مهاجرت به کشور آلمان

مزایا و معایب مهاجرت به آلمان

مزایا و معایب مهاجرت به آلمان

بررسی مزایا و معایب مهاجرت به آلمان، قبل از هر گونه اقدام قانونی به شما کمک خواهد کرد تا در تصمیم گیری خود دچار اشتباه نشوید. آلمان بدون شک یکی از قدرتمندترین و زیباتری کشورهای اروپایی است و جمعیت زیادی سالیانه بنا بر دلایل متفاوت راهی این کشور می شوند. شما نیز بارها شنیده اید که کشور آلمان بهترین کشور قاره اروپا است. اما شرایط برای همه افراد یکسان نیست. برخی از افراد نمی توانند از زندگی خود در این کشور لذت ببرند. بدون شک امکانات موجود در کشور آلمان می تواند برای بسیاری از افراد دارای جذابیت های فراوانی باشد.

اما بدون شک تفاوت هایی در کشور آلمان وجود دارد که سبب می شود از جذابیت این کشور برای بسیاری از افراد کاسته شود. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله با بررسی مزایا و معایب مهاجرت به آلمان خواهند پرداخت تا در مسیر سفر به آلمان بتوان از آن استفاده کرد.

بررسی مهاجرت به آلمان

سالیانه جمعیت زیادی برای ادامه زندگی خود به کشور آلمان مهاجرت می کنند. بدین ترتیب اجازه زندگی قانونی در این کشور را بدست می آورند. همه مهاجران غیراروپایی برای مهاجرت به آلمان به ویزای این کشور نیاز خواهند داشت. اما دریافت اجازه اقامت برای شهروندان اروپایی برای مهاجرت به این کشور کافی است. مهاجرت به کشور آلمان را به طور کلی می توان به 2 مهاجرت کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم بندی کرد.

مهم ترین روش های مهاجرت به کشور آلمان عبارتند از:

 • مهاجرت برای کارآموزی
 • مهاجرت برای کاریابی در آلمان
 • مهاجرت برای شرکت در دوره های آموختن زبان آلمانی
 • مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان
 • مهاجرت از طریق کار به آلمان
 • مهاجرت از طریق خویش فرمایی
 • مهاجرت برای شرکت در دوره های بلند مدت زبان آلمانی

افراد از طریق روش های مهاجرت کوتاه مدت نمی توانند به اقامت کشور آلمان دست پیدا کنند بلکه می توانند از این طریق مسیر مهاجرت بلند مدت خود به کشور آلمان را فراهم سازند. امروزه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل و کار به عنوان 2 دلیل اصلی مهاجرت به این کشور شناخته می شوند.

بررسی مزایا و معایب مهاجرت به آلمان

مزایا و معایب مهاجرت به آلمان بی شمار است. ما در تلاشیم تا مشخص ترین مزایا و معایب این عمل را مورد بررسی قرار دهیم. مهم ترین مزیت مهاجرت به کشور آلمان را می توان در دریافت اجازه اقامت در اتحادیه اروپا جستجو کرد. زمانی که فردی به مدت 5 سال اقامت قانونی در کشور آلمان داشته باشد، می تواند اقامت خود در این کشور را، در صورت دارا بودن شرایط مالی مناسب، بدست آورد.

از دیگر مزایای مهاجرت به کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیل رایگان در آلمان
 • سیستم حمل و نقل عمومی قدرتمند
 • دسترسی به فرصت های شغلی فراوان
 • دسترسی به خدمات شهری
 • دسترسی به خدمات درمانی مناسب
 • موقعیت جغرافیایی مناسب
 • سرزندگی و نشاط عمومی
 • امکان سفر به نقاط مختلف جهان بدون نیاز به گذرنامه

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

بررسی مزایا و معایب مهاجرت به آلمان

بررسی مزایای مهاجرت به آلمان

در بخش قبلی، برخی از مزایای موجود در رابطه با مهاجرت به کشور آلمان را بیان کردیم و حال به تشریح برخی از این موارد خواهیم پرداخت. نکته اول در رابطه با مزایای این کشور، امکان تحصیل رایگان در آلمان است. به طوری که همه افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های عمومی کشور آلمان را دارند، می توانند از به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند. سیستم حمل و نقل عمومی در کشور آلمان به توسعه بسیار زیادی رسیده است به گونه ای که در تمامی نقاط شهری و روستایی کشور آلمان دسترسی به سیستم پیشرفته حمل و نقل وجود دارد.

به گونه ای که بسیاری از شهروندان آلمان تمایلی به استفاده از اتومبیل شخصی ندارند. خدمات شهری در کشور آلمان نیز به سادگی در سراسر این کشور در دسترس است. افراد برای رفع نیازهای خود کمتر به سفرهای بلند مدت درون شهری نیاز نخواهند داشت. امکانات تفریحی در شهرهای مختلف آلمان نیز در بالاترین سطح ممکن قرار دارد و همین مسئله سبب سرزندگی شهری در آلمان می شود.

از دیگر مزایای مهمی که زندگی در آلمان برای افراد ایجاد می کند، امکان استفاده از خدمات بیمه درمانی در این کشور است. پایین بودن سطح نرخ بیکاری در کشور آلمان به گونه ای است که یافتن شغل در این کشور کار دشواری نیست. از این رو همه کارفرمایان باید کارکنان خود را تحت پوشه بیمه درمانی قرار دهند تا استفاده از تمامی خدمات درمانی در این کشور رایگان شود.

معایب مهاجرت به آلمان

هیچ پدیده ای در جهان بدون عیب نیست. از این رو مهاجرت به کشور آلمان نیز به عنوان یک پدیده دارای معایبی است. یکی از بزرگ ترین مسائلی که در بررسی مزایا و معایب مهاجرت به آلمان باید مورد توجه قرار بگیرد، زبان آلمانی است. افرادی که به کشور آلمان مهاجرت می کنند باید حتما به زبان آلمانی تسلط داشته باشند. چرا که مردم آلمان، حتی در صورت تسلط، به ندرت به زبان انگلیسی صحبت می کنند. یادگیری زبان آلمانی یکی از دشوار ترین زبان های رایج جهان است.

از دیگر معایب کشور آلمان می توان به بالا بودن سطح مالیات در این کشور اشاره کرد به گونه ای که در بسیاری از موارد، میزان مالیات بر درآمد در کشور آلمان به 35% تا 40% می رسد. یکشنبه های تعطیل آلمان یکی دیگر از معایب این کشور است به طوری که در این روز کمتر فرصتی برای خرید برای شما بوجود می آید. در صورتی که فردی روز یکشنبه وارد کشور آلمان شود و خوراکی برای خوردن نداشته باشد، شاید تا شروع روز دوشنبه نتواند برای خوردن چیزی تهیه کند.

شرایط کلی مزایا و معایب مهاجرت به آلمان

سابقا به بررسی مزایا و معایب مهاجرت به آلمان به صورت جداگانه پرداختیم و مواردی را که نقش بیش تری در زندگی افراد خواهند داشت را مورد ارزیابی قرار دادیم. تصمیم نهایی به عهده متقاضی است تا با بررسی همه جوانب، تصمیم درستی در رابطه با مهاجرت خود اتخاذ کند. با این وجود باید اشاره داشت که کشور آلمان، پس از بررسی فاکتور های مختلف زندگی، بدون شک یکی از برترین کشورهای جهان است.

شاخص های سلامت، امنیت و به طور کلی کیفیت زندگی در کشور آلمان به گونه ای است که سالیانه چند شهر این کشور می توانند در بین 10 شهر برتر جهان دارای جایگاه ثابت باشند. در صورتی که هدف مشخصی برای مهاجرت خود دارید، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به واسطه موفقیت در به انجام رساندن پرونده های مهاجرتی به کشور آلمان، می توانند مسیری روشن در این زمینه پیش روی شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :