مهاجرت به کشور ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

در میان کشورهای نزدیک به جغرافیای ایران، مهاجرت به ارمنستان و ایروان پایتخت این کشور به یکی از عمده ترین مسیرهای مهاجرتی تبدیل شده است. این موضوع از سویی به دلیل آب و هوای مطلوب و از سوی دیگر به جهت هزینه ارزان زندگی در این کشور است. علاوه بر این به دلیل بهبود وضعیت ارمنستان در شاخص کسب و کار و باز شدن فضای اقتصادی این کشور، بخشی از سرمایه گذاران نیز به قشر جدید مهاجران به ارمنستان پیوسته اند.

قشر دیگری که جزء جمعیت پرشمار مهاجران به ارمنستان محسوب می شوند، دانشجویانی است که به خصوص برای تحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی وارد این کشور می شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از طریق کارشناسان خود، آماده است تا با توجه به مهارت ها و شرایط متقاضیان، بهترین مسیرهای مهاجرتی به ارمنستان را به آنان معرفی نماید.

اطلاعات عمومی برای مهاجرت به ارمنستان

ارمنستان امروزه بیش از 3 میلیون نفر را در خود جای داده است و به دلیل مساحت کوچکی که 29743 کیلومتر مربع دارد. اکثریت قریب به اتفاق جمعیت آن، تقریبا 97% خود را ارمنی معرفی می‌کنند، اما بسیاری از مردم به دلیل روابط تاریخی آن با این کشور روسی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند. با این حال، انگلیسی نیز توسط برخی افراد صحبت می شود و اکنون از سنین پایین به عنوان زبان دوم در مدرسه تدریس می شود. هنوز هم به مهاجرانی که به ارمنستان مهاجرت می کنند توصیه می شود برخی از عبارات ارمنی یا روسی را یاد بگیرند. با توجه به تنوع جغرافیایی ارمنستان و موقعیت منحصر به فرد آن بین آسیا و اروپا، این کشور دارای انواع آب و هوای مختلف است، از آب و هوای خشک نیمه گرمسیری و معتدل قاره ای گرفته تا محیط های سرد.

این بدان معناست که مهاجرانی که به ارمنستان مهاجرت می کنند، بسته به اینکه در کجای کشور هستند، می توانند طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی مختلف را تجربه کنند. البته رایج ترین آب و هوا در ارمنستان آب و هوای نیمه گرمسیری خشک با تأثیرات معتدل قاره ای است. این بدان معناست که تابستان های ارمنستان معمولا بسیار گرم و خشک است، اما می تواند در خارج از شهرها خنک تر باشد زیرا رطوبت کمتری وجود دارد. مهاجرانی که به ارمنستان مهاجرت می کنند از شنیدن این موضوع که رسیدن به این کشور نسبتا آسان است.

شرایط مهاجرت به ارمنستان

اگر واجد شرایط سفر بدون ویزا یا ویزای الکترونیکی نیستید، به یک دعوت نامه از یک شخص حقیقی یا حقوقی در ارمنستان نیاز دارید. استثناهایی برای شهروندان مصر و سوریه وجود دارد که می توانند بدون دعوت نامه و با تشخیص افسر کنسولگری ویزای ارمنستان دریافت کنند. علاوه بر این، دعوت نامه برای ارمنی های قومی (یعنی کسانی که اجداد ارمنی دارند) لازم نیست. اگر اصالتا ارمنی هستید، می توانید با نشان دادن مدارکی مبنی بر ارمنی تبار خود، ویزا دریافت کنید. گذرنامه، شناسنامه یا گواهی غسل تعمید تایید شده که نشان دهنده ارمنی تبار شما یا والدین شما باشد. بستگان شهروندان ارمنی یا ارمنی‌ های قومی (همسر، والدین، پسر، دختر، خواهر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ، نوه‌ ها) نیز از شرایط دعوتنامه معاف هستند.

دعوت نامه های صادر شده توسط اداره روادید پلیس و مواردی که توسط اشخاص حقوقی صادر می شود باید در وزارت امور خارجه بایگانی شوند. تایید تنها پس از بررسی امنیتی امکان پذیر است که ممکن است 2 الی 3 هفته یا حتی بیشتر طول بکشد. در مورد انواع راه باید گفت که هم از مسیر مهاجرت تحصیلی و هم کمک های فنی و برنامه های مشابه، راه اندازی کسب و کار، سرمایه گذاری یا کار در ارمنستان و هم از طریق اخذ تابعیت می توان به ارمنستان مهاجرت نمود.

شرایط مهاجرت به ارمنستان

شرایط اخذ پاسپورت و مهاجرت به ارمنستان

پاسپورت ارمنستان یک سند ارزشمند است که امکان سفر بدون ویزا به 65 کشور جهان را فراهم می کند. اگر به دلیل مسائل اقتصادی یا سیاسی مجبور به ترک کشور خود هستید، اگر به دنبال حفظ حریم خصوصی هستید، اگر اولین گذرنامه شما منقضی شده، مفقود شده یا مصادره شده است، یا اگر تصمیم به ترک تابعیت فعلی خود دارید، اخذ تابعیت ارمنستان نسبتا آسان است و می توان آن را به نسل های آینده منتقل کرد یا از آن صرف نظر کرد. یک وکیل محلی آگاه می تواند به شما کمک کند تا در فرآیند تابعیت گذر کنید، از دام ها جلوگیری کنید و شانس موفقیت خود را به حداکثر برسانید. از سال 2022، پاسپورت ارمنستان بر اساس شاخص پاسپورت سرمایه آرتون و بر اساس شاخص پاسپورت Henley & Partners در رتبه 64 جهان قرار دارد.

به هر روی شما با اخذ پاسپورت ارمنستان از فرصت های زیر بهره مند می شوید:

  • تابعیت دوگانه مجاز است و ارمنستان به صراحت اجازه تابعیت مضاعف را می دهد.
  • سند سفر ارزشمند

مزیت های اخذ پاسپورت و مهاجرت به ارمنستان

یکی از مزیت های مهمی که پاسپورت مهاجرت به ارمنستان، برای مهاجران به ارمغان می آورد این است که شهروندی به نسل های آینده منتقل می شود. در واقع پس از کسب شهروندی ارمنستان، فرزندان خردسال شما می توانند به طور خودکار پاسپورت ارمنستان را دریافت کنند و همسر شما ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی شود. طبق قوانین ارمنستان، فرزندی که از پدر یا مادر ارمنی متولد شود، صرف نظر از محل تولد یا اقامت، به راحتی می تواند تابعیت و اقامت ارمنستان را کسب کند. به عبارت دیگر، فرزندان و نوه های شما حتی اگر در ارمنستان اقامت نداشته باشند، می توانند پاسپورت ارمنستان دریافت کنند. مزیت دیگر رفتار ترجیحی در روسیه و سایر کشورهای EAEU است.

آنها همچنین می توانند از رفتار ترجیحی در زمینه های قانون کار، حمایت اجتماعی، درمان پزشکی، مالیات استفاده کنند. موضوع دیگر تابعیت سریع، آسان و ارزان است که با داشتن پاسپورت محقق می شود. روند اخذ پاسپورت ارمنستان معمولا کمتر از 6 ماه طول می کشد. اگر درخواست شهروندی در ارمنستان ثبت شود و پرونده نسبتا ساده باشد، احتمالا در حدود 4 تا 5 ماه آینده تایید می شود. پس از تایید درخواست شما می توانید پاسپورت ارمنستان و شناسه ملی خود را در عرض چند روز دریافت کنید.

در شکل زیر به سایر مزایای اخذ پاسپورت ارمنستان اشاره شده است:

شما برای اطلاع از سایر هزینه های زندگی مهاجران در ارمنستان می توانید از مطالب موجود در آرشیو سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت تکمیل اطلاعات خود استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :