مهاجرت به کشور اتریش

بلوکارت اتریش

بلوکارت اتریش

یکی از کارت های لازم برای مهاجرت یا اقامت در اتریش، بلوکارت است که در این نوشتار به موضوع بلوکارت اتریش پرداخته می شود. درخواست برای کارت آبی اتحادیه اروپا ممکن است توسط خود متقاضی در نمایندگی اتریش (سفارت یا کنسولگری) در ایالت یا کشور محل اقامت خود یا از طرف دیگر توسط کارفرمای بالقوه متقاضی نزد مرجع ذیصلاح اقامت در اتریش (محلی) ارسال شود. دفتر فرماندار استان (Landeshauptmann/Landeshauptfrau) یا ارگان‌ های اداری منطقه (Bezirkshauptmannschaft یا Magistrat ) که به طور مقتضی مجاز هستند. همراه با درخواست، اظهارنامه کارفرما (Arbeitgebererklärung) باید ارائه شود که تأییدیه کتبی شرکت در مورد شرایط استخدام است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بلو کارت اتریش، کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، آماده ارائه راهنمایی هستند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بلوکارت اتریش

برای دریافت بلو کارت اتریش، متقاضیان به مدارک مختلفی نیاز دارند که عبارتند از:

  • یک سند مسافرتی معتبر (مانند پاسپورت)
  • گواهی تولد یا سندی مشابه که توسط اتریش به رسمیت شناخته شده باشد.
  • یک عکس با ابعاد 35 در 45 از متقاضی که اخیرا (6 ماه پیش یا کمتر) گرفته شده است.

گواهی ازدواج و گواهی طلاق در صورت وجود از دیگر مدارک مورد نیاز است.

  • اوراق فرزندخواندگی
  • مدرک یا گواهی رابطه خانوادگی
  • مدارک بیمه درمانی (بیمه اجباری یا بیمه نامه مربوطه)
  • مدارک تکمیل دوره تحصیلی در دانشگاه یا سایر مؤسسات آموزشی عالی با حداقل مدت 3 سال
  • گواهی فارغ التحصیلی موفق
  • اثبات وضعیت دانشگاه یا سایر موسسات آموزشی عالی

در جدول زیر سایر مدارک دیگری که در زمینه بلو کارت اتریش لازم است، بیان شده است:

ردیفتوضیحات
1ارائه یک سند مسافرتی معتبر، درخواست ویزا یا ویزا (در صورت لزوم)، و اجازه اقامت معتبر یا ویزای بلند مدت ملی (در صورت لزوم).
2قراردادکاری معتبر یا پیشنهاد شغلی الزام آور برای استخدام با شرایط عالی با مدت حداقل یک سال
3برآورده کردن حداقل آستانه حقوق در کشور عضو مربوطه
4متقاضی نباید از نظر کشور عضو، سیاست عمومی را تهدید کند. همچنین ممکن است از او خواسته شود که آدرس خود را در آن کشور عضو ارائه دهد.

فرآیند اقدام برای دریافت بلوکارت اتریش

برای دریافت بلو کارت اتریش، متقاضی ابتدا باید شخصا به نمایندگی اتریش (سفارت، کنسولگری با قدرت صدور ویزا) در کشور محل اقامت خود برای «کارت آبی اتحادیه اروپا» درخواست دهد. در صورتی که متقاضی بدون ویزا اجازه ورود به اتریش را دارد یا با عنوان اقامت معتبر یک کشور شنگن دیگر وارد اتریش شده، می تواند درخواست خود را به مرجع اقامت ذیصلاح در اتریش نیز ارسال کند. این درخواست همچنین می تواند توسط کارفرمای محقق در مرجع صالح اقامت در اتریش ارسال شود. خدمات استخدامی عمومی، تأییدیه ای کتبی به مرجع ذیصلاح اقامت ارائه می دهد مبنی بر اینکه محقق معیارهای واجد شرایط بودن یک کارگر کلیدی را برآورده می کند. اگر تمام مدارک لازم ارائه شده باشد، مرجع اقامت در مدت 8 هفته در مورد درخواست تصمیم خواهد گرفت.

فرآیند اقدام برای دریافت بلوکارت اتریش

مزیت های اخذ بلوکارت اتریش

کارت آبی اتحادیه اروپا یک مجوز اقامت برای اتباع خارجی غیر اتحادیه اروپا برای کار در یک کشور اتحادیه اروپا است. این به دارنده آن اجازه می دهد تا برای استخدام در یک کشور خاص اتحادیه اروپا وارد شده و در آن باقی بماند. این کارت پذیرش متخصصان بسیار ماهر غیر اتحادیه اروپا را در اتحادیه اروپا تسهیل می کند. این سازمان قصد دارد روندها را ساده کند و وضعیت حقوقی کسانی را که قبلا در اتحادیه اروپا هستند بهبود بخشد. این مجوز به دارنده آن اجازه ورود، ورود مجدد و اقامت در کشوری را می دهد که آن را صادر کرده است. اعضای خانواده آنها می توانند آنها را همراهی کنند. دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا و اعضای خانواده آنها حق آزادی حرکت در داخل اتحادیه اروپا را دارند.

دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا با اتباع کشور عضوی که در آن ساکن شده اند از رفتار مساوی برخوردار است. با این حال، آنها فقط می توانند در بخش مورد علاقه خود کار کنند. اگر یک تبعه کشور ثالث دارای کارت آبی اتحادیه اروپا باشد، پس از 18 ماه کار منظم، می تواند به یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نقل مکان کند تا مشغول به کار در اتریش شود. او باید ظرف یک ماه از ورود مقامات آنجا را مطلع کند. توجه داشته باشید که دانمارک، ایرلند و بریتانیا بخشی از این برنامه نیستند.

مزایای زندگی در اتریش

رضایت از زندگی یکی از دلایل عمده مهاجرت متقاضیان به اتریش است. در این زمینه سازمان همکاری اقتصادی و توسعه گزارش می دهد که اتریش بالاتر از هر کشور عضو دیگری از زندگی خود راضی است. چنانکه 82% از مردم این کشور می گویند که تجربیات مثبتی همچون (موفقیت، استراحت، لذت و غیره) در یک روز بیشتر از تجربیات منفی همچون (درد، ناراحتی، افسردگی، خستگی و غیره) احساس می‌کنند. نزدیکی به پایتخت های اروپا از دیگر مزایای زندگی در این کشور است، چراکه اتریش خود را در میانه قاره اروپا می بیند. از ایتالیا گرفته تا جمهوری چک و مجارستان، می‌توانید با فرصت‌ های سفر از پایگاه اصلی خود در وین، خود را وحشی کنید.

آیا تمایلی به رانندگی در مسیرهای کوهستانی سرگیجه آور ندارید؟ دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد، زیرا اتریش با راه‌ آهن‌ های پرسرعت تلاقی می‌کند که به راحتی (و راحت) شما را به جایی می‌رسانند که باید باشید. زندگی در اتریش به شما امکان می دهد به برخی از مشهورترین مکان های دیدنی جهان دسترسی داشته باشید. پایتخت های خیره کننده پراگ، ژنو و رم با یک سفر کوتاه فاصله دارند. از سوی دیگر زندگی ابدی به سبک استراحتگاه را می توان به راحتی در اتریش انجام داد، به همان اندازه فعالیت های کوهستانی در تابستان و زمستان. علاقه مندان مهاجرت به اتریش برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بلو کارت اتریش، می توانند با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گفتگو کنند تا اطلاعات تخصصی تری را در این زمینه دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :