی مسئول کودک است. افرادی که در خارج از کشور از والدین اروگوئه‌ ای متولد می ‌شوند، در ثبت ملی مدنی (Registro Cívico Nacional ) ثبت می ‌شوند، شهروند طبیعی هستند.

از آنجایی که فرزندان و نوه های شهروندان اروگوئه متولد شده در خاک اروگوئه به طور خودکار شهروند اروگوئه هستند، روش ثبت تولد شهروند است. هنگامی که فردی می خواهد تابعیت اروگوئه ای خود را با ثبت تولد خود به رسمیت بشناسد، باید شخصا با 2 شاهد، گواهی تولد والدین اروگوئه ای خود و گواهی تولد خود، قانونی شده و در صورت لزوم به اسپانیایی ترجمه شده، در نزدیکترین کنسولگری حاضر شود. پس از آن فرد می تواند گواهی تولد اروگوئه خود را دریافت کند. برای به دست آوردن حقوق کامل شهروندی، فرد باید در اروگوئه مستقر شود و اقدامات لازم را انجام دهد. اما شهروندان اروگوئه ای که در خارج از کشور متولد شده اند، برای اینکه بتوانند در ثبت ملی مدنی ثبت نام کنند، باید در اقامت اروگوئه را ثابت کنند.

قوانین شهروندی تولد در اروگوئه

مرخصی مادران برای تولد در اروگوئه

بخشی از قوانین اروگوئه در مورد حمایت از تولد در قوانین کاری آن نهفته است. به عنوان مثال در مورد زایمان های نارس با کمتر از 32 هفته از حاملگی و نیاز به بستری شدن در بیمارستان، هر 2 والدین (بیولوژیکی یا فرزندخوانده) حق دارند برای این مدت مرخصی بگیرند. بستری شدن در بیمارستان، شامل حداکثر تا 60 روز مرخصی می شود. پس از خاتمه از این مجوز، حق انتفاع از مرخصی زایمان یا پدری خواهد بود. از سوی دیگر مرخصی زایمان را 14 تا 6 هفته قبل از تولد می توان مصرف کرد.

گذراندن دوره کامل 14 هفته ای الزامی است و 100% درآمد بدون محدودیت پرداخت می شود. در مورد بیماری ناشی از بارداری یا زایمان، مادر مستحق تمدید مرخصی قبل یا بعد از زایمان است و به پدر 10 روز کاری قبل و بعد از تولد مرخصی داده می شود. این مرخصی نیز همراه با 100% درآمد است. جهت اطلاع از جزییات هزینه زندگی در اروگوئه، مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

مراحل ثبت تولد در اروگوئه

ثبت تولد در اروگوئه باید ظرف 10 روز کاری از روز بعد از تولد انجام شود. در مناطق روستایی اروگوئه، مهلت 20 روز کاری است. اگر مراحل ثبت تولد در مونته ویدئو انجام شود، باید در اداره ثبت احوال اداره دولتی اداره مربوطه انجام شود. اگر این روش در خارج از مونته ویدئو انجام شود، باید در دادگاه صلح محل تولد، دفتر 14 در شهر ساحلی یا دفتر 15 در شهر لاس پیدرا، انجام شود. این روش به صورت حضوری و از طریق تعیین وقت قبلی انجام می شود. برای قرار ملاقات، متقاضی باید موارد فوق را همراه خود داشته باشد:

  • پدر یا مادر آنها که نشان دهد متقاضی فرزند یک زوج متاهل است.
  • گواهی تایید ازدواج والدین
  • مدارک شناسایی کسانی که تولد را ثبت می کنند مانند شناسنامه آنها، گواهی ازدواج والدین که این سند اجباری نیست.

همانطور که گفته شد ثبت ولادت می تواند پس از مهلت 10 روزه معمول ثبت نام انجام شود. در صورتی که بیش از 10 روز گذشته باشد، ثبت نام باید توسط پدر یا مادر طفل انجام شود و باید در اداره ثبت احوال کشور یا در اداره ثبت احوال محلی انجام شود. شرایط مهاجرت به اروگوئه به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

در تصویر زیر به سایر مدارک موردنیاز برای ثبت تولد کودک در اروگوئه اشاره شده است:

مدارک موردنیاز برای ثبت تولد کودک در اروگوئه

استفاده از mutualistas برای تولد در اروگوئه

Mutualista یک طرح بیمه مراقبتی است که در اروگوئه در موارد مختلف از جمله تولد فرزند بسیار کاربردی است. این طرح به این صورت عمل می کند که فرد برای عضویت در طرح یک بیمارستان خصوصی درخواست می دهد. پس از پذیرش، بیمارستان مراقبت های بهداشتی را برای عضو فراهم می کند و همه چیز از بازدیدهای معمول پزشک گرفته تا مراقبت های اتاق اورژانس و جراحی های بزرگ. در ازای آن، عضو حق عضویت ماهانه به بیمارستان پرداخت می ‌کند و زمانی که از خدمات بیمارستان استفاده می ‌کند، مشارکت کوچکی را پرداخت می‌ کند. برخلاف بیمه درمانی، این طرح هیچ سقف مادام العمر و شرایط دشواری ندارد. آنها معمولا اپتومتری، کارهای غیر اورژانسی دندانپزشکی و مراجعه به روانشناس را پوشش نمی دهند. هزینه عضویت ماهانه برای یک mutualista اغلب کمتر از 100$ (دلار) در ماه است.

بیمارستان هایی که mutualistas ارائه می دهند، شرکت های خصوصی هستند. هر کدام استاندارد خود را با توجه به محدودیت های سنی و شرایط از قبل موجود برای اعضاء غیر شاغل تعیین می کند. یکی از مراکز خدماتی معروف در حوزه تولد فرزند در اروگوئه، مرکز اسپانیایی یا Asociación Española، است. امروزه، این بزرگترین شرکت متقابل در اروگوئه است و گفته می شود که دارای بهترین تجهیزات پزشکی در این کشور است.

در لیست زیر به مزایای بیمارستان بریتانیا در اروگوئه برای تولد فرزند در اروگوئه اشاره شده است:

  • محیط دلپذیر و منظم، زمان انتظار کوتاهتر
  • اتاق خصوصی در صورت بستری شدن در بیمارستان و بیمه مسافرتی بین المللی
  • نرخ 275$ الی 350$ (دلار) در ماه

جهت آگاهی بیشتر از امور مربوط به تولد فرزند در اروگوئه می توانید از آرشیو مطالب موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :