مهاجرت تحصیلی اتریش

رشته عمران در اتریش

رشته عمران در اتریش

تحصیل در رشته عمران در اتریش، یکی از رشته های مهندسی پرتقاضا در کشورهای اروپایی است که علاقه مندان زیادی از کشورهای مختلف دارد. از آن جایی که رشته های مهندسی برای مهاجرت تحصیلی از تقاضاهای بیشتری برخوردارند، سالانه تعداد زیادی از دانشجویان فارغ التحصیل ایرانی اقدام به ادامه تحصیل در این رشته ها در کشورهای خارجی می کنند. رشته عمران نیز از رشته های جذاب برای مهاجرت است که حتی می توان بورسیه های تحصیلی نیز از کشوری مثل اتریش دریافت کرد. ممکن است برخی افراد علاقه زیادی به دانستن شرایط تحصیل رشته عمران در اتریش و همچنین بازار کار آن در این کشور داشته باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، این مقاله را برای تکمیل دانایی های شما در زمینه رشته مهندسی عمران در اتریش ارائه داده است.

درباره تحصیل در اتریش

اتریش کشوری با سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و مراکز تحقیقاتی قوی، از جمله کشورهای اروپایی توسعه یافته است. اگر از علاقه مندان تحصیل در کشورهای خارجی هستید، قطعا نام اتریش را در بین مقاصد پرطرفدار برای دانشجویان شنیده اید. تحصیل رایگان در اتریش و بورسیه های متفاوتی که برای تحصیل در این کشور به دانشجویان خارجی اعطاء می شود، اکثر دانشجویان و به ویژه دانشجویان رشته های مهندسی را به مهاجرت به اتریش ترغیب کرده است. مهاجرت تحصیلی به اتریش یکی از راه های متداول برای اخذ اقامت این کشور است. در صورتی که افراد بتوانند تخصص خوبی در خلال تحصیل در اتریش بدست آوردند، مسلما بازار کار مناسب و درآمدهای خوبی نیز در انتظار آن ها خواهد بود. اتریش یک کشور با امکانات رفاهی کامل و فوق العاده است.

یکی از دیگر دلایلی که دانشجویان، کشور اتریش را برای تحصیل انتخاب می کنند، اعتبار علمی بالای دانشگاه های اتریش است. دانشگاه های اتریش از جمله دانشگاه های برتر جهان هستند که رشته های متنوعی همچون مهندسی عمران را ارائه می دهند. دانشجویان علاوه بر آینده شغلی مناسب، به دنبال کشوری هستند که برای تحصیل در دانشگاه ها و اقامت در آن با مشکلی مواجه نشوند. ممکن است بسیاری از دانشجویان از شرایط امنیتی برقرار در کشور مقصد اطلاع نداشته باشند و تا حد زیادی نگرانی هایی از این بابت داشته باشند. لازم به ذکر است که اتریش را از جمله امن ترین و بهترین مکان های دنیا برای زندگی تلقی کرده اند که امنیت آن از بسیاری کشورهای اروپایی و آمریکایی بالاتر است.

در جدول زیر نام بهترین دانشگاه های اتریش به همراه رتبه آنها در رتبه بندی QS در سال 2022 آورده شده است:

نام دانشگاهرتبه QS
دانشگاه وین151
دانشگاه صنعتی وین180
دانشگاه صنعتی گراتس277
دانشگاه اینسبروک281
دانشگاه لینز354

تحصیل رشته عمران در اتریش

برای تحصیل در رشته های مهندسی همچون شاخه مهندسی عمران، مقاطع متفاوتی در دانشگاه های اتریش وجود دارد. دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مهاجران ایرانی زیادی را پذیرفته اند. فارغ التحصیل شدن در رشته عمران با توجه به مقطع تحصیلی ممکن است در بازه های زمانی متفاوتی ممکن باشد. به طور مثال تحصیل رشته عمران در اتریش در مقطع کارشناسی بین 4 تا 5 سال به طول می انجامد. افرادی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد عمران بورسیه و پذیرش می گیرند، اجازه اقامت دانشجویی در این کشور را خواهند داشت و باید تحصیل خود را در یک بازه زمانی 2 الی 3 ساله به اتمام برسانند. بورسیه های رشته عمران در مقطع دکترا به طور چشمگیری بالاتر از 2 مقطع دیگر است. به همین منوال دوره دکترا نیز در یک بازه 4 الی 5 ساله قابل اتمام است.

گرایش های مهندسی عمران در دانشگاه های اتریش در تصویر زیر آورده شده اند:

گرایش های مهندسی عمران در دانشگاه های اتریش

نکته حائز اهمیت دیگر برای متقاضیان رشته عمران در اتریش این است که طبیعتا با توجه به نوع دانشگاه ها، هزینه تحصیل در این رشته به ازای هر ترم نیز متفاوت است. به طور کلی دانشگاه های دولتی اتریش مانند دیگر کشورها، شهریه کمتری را از دانشجویان دریافت می کنند اما دانشگاه های خصوصی اتریش هزینه های بالاتری را انتظار دارند و ممکن است بین 2 تا 3 برابر شهریه دانشگاه های دولتی باشد. بورسیه ای که به دانشجویان رشته عمران در اتریش پرداخت می شود، شهریه دانشگاه و بخشی از هزینه زندگی در اتریش را پوشش می دهد.

شرایط متقاضی رشته عمران در اتریش

وجود مهندسان عمران در پروژه های ساخت و سازی بسیار ضروری است و دانشگاه های اتریش رشته عمران را با زیر شاخه های مختلف به علاقه مندان ارائه می دهند. افرادی که به این رشته وارد می شوند باید روحیه ای متناسب با این کار را داشته باشند. فعال بودن، انعطاف پذیر بودن، خلاقیت بالا و برخورد مناسب، از جمله الزامات یک مهندس عمران است. در دانشگاه های اتریش، زیرشاخه های پرتقاضای مهندسی عمران همچون مهندسی سازه، کنترل ساختمان، نقشه برداری، ساخت و ساز و حتی منابع آب نیز تدریس می شوند. اکثر این رشته ها به زبان انگلیسی و برخی از دانشگاه ها نیز به زبان آلمانی هستند. زبان آلمانی، زبان رسمی اتریشی ها است. لذا ممکن است علاوه بر مدارک لازم، به مدرک زبان آلمانی نیز نیاز داشته باشید.

شرایط متقاضی رشته عمران در اتریش

بازار کار رشته عمران در اتریش

به طور کلی بازار کار اتریش برای تمامی رشته ها بسیار مناسب است. اتریش مهد تخصص های مختلف و درآمدهای خوب به ویژه برای مهندسان است. برای تحصیل در رشته مهندسی عمران نیز به همین منوال است. دانشجویی که بتواند دوران تحصیلی خود را با موفقیت به پایان برساند و با مدرک مهندسی عمران فارغ التحصیل شود، می تواند در بخش های خصوصی و یا دولتی مشغول به کار شود و ویزای خود را از دانشجویی به ویزای کار تغییر دهد. با توجه به توسعه های ساخت و ساز در اتریش و مساحت نسبتا زیاد این کشور نسبت به جمعیت آن، تراکم مناسبی برای کارهای سازندگی وجود دارد.

از این رو بازار کار مهندسان عمران در اتریش راضی کننده بوده و درآمدهای مناسبی برای مهندسان متخصص خواهد داشت. مشاوران خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، با بهره گیری از قوانین به روز اتریش و دانشگاه های این کشور شما را در مهاجرت تحصیلی به اتریش و اخذ اقامت و تابعیت این کشور یاری خواهند داد. لذا برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان همواره آماده ارئه خدمات هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :