مهاجرت به کشور آرژانتین

قوانین آرژانتین

قوانین آرژانتین

آرژانتین و شهرهای مختلف آن به عنوان کشوری پر از جنب و جوش و انرژی شناخته می شوند اما قوانین آرژانتین در مواردی سختی گیری همراه است. به عنوان مثال مصرف کنندگان مواد مخدر حتی در صورت داشتن مقادیر کم مواد با برخوردهای شدید دولت مواجه می شوند و شهروندانی که مهاجرت کرده اند در صورت اشتباهات خلاف هنجار عمومی، امکان دارد که شرایط ویزا و یا تابعیت خود را از دست بدهند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند همراه خوبی باشد برای کسانی که قصد عزیمت به آرژانتین را دارند اما با قوانین این کشور هنوز آشنایی کاملی ندارند.

قوانین ازدواج در آرژانتین

در حقوق خانواده آرژانتین، مفهوم اقامتگاه، به عنوان یک مفهوم رسمی (یا حتی یک شرط قراردادی)، تنها در شهرک هایی استفاده می شود که به طور رسمی برای تأیید به قاضی ارائه می شود. در سایر موارد، اقامتگاه عادی مفهوم حقوقی است که در صلاحیت قضایی و قوانین قابل اجرا اعمال می شود. اقامتگاه می تواند منزل باشد، جایی که خانواده در آن مستقر شده اند، یا محل سکونت معمولی کودک یا محل سکونت معمول والدین باشد. با این حال، ماهیت قانون خانواده تضمین نزدیکی دادگاه و اثربخشی آن به خانواده است تا اطمینان حاصل شود که قانون به درستی اجرا می شود و از حقوق همه اعضای خانواده محافظت می کند. بنابراین، مفهوم سکونت معمولی همیشه به عنوان یک مفهوم واقعی حقوق خانواده غالب است، نه اقامتگاهی که ممکن است به طور رسمی ایجاد شود، اما نه لزوما محلی که تعاملات خانوادگی در آن رخ می دهد.

طبق قوانین آرژانتین در موضوع طلاق، با اتباع خارجی به دلیل ملیتی که دارند در طلاق رفتار متفاوتی نمی شود. پرونده ‌های حقوقی که به محاکمه می ‌روند، بر اساس حقایق خود و بر اساس قوانین صلاحیت رسیدگی می ‌شوند. در اکثر حوزه‌ های قضایی، عمدتا در داخل آرژانتین، کلیه رسیدگی‌ های خدماتی باید از طریق یک افسر قضایی (دفتر قضایی اعلان‌ ها)، به صورت کاغذی (نامه اخطار)، همراه با نسخه ‌های کاغذی تمام اسناد پیوست و در اقامتگاه طرف مورد رسیدگی انجام شود. اجباری است که همه اولین اعلان ‌ها به این طریق ارائه شوند. پس از این رویه و با حضور طرف دعوا در دادگاه، خدمات بعدی به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه دیجیتال قضایی انجام می شود و به آدرس الکترونیکی قضایی که وکیل طرف قبلاً در دادگاه ثبت کرده است هدایت می شود.

انواع قوانین ورود به کشور آرژانتین

اگر برای انجام تجارت در آرژانتین دعوت شده اید، به ویزای تجاری نیاز دارید. برای این کار می توانید در هر کنسولگری آرژانتین درخواست دهید. ویزاهای تجاری مختص شما هستند و قابل انتقال نیستند. آنها برای 60 روز اعتبار دارند.

علاوه بر درخواست خود، بایستی مدارک زیر را تهیه کنید:

  • ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
  • یک دعوت نامه از طرف کسب و کار مربوطه
  • مدرکی دال بر کسب و کار یا اشتغال شما در کشور خود
  • رزرو رفت و برگشت بلیط هواپیما
  • مدرک اقامت در آرژانتین
  • فرم درخواست تکمیل شده شما
  • تعیین وقت مصاحبه در کنسولگری

فرآیند درخواست ویزای کار برای آرژانتین پیچیده است و دارای چندین مرحله است. مطمئن شوید که زمان کافی برای تکمیل این فرآیند که ممکن است حدود 3 ماه طول بکشد، بگذارید. ابتدا باید توسط کارفرمایی که در ثبت ملی حامیان مهاجرت ثبت شده است حمایت مالی شوید و آنها باید مجوز ورود را برای شما دریافت کنند. این برای درخواست ویزای شما مورد نیاز است. همچنین باید گواهی تولد، گواهی ازدواج (در صورت لزوم)، گواهی پلیس که نشان می دهد سابقه کیفری ندارید، ثبت نام شرکت یا اسناد مالیاتی و گذرنامه معتبر خود را ارائه دهید. تمام مدارک باید به اسپانیایی ترجمه شده شوند.

قوانین درمانی آرژانتین

آرژانتین دارای یک سیستم بیمه درمانی 3 لایه است که از پوشش های بهداشتی خصوصی و دولتی و یک بخش بزرگ بیمه درمانی نیمه دولتی تشکیل شده است. این کشور دارای استاندارد بالایی از مراقبت های بهداشتی است، اگرچه این می تواند بین مناطق شهری و روستایی متفاوت باشد و اگر تصمیم به دسترسی به بخش خصوصی داشته باشید، به طور قابل توجهی ارزان تر از ایالات متحده خواهید بود. به عنوان یک مهاجر شاغل، می توانید در طرح ملی ثبت نام کنید که توسط دولت و اتحادیه های کارگری اداره می شود و به ارائه دهندگان مختلف برون سپاری می شود. با این حال، سیستم‌ های مراقبت‌ های بهداشتی و بیمه سلامت بسیار پراکنده هستند و اقداماتی برای ساده‌ سازی هر 2 سیستم در حال بحث است. مراقبت های بهداشتی اورژانسی برای همه رایگان است.

همچنین یک طرح عمومی وجود دارد که حدود 30% از جمعیت آرژانتین را تحت پوشش قرار می دهد، با برخی هزینه ها برای دارو. به عنوان یک مهاجر شما حق دسترسی به این را خواهید داشت، اما توصیه می شود به آن اعتماد نکنید. اگر در آرژانتین شاغل هستید، در طرح ملی نیمه دولتی، Obras Sociales Nacionales (OSN) ثبت نام خواهید کرد. این در واقع یک اصطلاح کلی برای 300 طرح است که توسط اتحادیه های کارگری در سراسر کشور اداره می شود. در حال حاضر، 70% از این OSN ها کمتر از 30000 ذینفع دارند و 80% کمتر از 100000 ذینفع دارند.

قوانین درمانی آرژانتین

بیمه درمانی طبق قوانین آرژانتین

اگر در آرژانتین کار می کنید، ثبت نام در یکی از این طرح ها اجباری است و شما ملزم به پرداخت ماهانه در این زمینه خواهید بود. سپس می توانید به خدمات بهداشت عمومی دسترسی داشته باشید. خود مراقبت های بهداشتی توسط وزارت بهداشت اداره می شود. کدام ارائه دهنده بیمه ای که در آن ثبت نام کرده اید به بخش شغلی شما بستگی دارد. کمک های حقوق و دستمزد توسط اداره فدرال درآمدهای عمومی جمع آوری می شود. این امر تقریبا 80% تا 90% وجوه را به OSN اختصاص می دهد. برای جبران هر گونه نابرابری بالقوه سلامت به دلیل تفاوت در درآمد برای هر OSN، یک صندوق بازتوزیع وجود دارد که از 10% تا 20% از هر سهم حقوق و دستمزد تشکیل شده است و پول را منتقل می کند، از OSN های ثروتمندتر تا فقیرتر. کیفیت مراقبت های بهداشتی روستایی و شهری متفاوت است.

ممکن است متوجه شوید که کیفیت مراقبت های بهداشتی در مناطق شهری به طور قابل توجهی بهتر از روستاها است. پزشکان در نواحی روستایی ممکن است برای درمان از پیش پرداخت پول نقد درخواست کنند. برای قرارهای پزشکی باید کارت شناسایی خود را همراه داشته باشید. کارفرمای شما باید شما را با یکی از OSN ها ثبت کند. اگر خوداشتغال هستید، بهتر است مستقیما با وزارت بهداشت تماس بگیرید زیرا بسته به رشته شما می توانند به شما مشاوره دهند. اگر در یکی از OSN ها ثبت نام کرده اید، وابستگان شما نیز باید تحت پوشش این طرح باشند. شما باید انتظار داشته باشید که 17% از حقوق ناخالص خود را به عنوان مالیات تأمین اجتماعی که شامل بیمه درمانی می شود، پرداخت کنید. سهم حقوق و دستمزد شما برای بیمه درمانی به طور خاص 3% خواهد بود. همچنین کارفرمایان باید 6% برای بیمه سلامت مشارکت کنند.

قوانین بانکی کشور آرژنتین

عموم مردم در کشور آرژانتین در مورد گرفتن وام های بلندمدت محتاط هستند. هزینه های مدیریت حساب و نرخ ها در آرژانتین نسبت به سایر کشورها نسبتا بالاست. بانک ها در آرژانتین از ساعت 10 صبح تا 3 بعد از ظهر باز هستند، اگرچه ساعات کار بسته به مکان و فصل متفاوت است. بانک ها در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هستند. اکثر بانک ها دارای دستگاه های خودپرداز هستند که در 24 ساعت شبانه روز در دسترس هستند.

علاوه بر این، برخی بانکداری اینترنتی ارائه می دهند، به این معنی که می توانید با انجام تراکنش های آنلاین، مقادیر قابل توجهی در هزینه های بانکی صرفه جویی کنید. انتقال پول در آرژانتین معمولا بدون هیچ مشکلی انجام می شود. بانکداری اینترنتی قطعا یک مزیت برای مهاجرانی است که باید بین حساب های بانکی خود و حساب های بانکی آرژانتین پول منتقل کنند. سایر روش‌ های انتقال پول اغلب زمان بیشتری برای تکمیل شدن دارند. استفاده از دفاتر ارزی گزینه ای است که اغلب توسط سابق مورد توجه قرار می گیرد. جهت انتخاب روش تحصیلی و تحصیل در آرژانتین می توانید مقاله مشخص شده را مطالعه بفرمائید.

اطلاعاتی در مورد قوانین عمومی آرژانتین

در هر کشوری که پا بگذارید، خواهید دید که برخی قوانین عمومی در حیات فرهنگی وجود دارند. آرژانتین نیز از این موضوع مستثنا نیست. به عنوان مثال صحبت کردن با سیاست به عنوان یک خارجی می تواند یک تجارت پرخطر باشد. از صحبت در مورد انگلستان یا بریتانیای کبیر و جزایر فالکلند از جمله جنگ فالکلند خودداری کنید. در واقع شما حتی نباید به جزایر با نام انگلیسی آن اشاره کنید به جای آن از Las Islas Malvinas استفاده کنید. همچنین از صحبت در مورد سال های حکومت نظامی خودداری کنید. این موضوعات برای بسیاری از آرژانتینی ها بسیار حساس است و می تواند باعث توهین شود. در واقع، بهتر است از پوشیدن علائم انگلیسی خودداری کنید.

معمولا در 2 آوریل هر سال تظاهراتی در سفارت برگزار می شود. توجه داشته باشید که قوانین محلی آرژانتین ممکن است با آنچه در خانه می دانید متفاوت باشد. جرایم ارتکابی علیه نمادهای ملی بین 6 ماه تا 4 سال حبس دارد. این مجازات در صورتی افزایش می‌ یابد که این عمل همراه با جرم دیگری باشد، مثلا بی‌ حرمتی به پرچم ملی که به سرقت رفته است. اگر دستگیر شوید، حق دارید از نمایندگی قانونی، سکوت و در صورت نیاز به مترجم دسترسی داشته باشید. در صورت علاقه به دانستن جزئیات بیشتر پیرامون قوانین آرژانتین، می توانید از آرشیو نوشته های مرتبط با آرژانتین از سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :