مهاجرت تحصیلی مکزیک

مدارس ایرانی مکزیک

مدارس ایرانی مکزیک

تحصیل در مدارس ایرانی مکزیک هدف دانش آموزان ایرانی زیادی می باشد که قصد دارند بعد از مدرسه وارد دانشگاه های این کشور شوند. اما همانطور که مشخص می باشد، ادامه تحصیل در مدارس ایرانی مکزیک و همچنین دانشگاه های این کشور شرایط متفاوتی دارد. به همین دلیل متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این نوشته را تهیه کرده اند که شامل اطلاعات بسیار دقیق و کامل از شرایط تحصیل در مدارس ایرانی مکزیک و به طور کلی شرایط تحصیل در مکزیک می باشد. مکزیک کشوری است که مملو از شادی زندگی است. این کشور آمریکای لاتین ثابت می کند که مکانی دوست داشتنی برای زندگی و تحصیل است. از این رو، دانشجویان بین المللی می توانند از زندگی پر جنب و جوش مکزیک به اندازه کافی لذت ببرند.

بازدید از ساختمان ‌های قدیمی دوران استعمار، بازدید مناطق رنگارنگ مملو از هنر خیابانی، لذت بردن از غذاهای سنتی خیابانی، مکان‌ های تاریخی و کاوش ‌های باستان‌ شناسی، یا جشن‌ های پر جنب و جوش سالانه کارناوال تنها بخشی از فعالیت هایی می باشند که دانشجویان در مکزیک در آنها شرکت می کنند. به غیر از دانشگاه ‌های معتبر، دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در مکزیک تحصیل کنند، فعالیت ‌های بسیاری از موزه‌ ها، گالری‌ ها، تورها، مکان‌ های دیدنی و زندگی شبانه پر جنب و جوش را با هزینه ‌های بسیار مقرون به صرفه پیدا خواهند کرد.

شرایط ادامه تحصیل در مکزیک

مکزیک یا به طور رسمی ایالات متحده مکزیک، بزرگترین کشور اسپانیایی زبان در جهان است. بر اساس رتبه بندی جهانی گردشگری، کشور مکزیک هفتمین کشور پربازدید جهان است که دارای 31 سایت میراث جهانی یونسکو، ترکیبی منحصر به فرد از فرهنگ ها و آب و هوای رضایت بخش می باشد. اما علاوه بر گردشگری، مکزیک در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین مقاصد تحصیلی خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی نیز می باشد. مکزیک یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را دارد و این کشور عمدتا در آموزش سرمایه گذاری می کند. نزدیک به 1250 موسسه برای آموزش عالی از جمله مدارس فنی و حرفه ای وجود دارد. بیش از نیمی از دانشگاه ها با بودجه دولتی هستند که معتبرتر از سایر گزینه ها می باشند.

دانشگاه های مکزیک برنامه های تحصیلی تقریبا در تمام زمینه های دانش ارائه می دهند. اکثر برنامه ها به زبان اسپانیایی هستند. با این وجود، تعداد فزاینده ای از برنامه ها به زبان انگلیسی و سایر زبان ها نیز وجود دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه های مکزیک که می خواهند پس از تحصیل در مکزیک بمانند، باید ویزای تحصیلی مکزیک خود را با نوع دیگری از مجوز اقامت جایگزین کنند. معمولا اتباع خارجی برای مجوز اقامت موقت از کشورهای خود درخواست می کنند که به آنها اجازه می دهد بیش از 180 روز در مکزیک بمانند. اما اگر افراد بلافاصله پس از فارغ التحصیلی یک پیشنهاد شغلی داشته باشند، می توانند مستقیما برای مجوز کار مکزیک با موسسه ملی مهاجرت درخواست دهند.

معرفی مدارس ایرانی در مکزیک

افرادی که قصد دارند در مدارس ایرانی در مکزیک مشغول به تحصیل شوند، حتما باید آشنایی کامل با شرایط تحصیل در مدارس مکزیک را داشته باشند. در لیست مدارس ایرانی مکزیک، تنها مدرسه ای که قرار می گیرد، مدرسه جمهوری اسلامی ایران در مکزیکوسیتی (مکزیک) می باشد که مدرسه ای مختلط است و به عنوان یک مدرسه دولتی شناخته می شود. در این مدرسه، دانش آموزان می توانند در مقطع متوسطه دوم نظری و همچنین دبستان مشغول به تحصیل شوند.

با این حال، در جدول زیر به تحصیلات قبل از دانشگاه در مکزیک اشاره شده است:

تحصیلات سطح سن سال های تحصیلی
پیش دبستانی پایه 3 تا 5 3
دبستان آموزش مقدماتی 6 تا 12 6
متوسطه اول آموزش متوسطه 12 تا 15 3
متوسطه دوم دبیرستان 15 تا 18 3
دوره سوم تکنسین عالی 18 تا 20 4

در جدول زیر تمامی مقاطع تحصیل در مکزیک قبل از دانشگاه ذکر شده اند، اما در مدرسه جمهوری اسلامی ایران در مکزیکوسیتی (مکزیک)، دانشجویان می توانند در دوره متوسطه دوم و دبستان مشغول به تحصیل شوند.

از مهمترین مزایای تحصیل در مدارس ایرانی مکزیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تجربه فرهنگ مکزیک از نزدیک
  • داشتن گزینه های آموزشی مختلف برای انتخاب
  • دریافت آموزش با کیفیت بالا
  • یادگیری اسپانیایی در محیط
  • هزینه های مناسب تحصیلی

معرفی مدارس ایرانی در مکزیک

بررسی مقاطع تحصیل در مدارس ایرانی مکزیک

آموزش ابتدایی به شکل فعلی در سال 2009 در مکزیکو اجباری شد. از کلاس اول تا کلاس ششم برای دانش آموزان 6 تا 12 ساله اجرا می شود. دبیرخانه آموزش عمومی (SEP) رسما مدرسه ابتدایی را بخشی از آموزش پایه تعیین می کند محتوای برنامه درسی مقطع دبستان شامل زبان اسپانیایی، ریاضیات، علوم طبیعی، تاریخ، جغرافیا، هنر و تربیت بدنی است. بعد از مقطع ابتدایی، دانشج آموزان مدارس مکزیک در مقطع متوسطه اول مشغول به تحصیل می شوند. اما در مدارس ایرانی مکزیک که مدرسه جمهوری اسلامی ایران در مکزیکوسیتی (مکزیک) می باشد، مقطع متوسطه اول تدریس نمی شود.

دانش آموزان می توانند در مقطع متوسطه دوم یا دبیرستان مشغول به تحصیل شوند. در این مقطع آموزش های تخصصی برای آماده شدن جهت ورود به دانشگاه به دانش آموزان ارائه می شود. توصیه می شود دانش آموزان برای ادامه تحصیل در مکزیک با زبان اسپانیایی آشنایی داشته باشند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده یاری هموطنان محترم برای مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری و همچنین مهاجرت از سایر روش های قانونی به بهترین کشورهای دنیا می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :