مهاجرت به کشور تایلند

اقامت تایلند

اقامت تایلند

طی سال های اخیر درخواست مجوز اقامت تایلند به یکی از محبوب ترین روش های اخذ اقامت در خارج از کشور برای متقاضیان بین المللی تبدیل شده است. البته به این نکته توجه فرمایید که همه نمی توانند برای مجوز اقامت تایلند درخواست دهند. زیرا برای انجام این کار فرد نیاز به قبولی در آزمون واجد شرایط بودن دارد. همچنین اخذ مجوز اقامت تایلند به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید به صورت موقت یا دائم در این کشور اقامت داشته باشید.

بسیاری از مردم مایل هستند به طور دائم در تایلند بمانند، زیرا این کشور یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری درآسیای جنوب شرقی است. از سوی دیگر تایلند استانداردهای بالا و در عین حال راحت را برای زندگی فراهم می کند. ارائه این مقاله با کمک موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، راهنمایی های دقیقی را به شما عزیزان در این مسیر ارائه خواهد داد.

اخذ مجوز اقامت تایلند

اتباع خارجی که قصد مهاجرت به تایلند را دارند باید برای اخذ مجوز اقامت تایلند درخواست دهند. مجوز اقامت در تایلند برای هر خارجی که به طور دائم یا موقت در تایلند زندگی می کند صادر می شود. مجوز اقامت تایلند سندی است که وضعیت قانونی اقامت شما در تایلند را تایید می کند. علاوه بر این آدرس فعلی شما در این این کشور را نشان می دهد. بنابراین شما به دلایل متعددی مانند اخذ گواهی نامه رانندگی و تمدید آن، ایجاد حساب بانکی در تایلند یا خرید وسیله نقلیه به مجوز اقامت تایلند نیاز دارید. متقاضیان اخذ اقامت تایلند می توانند در سفارت ایران در کشور تایلند جهت دریافت مجوز اقامت اقدام نمایند.

البته به این نکته نیز توجه فرمایید که هنگامی که درخواست خود را برای مجوز اقامت تایلند ارسال می کنید باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشید:

 • اصل پاسپورت ملی شما به همراه فتوکپی امضا شده از صفحات ویزای شما
 • فرم درخواست مجوز اقامت تایلند که باید تکمیل و امضا شود.
 • ارائه 2 قطعه عکس در اندازه پاسپورت که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد. همچنین با پس زمینه سفید و تمام صورت شما باید قابل مشاهده باشد.
 • مدارک نشانی در تایلند، مانند قرارداد اجاره یا ارائه دفترچه ثبت نام خانه
 • ارائه فرم 30 که توسط صاحبخانه شما امضا شده است.

درخواست اقامت تایلند به صورت دائم

اگر سال های زیادی در تایلند زندگی می کنید، می توانید برای اقامت تایلند به صورت دائم درخواست دهید. مشروط بر اینکه با یکی از انواع ویزاهای واجد شرایط در این کشور زندگی کرده باشید. درخواست اقامت دائم تایلند به نسبت اغلب کشورهای اروپایی فرآیند نسبتا ساده تری دارد.

معیارهای واجد شرایط بودن جهت دریافت مجوز اقامت تایلند به صورت دائم عبارت اند از:

معیارهای واجد شرایط بودن جهت دریافت اقامت دائم تایلندتوضیحات
شغلمتقاضیان جهت دریافت مجوز اقامت دائم تایلند باید حداقل 3 سال ویزای کاری و مجوز کار تایلند داشته باشند. از سوی دیگر یک تمدید اقامت بر اساس اشتغال در زمان درخواست دارید.
سرمایه گذاریمتقاضیان باید حداقل 4000000THB (بات تایلند) در یک شرکت سهامی خاص یا عمومی سرمایه گذاری کرده باشند.
خانوادهشما یکی از اعضای خانواده نزدیک یک شهروند تایلندی هستید.
کارشناسمتقاضیان باید حداقل دارای مدرک کارشناسی باشند.

همانطور که قبلا اشاره شد، فرآیند درخواست مجوز اقامت دائم تایلند بسیار ساده است. البته لازم به ذکر است که برای درخواست مجوز اقامت تایلند به صورت دائم باید مراحل زیر را طی فرمایید:

 • مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید، معمولا تعداد زیادی مدارک وجود دارد که باید برای درخواست های اجازه اقامت دائم ارسال کنید.
 • منتظر تاریخ های افتتاحیه باشید، زیرا یک پنجره زمانی وجود دارد که در طی آن می توانید درخواست اقامت دائم تایلند را ارسال کنید.
 • درخواست خود را در دفتر محلی اداره مهاجرت خود ارسال کنید.
 • متقاضیان باید در یک مصاحبه شرکت کنند و همچنین در یک آزمون چند گزینه ای نیز باید شرکت کنید که هر 2 به زبان تایلندی است.
 • پرداخت هزینه پردازش مجوز اقامت دائم تایلند به مبلغ 8500THB (بات تایلند) برای هر نفر

درخواست اقامت تایلند به صورت دائم

مزایای اخذ اقامت تایلند به صورت دائم

دولت تایلند به افرادی که دارای اقامت دائم هستند مزایای فراوانی را ارائه می دهد. از جمله مزایای اخذ اقامت تایلند به صورت دائم عبارت اند از:

 • دارندگان مجوز اقامت می توانند مجوز کار این کشور را راحت تر دریافت کنند.
 • دارندگان اقامت دائم تایلند نیازی به تمدید ویزای تایلند ندارند.
 • شما مجبور نیستید تا یک گزارش 90 روزه ارسال کنید.
 • شما می توانید بدون انتقال وجه از خارج از کشور ملکی در تایلند خریداری کنید.
 • شما می توانید یک گواهی ثبت نام بیگانه دریافت کنند.
 • اگر در این کشور فرزند دارید فرزندان شما تابعیت تایلند را دریافت خواهند کرد.
 • می توانید در یک شرکت دولتی تایلندی مدیر شوید.
 • شما می توانید برای تمدید اقامت یا اقامت دائم برای اعضای خانواده غیر تایلندی خود درخواست دهید.

درخواست محوز اقامت تایلند در شهرهای مختلف

متقاضیان درخواست مجوزاقامت تایلند می توانند در شهرهای مختلف این کشور جهت اخذ اقامت اقدام نمایند. شهرهای مختلف تایلند برای اخذ اقامت به شرح زیر می باشند:

شهرهای مختلف تایلند جهت درخواست اقامتتوضیحات
بانکوکمحل درخواست مجوز اقامت در این شهر در مجتمع دولتی (چانگ واتانا) صورت می گیرد. لطفا توجه داشته باشید که این همان مجتمعی است که شما پاسپورت تایلندی دریافت می کنید.
چیانگ مایاگر در چیانگ مای زندگی می کنید می توانید از اداره مهاجرت واقع در کنار فرودگاه بین المللی چیانگ مای مجوز اقامت تایلند دریافت کنید. هزینه درخواست مجوز اقامت تایلند در این مرکز 450THB (بات تایلند) می باشد.
چونبوریافرادی که در چونبوری زندگی می کنند باید به مهاجرت jometin مراجعه فرمایند. درخواست مجوز اقامت تایلند در اینجا 350THB (بات تایلند) هزینه دارد.

به طور کلی دریافت مجوز اقامت تایلند اگر بدون مشورت و اطلاعات کافی صورت بگیرد، می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. به همین سبب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سالها تجربه در امر مهاجرت آماده ارائه مشاوره های دقیق به شما عزیزان در جهت دریافت مجوز اقامت می باشد.

2 thoughts on “اقامت تایلند

 1. نادرگرشاسبی گفت:

  آیا برای گرفتن اقامت موقت یکساله ما نیاز به یک سپرده 400هزار بات در بانک به نام خودمان داریم

  1. آذرپور گفت:

   سلام و عرض ادب، در خصوص اطلاع از شرایط مهاجرت به تایلند می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.
   02191003232

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :