مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان

انگلستان به دلیل دانشگاه های معتبری که دارد بسیار مکان مناسبی برای تحصیل در رشته تحصیل داروسازی در انگلستان است. تحصیل داروسازی در انگلستان سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان را به این کشور جذب می کند. این رشته بین دانشجویان رشته محبوبی است. تحصیل داروسازی در انگلستان برای دانشجویانی که علاقه مند به شیمی هستند و قصد کمک به مردم برای سلامتی را دارند، بسیار ایده آل است. به همین منظور در مقاله پیش رو به بررسی تحصیل در انگلستان پرداخته ایم تا اطلاعات مفیدی را از این طریق در اختیار متقاضیان علاقه مند به این رشته قرار دهیم. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پردازش شده و ارائه می گردد.

بررسی تحصیل داروسازی در انگلستان

به منظور بررسی تحصیل داروسازی در انگلستان بهتر است بدانید، مدارک داروسازی موضوعاتی مانند توسعه و تولید داروها، ایمنی بیمار و دوز و استفاده کارآمد از دارو را پوشش می دهد. دانشکده های داروسازی برتر، همزمان با تحصیل در رشته های شیمی، زیست شناسی و پزشکی، داروسازان آینده را برای نوآوری در سلامت انسان آماده می کنند. مشاغل داروسازی شامل کار در بالینی، دامپزشکی، نظامی، فارماکولوژی، سم شناسی و غیره است.

دوره های تحصیل داروسازی در انگلستان به طور کلی 4 سال طول می کشد و ماژول ها به فارماکولوژی، زیست شناسی و فیزیولوژی، داروسازی، شیمی، اخلاق و اقتصاد می پردازند. دانشجویان همچنین از موقعیت های کاری در صنعت برای ارائه بینش ارزشمند و تجربه حرفه ای بهره مند خواهند شد. آزمایشگاه ‌های پیشرفته به تقویت مهارت‌ های دانشجو با ایستگاه‌ های توزیع دارو، مناطق مشاوره و رایانه ‌های مرتبط با سیستم ‌های مورد استفاده در صنعت داروسازی کمک می‌کنند. کارشناسی ارشد داروسازی با توسعه مهارت های کلیدی بالینی، رهبری و پژوهشی، چشم انداز شغلی متقاضی را بیشتر افزایش می دهد.

شرایط ورود به دانشگاه برای تحصیل داروسازی در انگلستان

شرایط ورود به دانشگاه برای تحصیل داروسازی در انگلستان، بسته به اینکه می خواهید تکنسین، دستیار یا داروساز شوید متفاوت است، اما به طور کلی مدارک برای دروس ریاضیات، انگلیسی و شیمی مورد نیاز است:

 • معیار استاندارد بین المللی کارشناسی: 34 امتیاز
 • الزامات معمولی سطح A: AAB
 • شرایط آیلتس معمولی: 6.5 به طور کلی، کمتر از 6.0 در هیچ جزء نیست.

لطفا توجه داشته باشید که شرایط ورود برای هر دانشگاه بریتانیا و انگلستان متفاوت است. به طور کلی درباره شرایط تحصیل در انگلستان مقاله لینک شده اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

در نمودار زیر شهریه سالانه برای تحصیل داروسازی در انگلستان را در دانشگاه های مختلف، بررسی کنید:

شهریه سالانه برای تحصیل داروسازی در انگلستان را در دانشگاه های مختلف

فرصت های شغلی داروسازی در انگلستان

3 نقش اصلی بعد از تحصیل داروسازی در انگلستان برای فارغ التحصیلان وجود دارد که می توانند در هر کدام که مایل بودند، مشغول به کار شوند:

نام شغلتوضیحات
داروسازبیشتر داروسازان در داروخانه های بیمارستانی پیچیده یا داروخانه های محلی کار می کنند و از تجویز صحیح داروی بدون نسخه اطمینان می یابند. آنها اطمینان حاصل می کنند که بیماران داروی صحیح خود را دریافت می کنند، همچنین در مورد درمان ها و نحوه مدیریت دوز آن ها مشاوره می دهند.
دستیار داروخانهدستیاران در کنار تکنسین ها مشغول به کار هستند و بسیاری از فعالیت ها را برای کوتاه مدت انجام می دهند. این کار می‌تواند شامل دریافت و توزیع نسخه‌ ها، کمک به سفارش سهام برای اطمینان از انجام تقاضا در قسمت ‌های مختلف و پاسخ به سوالات مشتریان در مورد بهترین عمل، باشد.
تکنسین داروسازیتکنسین ها مایل هستند در 2 حوزه، بیمارستان ها و داروخانه های محلی فعالیت کنند و از عرضه و دوز صحیح دارو به بیماران مطمئن شوند. تکنسین های داروسازی می توانند در بخش های مختلف شغلی مانند تولید، کنترل کیفیت و آزمایشات بالینی تخصص داشته باشند.

مشاغل مرتبط با رشته داروسازی در انگلستان در تصویر زیر مشخص شده است:

مشاغل مرتبط با رشته داروسازی در انگلستان

لیست دانشگاه ها برای تحصیل داروسازی در انگلستان

برای تحصیل داروسازی در انگلستان دوره های زیادی در زمینه داروسازی توسط بسیاری از دانشگاه های برتر انگلستان ارائه می شود.

در این بخش به معرفی تعدادی از این دانشگاه ها می پردازیم:

 • دانشگاه ناتینگهام
 • دانشگاه بیرمنگام
 • دانشگاه گرینویچ لندن
 • دانشگاه کوئینز، بلفاست
 • دانشگاه اولستر
 • دانشگاه کاردیف
 • کوئین مری، دانشگاه لندن
 • دانشگاه لیورپول
 • دانشگاه گلاسکو
 • دانشگاه نیوکاسل
 • دانشگاه بریستول
 • دانشگاه باث

لیست دانشگاه ها برای تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان در دانشگاه ناتینگهام

بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2022، دانشگاه ناتینگهام در بریتانیا رتبه 18 و در جهان 103 را دارد. این دانشگاه یک دوره 4 ساله کارشناسی ارشد برای تحصیل داروسازی در انگلستان را ارائه می دهد. این دوره از سپتامبر شروع می شود و هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی حدود £26500 (پوند) در سال است.

شرایط ورود:

 • امتیاز IB:34
 • سطوح AAB :A باید شامل شیمی و یک سطح علمی دیگر از زیست شناسی، ریاضیات یا فیزیک باشد.
 • آیلتس: 7 (در هیچ عنصری کمتر از 6 نیست)
 • سایر آزمون های پذیرفته شده زبان انگلیسی عبارتند از TOEFL iBT، Pearson PTE، GCSE، IB و زبان انگلیسی O.

فرآیند پذیرش برای تحصیل داروسازی در انگلستان در این دانشگاه، درخواست UCAS و نمرات بررسی خواهد شد. مجموعه ای از متقاضیان فهرست نهایی انتخاب شده و از طریق ایمیل به آنها اطلاع داده می شود. سپس متقاضیان باید از طریق فرمت مصاحبه چند مینی (MMI) مصاحبه را انجام دهند. یک سری مصاحبه 5 دقیقه ای برای آزمایش مهارت های ارتباطی، علاقه به داروسازی، بحث در مورد ارزش های اخلاقی و حرفه ای و نحوه عملکرد داروها انجام می شود.

به‌ عنوان یک متخصص مراقبت ‌های بهداشتی ثبت‌ شده، از شما خواسته می‌شود که مطابق استانداردهای حرفه‌ ای‌ های داروسازی رفتار کنید و از شایستگی برای تمرین رویه ‌های صادر شده توسط شورای عمومی داروسازی پیروی کنید. همه فارغ التحصیلان داروسازی باید از روزی که به دانشکده داروسازی ناتینگهام می پیوندند آن را دنبال کنند. دانشجویان بین المللی باید گواهی حسن رفتار و شخصیت را هنگام ثبت نام ارائه دهند.

تحصیل داروسازی در انگلستان در دانشگاه گرینویچ

دانشگاه گرینویچ در پایتخت انگلستان یعنی لندن واقع شده است. به منظور تحصیل داروسازی در انگلستان، این دانشگاه یک دوره 4 ساله کارشناسی ارشد داروسازی ارائه می دهد که حوزه علوم زیستی، شیمی و دارورسانی را پوشش می دهد. این دوره از سپتامبر هر سال شروع می شود و شهریه آن 21200£ (پوند) در سال است. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر درباره اعزام دانشجو به انگلستان پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

الزامات واجد شرایط بودن:

 • 128 امتیاز UCAS از سطوح A در ABB یا بالاتر
 • GCSE با حداقل درجه B در زبان انگلیسی و ریاضیات
 • امتیاز آیلتس: 7.0 به طور کلی (با حداقل 7.0 در هر جزء)
 • سایر آزمون های مهارت انگلیسی واجد شرایط عبارتند از PTE، TOEFL و CAE

برای تحصیل داروسازی در انگلستان و سایر کشورهای نقاط مختلف جهان، می توانید از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :