مهاجرت تحصیلی اتریش

رشته آنکولوژی در اتریش

رشته آنکولوژی در اتریش

مهاجرت تحصیلی یکی از راه های مقبول برای دانشجویان رشته پزشکی است، از همین رو در این نوشتار به رشته آنکولوژی در اتریش پرداخته می شود. آنکولوژی از زیر مجموعه رشته های پزشکی محسوب می شود و باید گفت که دانشگاه های پزشکی در اتریش عبارتند از:

  • دانشگاه پزشکی وین
  • دانشگاه پزشکی گراتس
  • دانشگاه پزشکی اینسبروک
  • دانشگاه پزشکی پاراسلسوس سالزبورگ (خصوصی)

تحصیل پزشکی در اتریش 6 سال طول می کشد. یک آزمون ورودی رسمی که ورود به دانشگاه را محدود می کند اجباری است. پس از دانشکده پزشکی باید در شورای پزشکی اتریش ثبت نام کنید که انتخاب شورای پزشکی بستگی به استانی دارد که قصد دارید به طبابت بپردازید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در رشته آنکولوژی، کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، آماده ارائه راهنمایی هستند.

دلایل تحصیل در اتریش

اتریش از لحاظ تاریخی دارای برخی از شناخته شده ترین دانشگاه های جهان بوده است و شروع تحصیل پزشکی در آنجا شما را در مسیر درستی برای تبدیل شدن به یک پزشک پزشکی در اتریش قرار می دهد. این به شما امکان می دهد در زبان بهتر شوید، خود را در فرهنگ غوطه ور کنید و زمانی که زمان دریافت مجوز پزشکی فرا می رسد، زندگی خود را بسیار آسان تر می کند. از سوی دیگر مدارک پزشکی یکی از پرتقاضاترین در اتریش هستند، به این معنی که سهمیه سالانه برای تعداد دانشجویانی که در هر دانشگاه می توانند پذیرش شوند وجود دارد. همچنین باید در آزمون ورودی شرکت کنید که بسته به رشته پزشکی که برای آن درخواست می دهید متفاوت است. سطح زبان آلمانی شما برای شرکت در اکثر برنامه های پزشکی در اتریش باید حداقل در سطح (1c) باشد.

از سوی دیگر به لطف چشم انداز سیاسی جهانی اتریش، پزشک شدن در اتریش به سختی برخی از کشورها، به ویژه کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، نیست. با این حال، قبل از ثبت نام در اتاق پزشکی اتریش، هنوز شرایطی وجود دارد. ابتدا، باید یا مقیم اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا باشید یا ویزای اقامت داشته باشید. سپس برای تمرین به مدرکی دال بر شخصیت خوب و تناسب اندام (سلامتی) و همچنین نشان دادن دانش کافی در زبان آلمانی نیاز دارید. دلیل دیگر به این موضوع باز می گردد که اقامت 3 ساله به شما امکان کار به عنوان پزشک در اتریش را می دهد. علاوه بر این گر داوطلب قبلا در یکی از بیمارستان ‌های اتریش کار کرده باشد، می ‌تواند مستقیما با کنسولگری اتریش برای دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز درخواست دهد.

اطلاعات کلی پیرامون رشته آنکولوژی در اتریش

اگر از متقاضیان تحصیل در اتریش هستید، لازم است به این نکته توجه داشته باشید که در اتریش، هماتولوژی و آنکولوژی پزشکی یک تخصص رسمی شناخته شده است که نیاز به گواهی هیئت مدیره در پزشکی داخلی و 3 سال آموزش اضافی دارد. علاوه بر این، چندین انجمن دیگر برای متخصصان رشته های مختلف وجود دارد که با بیماران سرطانی سروکار دارند. برخی از نمونه‌ های جوامع عبارتند از:

  • گروه مطالعاتی سرطان سینه
  • کولورکتال اتریش
  • انجمن نورونکولوژی اتریش

این انجمن ها بستر فرصت های تحصیلی متعددی را در بیمارستان ها و موسسات مختلف در زمینه هماتولوژی و آنکولوژی پزشکی برای دانشجویان متقاضی و مستعد فراهم می کنند.

در این بخش سایر انجمن ها و دانشگاه های فراهم کننده فرصت تحصیل در رشته آنکولوژی در اتریش اشاره شده است:

سایر انجمن ها و دانشگاه ها در زمینه انکولوژی در اتریش

کار پس از تحصیل در رشته آنکولوژی در اتریش

یکی از دغدغه های مهم دانشجویان پس از تحصیل در رشته آنکولوژی، وجود فرصت های شغلی است. در این زمینه می توان این نوید را داد که اتریش مرکز بسیاری از بهترین بیمارستان ها و مراکز درمانی است که هم به بیماران خدمات مطلوبی را ارائه می دهد و هم برای دانشجویان فرصت شغلی فراهم می کند. به عنوان مثال پروفسور کریستوفر زیلینسکی رئیس مرکز سرطان و رئیس گروه آنکولوژی تعاونی اروپای مرکزی بودکه اکنون عضو انجمن اروپایی آنکولوژی پزشکی است. کارآزمایی ‌های بالینی در زمینه آنکولوژی برای توسعه و بکارگیری نوآورانه ‌ترین روش‌ های درمانی علیه سرطان می باشد. بزرگترین دستاوردها در درمان سرطان سینه و ریه است.

بیمارستان عمومی وین (AKH) از مراکز تحقیقات علمی دیگری است که با دانشگاه پزشکی وین همکاری می کند. امکانات این بیمارستان برای یک بیمار به معنای دسترسی به آخرین گزینه های درمانی سرطان است که سالانه بیش از 7400 بیمار سرطانی را می پذیرد. بیمارستان خصوصی (Confraternitaet) مرکز درمانی دیگری است که یک سیستم چند مرحله ای از مراقبت های پزشکی در کلینیک خصوصی Josefstadt عمل می کند که موثرترین و راحت ترین روند درمان را برای بیمار فراهم می کند. پیش از مهاجرت به اتریش، پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

کار پس از تحصیل در رشته آنکولوژی در اتریش

درآمد شاغلان رشته آنکولوژی در اتریش

متوسط دستمزد ناخالص متخصص سرطان در اتریش 202831€ (یورو) یا معادل نرخ ساعتی 98€ (یورو) است. علاوه بر این، آنها میانگین پاداش 13671€ (یورو) را دریافت می کنند. نیمی از افرادی که به عنوان پزشک آنکولوژی کار می کنند کمتر از 10800€ (یورو) درآمد دارند. در حالی که نیمی دیگر بیش از 10800€ (یورو) درآمد دارند. 25% پزشکان آنکولوژی کمتر از 7020€ (یورو) درآمد دارند در حالی که 75% آنها بیش از 7020€ (یورو) درآمد دارند. همچنین %75 پزشکان آنکولوژی کمتر از 14300€ (یورو) درآمد دارند در حالی که 25% بیش از 14300€ (یورو) درآمد دارند. آنچه که در این میان مهم است سطح تجربه است که مهمترین عامل در تعیین حقوق است.

طبیعتا هر چه سال های تجربه بیشتر باشد، دستمزد شما بیشتر می شود. به عنوان مثال در حالی که انتظار می رود فردی با سطح تجربه بین 2 تا 5 سال 7620€ (یورو) در ماه درآمد داشته باشد که 38% بیشتر از فردی با تجربه کمتر از 2 سال است. با حرکت رو به جلو، سطح تجربه بین 5 تا 10 سال حقوقی معادل 10800€ (یورو) در ماه دریافت می کند که 42% بیشتر از فردی با 2 تا 5 سال تجربه است. به عنوان مثال یک آنکولوژیست سطح ارشد پزشکی (8 سال سابقه تجربه) به طور متوسط 270€ الی 774€ (یورو) حقوق دریافت می کند.

در ادامه و در قالب جدول زیر، به بخشی از شهرهای اتریش برحسب هزینه اشاره شده است:

شهرهای کم هزینهشهرهای پر هزینه
وینر نوشتاتاینسبروک
اشتایردورنبیر
ولزلین
ویلاخوی
سانکت پولتنسالزبورگ

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در رشته آنکولوژی در اتریش، کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند اطلاعات تخصصی تری را در این زمینه ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :