مهاجرت تحصیلی قبرس

رشته مهندسی مکانیک در قبرس

رشته مهندسی مکانیک در قبرس

این روزها افراد زیادی برای تحصیل رشته مهندسی مکانیک در قبرس اقدام می کنند زیرا این کشور مقصدی جذاب برای دانشجویان بین المللی است. با توجه به این که هزینه های تحصیل و زندگی در کشور قبرس پایین است و همین موضوع باعث شده کشور قبرس مورد استقبال دانشجویان بین المللی قرار گیرد. برای تحصیل در کشور قبرس معمولا برای پذیرش نیازی به آزمون آیلتس یا تافل نیست و دانشگاه ها در قبرس کیفیت آموزشی بالایی را ارائه می دهند و آب و هوای مطبوع و فرهنگ همیشگی نیز یک مزیت قبرس است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمام سوالات در خصوص تحصیل در کشور قبرس هستند.

اخذ ویزای تحصیلی برای رشته مهندسی مکانیک در قبرس

دانشجویی که علاقه دارد در قبرس مشغول به تحصیل شود باید بدانید که اولین قدم برای ورود به آن کشور اخذ پذیرش از یک دانشگاه معتبر در قبرس است که به واسطه نامه پذیرش برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کند. زمانی که نامه را از دانشگاه ای در کشور قبرس دریافت کردید و در خواست وی تایید شد باید مدارک لازم را جمع آوری و ارائه دهد.

اتباع غیر اتحادیه اروپا که می خواهند در قبرس تحصیل کنند باید ویزای تحصیلی قبرس را دریافت کنند. شرایط کلی جهت اخذ ویزای تحصیلی قبرس عبارتند از:

 • تکمیل و امضا کردن فرم درخواست ویزای ورود به کشور قبرس
 • ارائه پاسپورت متقاضی که باید حداقل یک سال دیگر از تاریخ ورود به قبرس اعتبار داشته باشد.
 • 4 عکس اخیر به اندازه پاسپورت
 • ارائه نامه پذیرش از موسسه یا دانشگاه رسمی در کشور قبرس
 • اصل مدارک تحصیلی قبلی به همراه کپی های تایید شده آنها به انگلیسی ترجمه شده
 • ارائه مدرک تمکن مالی کافی برای هزینه های زندگی در قبرس در قالب صورت حساب بانکی، بورسیه تحصیلی یا نامه حمایت مالی
 • گواهی مجوز پلیس صادر شده در 6 ماه گذشته از مقامات پلیس کشور فرد
 • اگر شخص اسپانسر دارد ضمانت نامه بانکی که توسط بانک حامی شخص صادر می شود و با ذکر اسپانسر هزینه های زندگی و تحصیل شخص در قبرس را پوشش می دهد، ضمانت نامه بانکی باید در 6 ماه گذشته صادر شود.
 • ارائه بیمه سلامت مسافرتی

اخذ ویزای تحصیلی برای رشته مهندسی مکانیک در قبرس

شرایط تحصیل رشته مهندسی مکانیک در قبرس

مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک مدارک بین رشته ای است که به دانشجویان می آموزند چگونه با استفاده از تجزیه و تحلیل و طراحی به کمک کامپیوتر، دستگاه ها و سیستم های مکانیکی و حرارتی را طراحی یا بهبود ببخشند. دانشکده ‌های مهندسی به دانشجویان آموزش می‌ دهند که چگونه راه‌ حل‌ هایی برای توسعه فرآیندها و محصولات جدید، از طرح‌ های اجزای کوچک گرفته تا کارخانه ‌ها، ماشین‌ آلات یا وسایل نقلیه بسیار بزرگ پیدا کنند. کشور قبرس یک بهشت ​​مدیترانه ای است و هزینه زندگی در قبرس بسیار مقرون به صرفه بوده و شهریه های پایین و استانداردهای آموزشی باکیفیت باعث جذب دانشجویان بین المللی می شود. محبوب ترین رشته های ارائه شده توسط دانشگاه های قبرس هتلداری، گردشگری و بازرگانی است. به دلیل تعداد بالای گردشگرانی که از جزیره بازدید می کنند، انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود.

مقطع کارشناسی رشته مهندسی مکانیک در کشور قبرس یک برنامه 4 ساله تمام وقت است، برنامه درسی به گونه ای طراحی شده است که زمینه ای محکم در علوم مهندسی بنیادی فراهم کند، با تاکید بر توسعه مهارت ها توسعه یافته است. دانشجو پس از ورود به کشور قبرس با ویزای دانشجویی، باید برای دریافت اقامت موقت قبرس در اداره مهاجرت آن کشور اقدام کند و این اخذ اقامت است که به شخص اجازه می دهد تا بیش از 90 روز به طور قانونی در قبرس زندگی و تحصیل کند تا نوع اقامت شخص تبدیل به تحصیلی شود.

مدارک لازم برای اخذ اقامت تحصیلی در کشور قبرس عبارتند از:

مدارک لازم برای اخذ اقامت تحصیلی در کشور قبرس

 

مدارک لازم برای تحصیل رشته مهندسی مکانیک در قبرس

دانشجویان بین المللی که در رشته مهندسی مکانیک در قبرس تحصیل می کنند، مهارت ها و تجربه لازم برای کار بر روی طرح های مختلف دستگاه های مکانیکی، به ویژه در زمینه های خودرو، هوا فضا، الکترونیک، بیوتکنولوژی و انرژی را به دست می آورند. رشته مهندسی مکانیک در کشور قبرس به صورت جامع ترین شاخه در دانشکده مهندسی است که شامل کاربرد اصول مهندسی و تکنیک های حل مسئله در زمینه های مختلف مانند مراقبت های بهداشتی، انرژی، حمل و نقل، اکتشاف فضا، تغییرات آب و هوا و غیره است. دانشجویان دپارتمان مهندسی مکانیک در زمینه طراحی ماشین، توسعه تکنیک های جدید و پذیرش یا استفاده از فناوری های موجود در زمینه هایی مانند تعمیر و نگهداری و ساخت آموزش می بینند. این امر با ترکیب خلاقیت، دانش و ابزارهای تحلیلی برای تبدیل ایده ها به واقعیت به دست می آید.

مدارک لازم برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در قبرس بدین شرح است:

مدارک لازم برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در قبرس

 

مزایای تحصیل رشته مهندسی مکانیک در قبرس

این روزها افرادی زیادی تحصیل در قبرس را انتخاب می کنند زیرا این کشور از لحاظ هزینه ای بسیار مقرون به صرفه بوده و مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی است.

مزایای تحصیل رشته مهندسی مکانیک در قبرس عبارتند از:

 • دانشگاه های قبرس زیر چتر شورای برنامه ریزی، ارزیابی، اعتبار بخشی و هماهنگی، شورای آموزش عالی ترکیه فعالیت می کنند.
 • کشور قبرس به دانشجویان فرصت هایی برای آموزش در موسسات چند رشته ای برجسته ارائه می دهد تا دانش نظری را در محیط های دنیای واقعی به کار گیرند.
 • تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در قبرس به زبان انگلیسی امکان پذیر است و شانس دانشجو را برای ایجاد فرصت های شغلی بهتر در اروپا و ایالات متحده پس از فارغ التحصیلی افزایش می دهد.
 • تحصیل در قبرس در مقایسه با دانشگاه های اروپا و ایالات متحده با شهریه کمتری همراه است.
 • دوره کارشناسی رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه های ترک قبرس تنها 4 سال است.

مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمام سوالات در خصوص تحصیل رشته مهندسی مکانیک در قبرس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :