مهاجرت تحصیلی ارمنستان

تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

دانشگاه پزشکی ایروان یکی از معتبرترین دانشکده های دندانپزشکی است که هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان اقدام می کنند. چراکه ایمپلنتولوژیست های دندانپزشکی ارمنی به دلیل دقت و حرفه ای بودن بی نظیر خود مشهور هستند. برای بیشتر افراد، تحصیلات پس از فارغ التحصیلی به پایان نمی رسد. بهترین دندانپزشکان به طور مداوم از روش های دندانپزشکی به روز هستند. آنها در سمینارها و کلاس های آموزشی در آلمان، ایالات متحده و فرانسه شرکت می کنند. علاوه بر این فناوری دندانپزشکی موجود در ارمنستان به طور شگفت انگیزی بسیار پیشرفته تر از تجهیزاتی است که دندانپزشک در خیابان شما در کلینیک خود دارد. افرادی که آغاز فعالیت تحصیلی خود را در ارمنستان دارند و خواهان اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی هستند می توانند از تجارب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده نمایند.

کلیات تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

تعداد داوطلبان پزشکی در ارمنستان روز به روز در حال افزایش است. هزینه های MBBS در ارمنستان نیز برای دانشجویان پزشکی مناسب است. دانشجویان نیازی به پرداخت مبلغ هنگفت به عنوان کمک ندارند. حداکثر هزینه تحصیل MBB در ارمنستان 2500$ الی 4000$ (دلار) در سال است. هزینه زندگی در ارمنستان 100$ (دلار) در ماه است. البته دانشگاه ها برنامه های پزشکی مختلفی را برای منافع دانشجویان خود انجام می دهند. دوره ها و مدت دوره ها متفاوت می باشند. دوره دندانپزشکی 5 ساله است که یک سال برای تکمیل دوره کارآموزی نیاز است. این دوره ها به دانشجو کمک می کند تا فارغ التحصیل موفق MBBS ارمنستان شود. آموزش به زبان های ارمنی، روسی و انگلیسی برگزار می شود. در طول تحصیل، دانشجویان در کنار دروس نظری، رشته های حرفه ای و مرتبط را نیز مطالعه می کنند.

کلاس های عملی با استفاده از مواد آموزشی مختلف، فانتوم های آموزشی دندانپزشکی انجام می شود. به فارغ التحصیلان دانشکده دندانپزشکی دیپلم استاندارد دولتی با صلاحیت متخصص آسوماتولوژی اعطاء می شود. پس از آن شرکت کنندگان می توانند یک دوره تحصیلات تکمیلی را با مدت زمان یک تا 3 سال در ارمنستان یا خارج از کشور دنبال کنند. برای ارائه یک نمای کلی بهتر از تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان در اینجا برنامه دوره دندانپزشکی دانشگاه طب سنتی ارائه شده است.

تدریس رشته های تخصصی در بخش های فوق انجام می شود:

  • گروه دندانپزشکی درمانی و عمومی
  • گروه دندانپزشکی
  • گروه دندانپزشکی پروتزهای دندانی

اعتبار و شرایط تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

تقریبا تمام دانشگاه های پزشکی ارمنستان مورد تایید WHO و MCI هستند و زبان انگلیسی وسیله تدریس آنها است. گاهی دانشکده ها نیز به زبان محلی به دانشجویان خود آموزش می دهند. این به آنها کمک می کند تا موضوعات خود را به روشی بهتر درک کنند. دانشجویان پزشکی در حالی که برای دوره کارآموزی با مردم محلی تعامل خواهند داشت با مشکلی مواجه نخواهند شد. از نظر زمانی، به طور کلی، روند پذیرش برای تحصیل MBBS در ارمنستان از جولای، آگوست شروع می شود. کلاس های دوره های MBBS از سپتامبر در ارمنستان شروع می شود. همچنین توصیه می شود قبل از درخواست برای هر دانشگاه در ارمنستان با مشاوران معتبر و متخصص مشورت کنید.

از نظر معیارهای واجد شرایط بودن برای MBBS در ارمنستان باید گفت که سن دانشجویان قبل از تاریخ پذیرش باید بین 17 سال تا زیر 25 سال باشد. دانشجو باید حداقل 55% نمره را در +2 کسب کند. دانشجو باید سطح متوسط ​​خود را در زبان های انگلیسی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی با نمره 50% در مجموع تکمیل کند.

مدارکی که برای پذیرش MBBS در ارمنستان مورد نیاز است عبارتند از:

  • برای تحصیل در ارمنستان باید فرم درخواست و رزومه را پر کنید.
  • داوطلبان باید رونوشت گواهی شده برگه های نمره و گواهی نامه را به همراه داشته باشند.
  • شما باید کپی محضری و تایید شده کلیه مدارک تحصیلی را به همراه داشته باشید.
  • برای پذیرش در دانشگاه ارمنستان به 12 قطعه عکس در اندازه پاسپورت نیاز است باید فتوکپی محضری و تایید شده گذرنامه را نشان دهید.
  • دانش آموزان باید گواهی پزشکی خود را همراه با گزارش HIV همراه داشته باشند.

اعتبار و شرایط تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

دلایل جذابیت تحصیل دانپزشکی در ارمنستان

ارمنستان شاهد پیشرفت چشمگیری در زمینه آموزش به ویژه در زمینه پزشکی و گرایش های درون این حوزه همچون دندانپزشکی بوده است. درصد رشد تدریس در کشور به ویژه در رشته پزشکی قابل توجه است. مدارک پزشکی اعطاء شده توسط دانشگاه های ارمنستان در سطح جهانی شناخته شده است. دانشجویانی که MBBS خود را در ارمنستان به پایان رسانده اند، با موفقیت حرفه پزشکی خود را در مقاصد مختلف در سراسر جهان انجام می دهند.

امروزه ارمنستان مکانی قابل تحسین برای کسانی است که به دنبال MBBS با کیفیت بالا در خارج از کشور با قیمت مناسب هستند. البته دانشجویان بین المللی به دلایل مختلف دیگری نیز علاقه مند به اخذ مدرک MBBS در ارمنستان هستند. از اینرو ارمنی ها ملیتی پیشرفته، چندفرهنگی و با دید باز هستند. ساکنان ارمنستان خانواده محور هستند. جهت اطلاع از هزینه تحصیل در ارمنستان مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

درآمد شاغلان دندانپزشکی در ارمنستان

متقاضی که به عنوان دندانپزشک در ارمنستان کار می کند به طور معمول حدود 1930000AMD (درام ارمنستان) در ماه درآمد دارد. این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است و البته دستمزد دندانپزشکان بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است و از 1000000AMD تا 2950000AMD (درام ارمنستان) در ماه متغیر است. با این حال متوسط ​​حقوق ماهیانه 1850000AMD (درام ارمنستان) است، به این معنی که نیمی از افرادی که به عنوان دندانپزشک کار می کنند کمتر از 1850000AMD (درام ارمنستان) درآمد دارند.

در حالی که نیمی دیگر بیش از 1850000AMD (درام ارمنستان) درآمد دارند. از سوی دیگر 25% دندانپزشکان کمتر از 1280000AMD (درام ارمنستان) درآمد دارند، در حالی که 75% آنها بیش از 1280000AMD (درام ارمنستان) درآمد دارند. همچنین 75% دندانپزشکان کمتر از 2300000AMD (درام ارمنستان) درآمد دارند و 25% بیش از 2300000AMD (درام ارمنستان) درآمد دارند. شرایط کار در ارمنستان را از طریق لینک مشخص شده مطالعه بفرمائید.

دپارتمان های تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

دپارتمان “دندانپزشکی utm” در سال 1996 در ارمنستان تاسیس شده است که دارای اعتبار بالایی است. سرپرست این گروه بر عهده ک. واردانیان می باشد. نزدیک به 20 سال است که UTM در حال آماده سازی پرسنل پزشکی است که دارای روش های پزشکی مدرن و سنتی تشخیص و درمان هستند. فارغ التحصیلان این دانشگاه در زمینه های پزشکی نظری و عملی در ارمنستان و خارج از کشور کار می کنند. این دانشگاه، دندانپزشکان سطح بالایی را در این زمینه آماده می کند که در استفاده از روش های علمی تجربی تشخیص و درمان طب سنتی و نوین مجرب باشند.

کسانی که تفکر انعطاف پذیر بالینی نشان می دهند، دانش نظری و عملی خود را که در طول تحصیل به دست آورده اند، در عمل با ترکیب طب سنتی و روش های نوین تشخیص و درمان به کار می گیرند. تحصیلات در گروه دندانپزشکی این دانشگاه 5 سال به طول می انجامد و مجموع اعتبار دروس 300 می باشد و اکثریت قریب به اتفاق فارغ التحصیلان کلینیک خصوصی خود را پس از تحصیل در این دانشگاه افتتاح می کنند. اگر شما از متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان می باشید، برای اطلاع از سایر دانشگاه های ارمنستان و نحوه مهاجرت تحصیلی و اخذ پذیرش، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و خواسته های خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :