مهاجرت به کشور اتریش, مهاجرت به کشور ایتالیا

مقایسه اتریش و ایتالیا برای مهاجرت

مقایسه اتریش و ایتالیا برای مهاجرت

این مقاله برای متقاضیان علاقه مند به مهاجرت، به دنبال مقایسه اتریش و ایتالیا برای مهاجرت است تا چشم اندازی درست در این رابطه ارائه شود. در مورد اتریش، اولین چیزی که بیش از هر موضوع دیگر به چشم می خورد، فرصت های شغلی و امکانات تفریحی و سطح مطلوب کیفیت زندگی در این کشور است، چرا که اتریش در میان کشور های اتحادیه اروپا در مقیاس های مختلف حائز برترین رتبه است. در مقابل ایتالیا نیز جذابیت های خود را دارد، جذابیت هایی که حتما تا به حال از دریچه سینمای ایتالیا با آن آشنا شده اید.

آب و هوای مدیترانه ای، غذاهای تازه، تنوع فرهنگی و نبوغ نهفته در معماری رم، همگی از جذابیت های ایتالیا است. از سوی دیگر ایتالیا مکانی مقرون ‌به ‌صرفه برای زندگی است. مشاوره های موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند اطلاعات بیشتری در این رابطه به متقاضیان مهاجرت ارائه کند.

مقایسه جذابیت فرهنگی اتریش و ایتالیا

ایتالیا در اتحادیه اروپا و در کل برای مهاجران کشوری با جذابیت های توریستی و غنای فرهنگی بالا محسوب می شود. به عنوام مثال شهر ورونا یعنی محل تولد نمایشنامه رومئو و ژولیت، از تاریخی ترین شهرهای ایتالیا محسوب می شود که از یک آمفی تئاتر رومی با 2000 سال قدمت برخوردار است و هر ساله در آن موسیقی زنده برگزار می شود. شهر هرکولیوم نیز با 2000 هزار سال قدمت که بیشتر سازه آن به خاطر فوران آتشفشان فسیل شده، در مرمت جدید خود، نقش یک موزه واقعی کاشی و سفال را ایفا می کند. کنار این جاذبه های تاریخی، جاذیه های طبیعی ایتالیا به همان اندازه چشم نواز است. به عنوان مثال جزیره البا که در گذشته محل سکونت یونانی ها و اقوام رومی بوده، امروزه مملو از سکونتگاه های زمستانه و تابستانه است و در خود 150 ساحل زیبا را دارد.

در مقایسه با ایتالیا، اتریش گرچه شاید قدمت و پیشنه فرهنگی ایتالیا را نداشته باشد، اما جذابیت های خاص خود را دارد، چنانکه وین محل پرورش بسیاری از استعداد های موسیقی است و موسیقی در فرهنگ این کشور نه یک رویداد که یک حقیقت فرهنگی دیرینه است. علاوه بر اینها، قصرهای پر عظمت که نشانگر معماری های جذاب عصر گوتیک و باروک است، هر کدام یک داستان تاریخی اند. به عنوان مثال قلعه‌ آمبراس به عنوان یک بنای رنسانسی، امروزه گالری کارهای ولاسکز نقاش است، همان کسی که سالوادور دالی او رو تنها نقاشی می دانست که می توانست نقاشی باهوش باشد. قلعه آمبراس البته موزه ای از زره ها و سالن های باشکوه نیز هست.

به جهت زیاد بودن جاذبه های گردشگری در اتریش، بخش دیگری از این جاذبه ها به صورت اشاره به نام مکان ها و جاذبه ها در تصویر زیر ارائه شده است:

جاذبه های گردشگری در اتریش

مقایسه سیستم درمانی در اتریش و ایتالیا برای مهاجرت

سیستم مراقبت های بهداشتی در ایتالیا یک سرویس بهداشتی ملی مبتنی بر منطقه است و با نام (SSN) شناخته می شود. این سیستم پوشش همگانی را با مراقبت های بهداشتی عمومی تا حد زیادی رایگان برای شهروندان و ساکنان فراهم می کند. درمان‌هایی که تحت پوشش سیستم دولتی و با پرداخت مشارکت اندک هستند، شامل آزمایش‌ ها، داروها، جراحی‌ های حین بستری شدن در بیمارستان، ملاقات با پزشک خانواده و کمک‌ های پزشکی ارائه ‌شده توسط پزشکان اطفال و سایر متخصصان است. علاوه بر این، داروها، درمان‌ های سرپایی و درمان ‌های دندانپزشکی نیز در دسترس هستند. با این حال، امکانات مراقبت های بهداشتی عمومی در ایتالیا از نظر کیفیت بسته به منطقه متفاوت است.

در حالی که استاندارد بیمارستان های دولتی در ایتالیا به طور کلی کافی است، برخی از بیمارستان های دولتی هستند که بسیار پایین تر از استانداردهایی هستند که برخی از مهاجران به آن عادت دارند. در قیاس با ایتالیا، اتریش خدمات درمانی را به شکل بسیار با کیفیت تر و با پوشش هزینه ای بهتری از سمت بیمه ها به شهروندان خود ارائه می دهد. به عنوان مثال 99% از جمعیت اتریش تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارند و علاوه بر این امکانات درمانی همچون وجود بیمارستان و داروخانه و سطح دسترسی به پزشک و متخصص به طور بسیار عادلانه ای در سراسر پهنه جغرافیایی اتریش وجود دارد.به همین جهت است که این کشور توانسته در اتحادیه اروپا به عنوان کشوری مناسب جهت مهاجرت به اتریش در نظر گرفته شود .

مقایسه سیستم درمانی در اتریش و ایتالیا برای مهاجرت

تفاوت سیستم حمل و نقل در اتریش و ایتالیا

یکی از موضوعات مهم برای غالب مهاجران وضعیت حمل و نقل و خدمات عمومی هر کشور در بخش حمل و نقل است، چرا که یکی از بخش های مهم هزینه ای زندگی همین بخش است. در مورد ایتالیا باید گفت که سیستم حمل و نقل در این کشور تنوعی از وسایل را دارد. از یک سو اتوبوس‌ های الکتریکی، مسافران شهری را حمل می کنند و از سوی دیگر اتوبوس‌ های شبانه با بیش از 20 خط اتوبوس از اواخر شب تا اوایل صبح مشغول اند.

تاکسی ها از وسایل دیگری اند که فراوان پیدا می شوند، اما باید به رنگ آنها توجه داشت. چرا که تاکسی های زرد و سفید رنگ که دولتی محسوب می شوند، امنیت بیشتری دارند. اما در موضوع حمل و نقل، امکانات و آسودگی ای که اتریش با سیستمی متنوع شامل اتوبوس، تراموا، قطار و مترو ارائه می دهد، از هر حیث بهتر از ایتالیا است. در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا و کسب اطلاعات بیشتر مقاله تحصیل در ایتالیا را مطالعه بفرمائید.

وضعیت متفاوت آموزش در اتریش و ایتالیا

تحصیل در ایتالیا برای کودکان 6 تا 16 سال رایگان و اجباری است و سیستم آموزشی در ایتالیا به مهد کودک، دبستان، راهنمایی و دبیرستان تقسیم می شود. دانشگاه معمولا در سن 19 سالگی انجام می شود. آموزش ابتدایی اولین مرحله آموزش اجباری است. به طور متوسط، مدارس ابتدایی ایتالیا حدود 19 دانش آموز در هر کلاس دارند. در حالی که یک کلاس در دره آئوستا به طور متوسط 14.6 نفر دانش آموز دارد. عواملی مانند شهرنشینی و مهاجرت روستایی می تواند چنین تفاوت هایی را توضیح دهد. در اتریش اما روند تحصیلی بدین شکل است که مهدکودک شکل سنتی آموزش پیش دبستانی برای کودکان 3 تا 6 ساله در اتریش است. پس از اتمام دوره آموزش اجباری، همه افراد باید تا سن 18 سالگی به مدرسه بروند.

اصول اولیه آموزشی ایتالیایی بر اساس قانون اساسی پایه گذاری شده است و فرصت آموزشی رایگان و اجباری را برای همه کودکان تضمین می کند. فلسفه آموزش سیستم آموزشی ایتالیا از معلم محوری به دانش آموز محوری متفاوت است. برنامه درسی بسیار استاندارد شده برای تسهیل انتقال مدرسه در مدارس دولتی و خصوصی طراحی شده است. در اتریش اما سیستم آموزشی گرچه دارای انضباط سخت گیرانه ای است، اما در عین حال امکانات آموزشی گسترده ای به طور ویژه تا سال های قبل از ورود به دانشگاه وجود دارد. آموزشی که به پیشرفت های تکنولوژیک مدرن ارزش می نهد و سعی در گسترش هوش فضایی و هیجانی دانش آموزان دارد. از همین رو باید گفت که سیستم تحصیل در اتریش فرصتی بزرگ برای روح های خلاق محسوب می شود.

مقایسه هزینه های زندگی در ایتالیا و اتریش

مسائل مربوط به هزینه زندگی از دغدغه های عمده متقاضیان مهاجرت چه مهاجران تحصیلی و چه متقاضیان مهاجرت شغلی است. در این باره و در مورد ایتالیا باید گفت که هزینه متوسط زندگی در ایتالیا بسته به اینکه به کدام قسمت از کشور مهاجرت می کنید، بسیار متفاوت به نظر می رسد. بنابراین، آیا زندگی در ایتالیا گران است؟ اگر شهر مناسبی را انتخاب کنید، لزومی به هزینه های گزاف نیست. اما به طور کلی، اگر از زندگی شهری سریعی که در میلان یا رم خواهید یافت، لذت می برید، باید روی هزینه های کمی بالاتر حساب کنید.

اجاره بخش قابل توجهی از بودجه را در ایتالیا به خود اختصاص می دهد. متوسط قیمت اجاره در ایتالیا 800€ (یورو) در ماه است. با این حال، این فقط میانگین است و قیمت اجاره از 490€ الی 1550€ (یورو) متغیر است. حال علی رغم اطلاعات فوق که می تواند در زمینه کسب آگاهی برای مهاجرت به 2 کشورایتالیا و اتریش باشد، برای ارائه خدمات کارشناسی و تخصصی، مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات مورد نیاز متقاضیان علاقه مند به مهاجرت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :