مهاجرت تحصیلی نروژ

تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ

تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ

تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ که به عنوان یک دانشگاه دولتی در سال 1811 تاسیس شده است و در شهر اسلو پایتخت کشور نروژ واقع شده است. این مرکز به عنوان قدیمی ترین دانشگاه نروژ در نظر گرفته می شود و تا سال 2016 از نظر اندازه بزرگترین موسسه آموزش عالی این کشور بوده است که اکنون تنها دانشگاه علم و صنعت نروژ از آن بزرگ تر است. گزارش رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان، این مرکز را در رتبه 58، در بین دانشگاه های برتر جهان قرار داده و سومین دانشگاه برتر در بین کشور های شمال اروپا معرفی کرده است.

جایزه صلح نوبل از سال 1947 تا 1989 به دانشگاه اسلو نروژ اعطاء شده است. همچنین اسلو تنها دانشگاه در جهان است که در اعطاء جایزه نوبل نقش دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد ما در بخش مشاوره در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

جزییات کلی تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ

دانشگاه اسلو نروژ از 8 ساختمان تشکیل شده است که دانشکده های دندانپزشکی، علوم تربیتی، علوم انسانی، حقوق، ریاضیات و علوم طبیعی، پزشکی، علوم اجتماعی و الهیات نام دارند. بیشتر دانشکده های دانشگاه در پردیس جدید بلیندرن واقع شده اند. دانشکده پزشکی بین چندین بیمارستان دانشگاهی در منطقه اسلو قرار دارد. همچنین در خصوص تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ بایستی بدانید که دارای 8 مرکز تحقیقاتی و واحدهای ویژه دیگر، مانند مرکز سنجش خشونت و مطالعات استرس های آسیب زا، مرکز تحقیقات بین المللی آب و هوا، مرکز بیوتکنولوژی اسلو، مرکز تحقیقات جنسیتی، انستیتوی مولکولی علوم زیستی، مدرسه تابستانی بین المللی می باشد. این دانشگاه 4 کتابخانه به نام های کتابخانه علوم پزشکی و بهداشت، کتابخانه علوم انسانی و اجتماعی، کتابخانه دانشکده حقوق، کتابخانه دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی دارد.

از آنجا که تقاضا برای برخورداری از مسکن در خصوص تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ معمولا بسیار بیشتر از امکانات موجود است، گزینه های مسکن خصوصی باید از ابتدا مورد بررسی قرار گیرند. دانشجویان در اکثر شهرهای دانشجویی کشور نروژ واقع در حدود 2 مایلی دانشگاه اسلو نروژ، ساکن می شوند. این اقامتگاه ها از متقاضیان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ نیز میزبانی می کنند. اتاق های این مجموعه یک آشپزخانه بزرگ که شامل اجاق گاز و یخچال است، به صورت مشترک با 5 دانشجو دارند. دانشجویان تابستانی بین المللی، از سالن های غذاخوری دانشگاه نیز بهره مند خواهند بود.

جزییات کلی تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ

سیستم تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ

دانشگاه اسلو نروژ بیش از 28000 دانشجو دارد که شامل جمعیت دانشجویی متنوعی از لحاظ فرهنگ هستند و در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. این دانشگاه بیش از 6000 عضو هیئت علمی دارد. جهت تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ بایستی بدانید که بیش از 800 دوره تحصیلی را به زبان انگلیسی در همه سطوح ارائه می دهد. همچنین حدود 40 برنامه کارشناسی ارشد و دکترا جهت تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند. در دانشگاه اسلو نروژ بر آموزش مبتنی بر تحقیق متمرکز است و دانشجویان بسیار واجد شرایط را از سراسر کشور و جهان جذب می کند. به عنوان یک دانشگاه کلاسیک با طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی، UiO دارای جوامع تحقیقاتی برتر در بیشتر زمینه ها است.

تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی، به طرح های بودجه عمومی قابل توجهی دسترسی دارد. این بودجه ها صرف امکانات آزمایشگاهی و دفتری، کتابخانه ها و پشتیبانی فنی دانشجویان و فارغ التحصیلان می شود. دانشگاه اسلو نروژ، جایگاه خود را در بین 5% دانشگاه های برتر جهان در زمینه آموزش حفظ کرده است. دانشگاه اسلو نروژ برای ارائه برنامه های هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، علوم زندگی و پزشکی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و مدیریت، ریاضیات، علوم کامپیوتر، اقتصاد کسب و کار مشهور و محبوب است. این موسسه به عنوان یکی از معتبرترین موسسات، توسط کارفرمایان نروژ و کشورهای مختلف، انتخاب شده است. علاقه مندان به کار در کشور نروژ می توانند در صورت دریافت مجوز اقامت دانشجویی این کشور، به دنبال مشاغل پاره وقت باشند. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در نروژ مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه اسلو نروژ

روند درخواست برای حضور در دوره های مخصوص جهت تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ به صورت آنلاین دنبال می شود. کمیته پذیرش نتایج آزمون ورودی و سوابق تحصیلی افراد را بررسی می کند. این دانشگاه از جمله دانشگاه هایی است که تقویم تحصیلی خود را به 2 ترم تقسیم می کند. در کنار اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه اسلو نروژ مطالعه مقاله هزینه زندگی در نروژ خالی از لطف نخواهد بود.

مدارک لازم برای ثبت نام موفقیت آمیز در دانشگاه اسلو نروژ، شامل موارد زیر می باشد:

  • فرم درخواست تکمیل شده
  • مدارک اخذ شده و قابل ترجمه دانشگاهی
  • رزومه کاری (در صورت وجود)
  • انگیزه نامه متقاضی
  • توصیه نامه
  • نتایج آزمون مهارت در زبان انگلیسی
  • اسکن عکس گذرنامه
  • کپی گذرنامه
  • ویزای دانشجویی

مانند همه موسسات آموزش عالی دولتی در نروژ، این دانشگاه شهریه ای دریافت نمی کند. با این حال، از سوی دانشجویان هزینه تقریبا 70€ (یورو) در هر ترم، به بنیاد سازمان دانشجویی برای زندگی دانشجویی اختصاص می یابد تا هزینه های خدمات بهداشتی، طرح های فرهنگی، روزنامه هفتگی دانشگاه و ایستگاه رادیویی رادیو نوا را پوشش دهد. برای دانشجویان بین المللی، یک سال تحصیل در مقطع کارشناسی ممکن است 1000€ (یورو) یا حتی کمتر برای دانشجویان هزینه داشته باشد. همچنین یک سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز کمتر از 1000€ (یورو) هزینه دارد. همچنین گزینه ثبت نام در دوره های آنلاین توسط دانشگاه ارائه شده است. دانشگاه اسلو نروژ بر اساس برتری تحصیلی، فرصت های بورس تحصیلی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. برای کسب آگاهی از جزییات بیشتر با کارشناسان کار آزموده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :