مهاجرت تحصیلی سوئیس

تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی

تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی

تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی یکی از گزینه های مناسب است زیرا در این کشور دانشجویان آلمانی و فرانسوی و ایتالیایی بسیاری به چشم می خورند. پایتخت این کشور برن بوده و واحد پول آن فرانک می باشد. کشور سوئیس به طبیعت فوق العاده بکر و آرامش معروف است. سوئیس کشوری است که حتی روستاهای آن رویایی می باشد و در سال تعداد زیادی توریست از آن دیدن می کنند. از این رو به ترتیب دین مسیحیت و سپس اسلام در این کشور رواج دارد.

این کشور با آلمان و ایتالیا و فرانسه دارای مرز مشترک می باشد. به همین دلیل در این کشور دانشجویان آلمانی و فرانسوی و ایتالیایی بسیاری به چشم می خورند. ادامه تحصیل در سوئیس در مقاطع مختلف به زبان های متفاوت دارای شرایط خاصی مانند مدارک زبانی و نمرات متفاوت می باشد. دانشگاه های این کشور دارای امتیازات بالا در رتبه بندی جهانی هستند. کارشناسان ما در این مقاله در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی کامل تحصیل در این کشور خواهند پرداخت.

مدارک لازم برای تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی

کشور سوئیس به دلیل قرار گرفتن در مرکز اروپا و چند زبانه بودن و همچنین امکانات رفاهی و امنیتی مناسب، مقصد خوبی برای تحصیل می باشد. وضعیت اقتصادی سالم و درآمد مناسب با شغل و امکان کار برای دانشجویان و افراد غیر بومی از دلایل مهاجرت تحصیلی به کشور سوئیس است. دانشگاه های سوئیس برای هر فرد خارجی مدارک متفاوتی را درخواست می کنند. برای بررسی ملاک و معیارهای هر شهر و دانشگاه شما بایستی شرایط ویزای تحصیلی سوئیس، زبان مورد نظر، مدارک زبان، هدف شما از تحصیل، رشته و دانشگاه مورد علاقه، بورسیه تحصیلی، هزینه های تحصیلی، آینده شغلی و اقامت دائم را مد نظر قرار دهید.

اما مدارک عمومی شامل موارد زیر می باشد:

 • 2 قطعه عکس
 • فرم درخواست
 • مدارک مهاجرتی اعم از ویزا و مدارک شناسایی

بورسیه برای تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی

دانشجویان خارج از اتحادیه برای تحصیل در سوئیس ملزم به پرداخت شهریه هستند. به همین دلیل دانشجویان در جهت اخذ بورسیه تلاش می کنند. بورسیه تحصیلی در سوئیس بسیار محدود می باشد. از این رو شامل 2 نوع دانشجوی درخشان و پروژه و یا پایان نامه برتر می شود. شرط قابل اهمیت دیگر دریافت بورس زبان تحصیل است. در کشور سوئیس امکان تحصیل به 4 زبان آلمانی ایتالیایی فرانسوی و رومانی تحصیل وجود دارد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم در کنار دیگر زبان ها وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

در حالی که در مقطع کارشناسی ارشد زبان انگلیسی را مد نظر قرار داده است. در جدول زیر اطلاعاتی در این خصوص ارائه شده است:

نام دانشگاهکارشناسیکارشناسی ارشد
برنآلمانی به جزء رشته زبان های خارجیآلمانی و انگلیسی
بازلآلمانیآلمانی و انگلیسی
فریبرگفرانسوی و آلمانیفقط برخی رشته ها انگلیسی
ژنوفرانسویفرانسوی
نوشاتلفرانسویفرانسوی
لوزانفرانسویفرانسوی و انگلیسی
لوسرنآلمانیآلمانی
لوگانوایتالیاییانگلیسی
سنت گالنانگلیسی و آلمانیانگلیسی و آلمانی
زوریخآلمانیانگلیسی

بورسیه برای تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی

دانشگاه و رشته های تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی

در کشور سوئیس 4 زبان به عنوان زبان رسمی شناخته می شود. فضای بین المللی در شهرهای دانشجویی سوئیس موجود موجب می شود تا دانشجویان در کنار 2 زبانی که مسلطند با دیگر زبان ها نیز آشنا شوند و در کنار ملیت های آلمانی و فرانسوی و ایتالیایی می توانند مهارت زبان خارجی خود را تقویت کنند. البته دوره های آموزش زبان انگلیسی در این کشور توسط دانشگاه های برتر مانند زوریخ و فریبرگ برگذار می شود. همچنین موقعیت پیشرفت و تحصیل در دیگر کشورهای علمی را برای شما فراهم می کند.

مدارک مورد نظر برای تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی TOEFL، IELTS و برای زبان فرانسوی DALF، DELF و برای زبان آلمانی DSH، OCD می باشد. در کشور سوئیس مدت تحصیل در کارشناسی 3 سال و در کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکترا 5 الی7 سال می باشد.

پرطرفدارترین رشته ها در این کشور عبارتند از:

 • مدیریت MBA
 • حقوق مالی و حسابداری
 • حقوق بین الملل
 • ریاضیات
 • تجارت بین الملل

تحصیل در دانشگاه زوریخ سوئیس به زبان انگلیسی

زوریخ در مجموع 20 دانشگاه و موسسه آموزشی عالی دارد. از این رو یک شهر آموزشی پیشرو محسوب می شود. دانشجویان در محل تحصیل خود فرصت شغلی بسیاری دارند، زوریخ نسبت به دیگر شهرها بزرگتر و بین المللی تر است. دانشگاه لوزان سوئیس دارای رتبه 151 در رتبه بندی جهانی است و دیگر دانشگاه های لوزان رشته های تحصیلی متفاوتی دارند و تنوع بسیاری دارد. بدین ترتیب از رشته های فنی مهندسی مکانیک و عمران گرفته تا زبان شناسی اکثر رشته و گرایش ها را پوشش می دهد.

این شهر با کمبود نیروی انسانی مواجه است پس می توانید با شانس بیشتری پس از تحصیل به کار در سوئیس بپردازید. در برن بیشتر به تحصیل به زبان انگلیسی توجه شده و انگلیسی زبانان در این شهر بیشتر به چشم می خورند. بدین ترتیب دوره های کارآموزی مخصوص دانشجویان معدن و بیمه و ساخت و ساز و کشاورزی در این شهر وجود دارد. در ژنو بهترن فعالیت های تحقیقاتی انجام می پذیرد و دانشجویان دکترا بیشتر در این شهر اقامت دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل را مطالعه بفرمائید.

هزینه ها و مشاغل در کشور سوئیس

تحصیل در مدارس دولتی و دانشگاه سوئیس برای عموم در حالی که از کشورهای اتحادیه اروپا باشند رایگان است. در غیر اینصورت هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی سوئیس حدود 43000€ (یورو) می باشد.

به ترتیب برخی از مقرون به صرفه ترین و بهترین دانشگاه ها در کشور سوئیس عبارتند از:

 • دانشگاه ژنو متوسط شهریه 900€ (یورو) در سال
 • دانشگاه برن متوسط ​​شهریه 1700€ (یورو) در سال
 • دانشگاه علمی کاربردی و هنرهای شمال غربی سوئیس متوسط شهریه 1260€ (یورو) در سال
 • دانشگاه لوزان متوسط شهریه 1040€ (یورو) در سال
 • موسسه فناوری فدرال سوئیس زوریخ متوسط ​​شهریه 1200€ (یورو) در سال
 • موسسه فناوری فدرال سوئیس لوزان متوسط شهریه 1150€ (یورو) در سال
 • دانشگاه بازل متوسط شهریه 1550€ (یورو) در سال
 • دانشگاه زوریخ متوسط شهریه 1300€ (یورو) در سال

بر اساس آمارها تا سال 2030 کشور سوئیس با کمبود نیم میلیون نیروی انسانی مواجه خواهد شد. کشور سوئیس بنابر جمعیت دانشجوی خود مشاغل ایجاد کرده، اما کمبود نیروی کار موجب می شود تا در کنار بومیان از دیگر افراد با ملیت های متفاوت در زبان های متفاوت دعوت به کار شود. به طور کلی میزان زنان شاغل در این کشور در حال کاهش است. پس می توان به استخدام بالای زنان امیدوار بود. برای کسب اطلاعت در خصوص مهاجرت به سوئیس و ویزای سوئیس با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :