مهاجرت سرمایه گذاری در مکزیک

سرمایه گذاری در مکزیک

سرمایه گذاری در مکزیک

سرمایه گذاری در مکزیک با موقعیت استراتژیک عالی، بازار داخلی بزرگ و نیروی کار واجد شرایط بهترین انتخاب برای شما عزیزان خواهد بود. مکزیک یکی از کشورهای نوظهور است که بیشتر بر روی سرمایه گذاری های خارجی متمرکز است. این کشور به عنوان یکی از اعضای اتحاد اقیانوس آرام، به خوبی در نظام اقتصاد جهانی ادغام شده است.

همچنین در آخرین رتبه بندی بانک جهانی در زمینه انجام کسب و کار در رتبه 29 از 190 قرار گرفته است. طبق گزارش بانک جهانی، مکزیک دومین اقتصاد آمریکای لاتین و پانزدهمین اقتصاد جهان است. از سوی دیگر مکزیک با جمعیتی بیش از 129 میلیون نفر به قطب اصلی تولید در این قاره در نظر گرفته می شود. همچنین دارای بنادر دریایی است که به اقیانوس آرام و اطلس دسترسی تجاری دارد. هدف ما در موسسه حقوق سفیران سروش سعادت از ارائه این مقاله آشنایی بیشتر شما عزیزان با روش های سرمایه گذاری در مکزیک بوده است.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در مکزیک

مکزیک با وجود اینکه یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان در زمینه سرمایه گذاری خارجی لقب گرفته، دارای مزایا و معایب بسیاری نیز می باشد. از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای سرمایه گذاری در مکزیکمعایب سرمایه گذاری در مکزیک
مکزیک بیشترین سرمایه گذاری مستقیم خارجی را در آمریکای مرکزی و جنوبی جذب می کند.سطح فساد بالاست و میزان جرم و جنایت در این کشور در حال افزایش است.
مکزیک از موقعیت جغرافیایی استراتژیک برخوردار است و به عنوان یک سکوی ترانزیت به آمریکای شمالی و آمریکای لاتین عمل می کند.کشور با مشکلات مهم ساختاری مواجه است.
این کشور دارای تنوع گسترده ای از منابع طبیعی است، که امکان توسعه انواع صنایع را با قیمت های بسیار رقابتی فراهم می کند.زیرساخت ها به ویژه حمل و نقل و نفت و سیستم آموزشی که عموما ناقص و ناکارآمد هستند.
مکزیک ششمین مقصد بزرگ گردشگری در جهان است و به موازات آن پایگاه صنعتی و مهمی دارد.خشونت باندهای مواد مخدر در مکزیک یک خطر بزرگ محسوب می شود.
مکزیک به خوبی با نظام اقتصادی جهان ادغام شده است.اقتصادی که در برابر نواسانات قیمت نفت آسیب پذیر است.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در مکزیک

بخش های مختلف سرمایه گذاری در مکزیک

سرمایه گذاران خارجی در بخش های مختلفی از صنایع این کشور سرمایه گذاری می کنند. بخش هایی که سرمایه گذاری های خارجی قابل توجهی را دریافت می کنند عبارت اند از:

  • صنعت خودرو
  • خدمات مالی و بیمه
  • تجارت خرده فروشی و عمده فروشی
  • ارتباطات

علاوه بر این سرمایه گذاری های خارجی بیشتر در شهرهای مجاور مرز ایالات متحده آمریکا جایی که بسیاری از کارخانه های مونتاژ قرار دارند صورت می گیرد. از سوی دیگر بیشتر آنها در پایتخت مکزیک متمرکز شده اند. از سوی دیگر، شبه جزیره یوکاتان به لطف صنعت گردشگری قوی خود، سرمایه گذاری خارجی قابل توجهی نیز دریافت می کند. همچنین جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی به کشور بسته به ورود و خروج گروه های بزرگ بین المللی به شدت در نوسان است.

برای آشنایی بیشتر با کشورهایی که در مکزیک به سرمایه گذاری پرداخته اند به نمودار زیر توجه فرمایید:

میزان سرمایه گذاری در کشورهای مختلف در مکزیک

ارائه کمک های دولتی جهت سرمایه گذاری در مکزیک

دولت مکزیک با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی به این کشور، کمک های متنوعی را به سرمایه گذاران خارجی که قصد پیشرفت در این کشور را دارند ارائه می دهد. به طور مثال، کمک های مالی یا تخفیف های زمین، کسر مالیات، فناوری، نوآوری و بودجه توسعه نیروی کار از جمله کمک های دولتی می باشند. از سوی دیگر هدف از کمک های دولتی ترویج نوآوری، تحقیق، توسعه و ایجاد اشتغال در این کشور است. علاوه بر این به شرکت هایی که در این مناطق ویژه اقتصادی سرمایه گذاری می کنند، مزایای مالیاتی، حقوق گمرکی، و اداری ارائه می شود. علاوه بر این نسخه مکزیکی منطقه تجارت خارجی اجازه می دهد تا مواد خام و اجزای آن بدون عوارض گمرکی برای ساخت و مونتاژ وارد مکزیک شوند. از سوی دیگر مناطق ویژه اقتصادی از آوریل 2023 در حال توسعه هستند که در آنها مشوق مالی اعمال می شوند.

ویزای سرمایه گذاری در مکزیک

ویزای سرمایه گذاری در مکزیک برای مهاجرانی در نظر گرفته شده است که به دنبال تجارت یا خرید ملک در این کشور هستند. همچنین قصد دارند برای مدت بیش از 180 روز و تا 4 سال در این کشور اقامت داشته باشند. با ویزای سرمایه گذاری مکزیک شما این فرصت را خواهید داشت تا در این کشور آمریکای شمالی زندگی و کار کنید. در حالی که گزینه واجد شرایط بودن برای اقامت دائم را نیز خواهید داشت.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور به شما کمک می کند که تمام جنبه های عملیات تجاری خود را بهتر درک کنید و در آن مشارکت کنید. همچنین می توانید فرصت های تجاری اضافی بالقوه را شناسایی کنید و به حداقل برسانید. از سوی دیگر برای دریافت ویزای سرمایه گذاری مکزیک باید از کنسولگری مکزیک در کشور خود وقت بگیرید. همچنین فرم درخواست را پر کنید، مدارک مربوطه را ارسال کنید و هزینه درخواست را بپردازید. که هزینه درخواست نیز بین 100MXN تا 150MXN (پزو مکزیک) می باشد.

شرایط زندگی در مکزیک

طی سال های گذشته گام های مهمی برای بهبود شرایط زندگی در مکزیک برداشته شده است. همچنین مکزیک خانه برخی از فعالترین و خطرناک ترین کارتل های مواد مخدر در جهان است. علاوه بر این مکزیک برنامه های مختلف کمک های غذایی برای خانواده های نیازمند دارد. همچنین 70% از جمعیت شاغل در مکزیک دارای مشاغل پرداختی هستند. متوسط درآمد خانوار مکزیکی در سال 295000MXN (پزو مکزیک) می باشد که در 10 سال گذشته رشد بسیار خوبی داشته است.

از سوی دیگر مکزیک با بیش از 190MXN (پزو مکزیک) یکی از بیشترین حق دستمزد روزانه در آمریکای لاتین را دارد. سیستم مراقبت های بهداشتی نیز در این کشور به نسبت اغلب کشورهای آمریکای لاتین از کیفیت بهتری برخوردار است. همچنین ارائه سیستم آموزشی با استاندارد بالای جهانی در مدارس ایرانی مکزیک سالانه صد ها دانش آموز ایرانی را برای آینده ای درخشان در این کشور ترغیب می کند. اگر قصد سرمایه گذاری در مکزیک را دارید برای تسهیل در این امر می توانید با مشاوران مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :