مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل رایگان در انگلستان

تحصیل رایگان در انگلستان

مسیر مهاجرتی از راه تحصیل از گزینه های مطلوب متقاضیان مهاجرت به انگلستان است و اما موضوع تحصیل رایگان در انگلستان جذاب تر بنظر می رسد. انگلستان یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی است. با دانشگاه های برتر، تحقیقات پیشگام و فرهنگ تاریخی، جای تعجب نیست که چرا بیش از 485000 دانشجوی بین المللی آمده اند، بریتانیا را خانه دانشگاهی خود کرده اند. یکی از دلایل آن این است که آنها می توانند به صورت رایگان در انگلستان تحصیل کنند.

در حالی که انگلستان به عنوان یکی از کشورهای گران ‌تر برای تحصیل بدنام شده است، راهی برای شما وجود دارد که بدون پرداخت هزینه ‌ای به عنوان یک دانشجوی بین‌ المللی، تحصیلات در سطح جهانی را دریافت کنید. علاقه مندان مهاجرت برای بهره مندی از نظرات کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

فرآیند درخواست تحصیل رایگان در انگلستان

اولین نکته ای که متقاضیان تحصیل رایگان باید رعایت کنند این است که معیارهای درخواست های خود را زودتر ارسال کنند. برای دانشجویان مقطع کارشناسی، درخواست ها را می توان به راحتی از طریق پورتال خدمات پذیرش دانشگاه ها و کالج ها یا UCAS ارسال کرد. اگر قصد دارید برای آکسفورد یا کمبریج درخواست دهید یا اگر می خواهید دوره پزشکی یا دندانپزشکی را بگذرانیدباید درخواست خود را در اوایل اکتبر تکمیل کنید. همانطور که برای دوره های دیگر، باید مهلت 15 ژانویه را رعایت کنید. اگر قصد دارید برای برنامه های هنری یا طراحی درخواست دهید، می توانید مدارک خود را تا اواخر مارس ارسال کنید. اگرچه درخواست‌ ها تا 30 ژوئن پذیرفته می‌شوند، اما بهتر است زودتر اقدام کنید، زیرا باید برای ویزای دانشجویی ثبت نام کنید، در کنار بسیاری از مدارک دیگر.

به طور کلی، این موسسات از شما می خواهند مدارک، بیانیه شخصی و نامه های مرجع خود را ارسال کنید. نکته دیگر این است که برای دانشگاه های مقرون به صرفه اقدام کنید. اگرچه دانشگاه های انگلستان می توانند تا 53700£ (پوند) در سال برای شما هزینه داشته باشند، مدارس با کیفیتی وجود دارند که هزینه های کمتری را دریافت می کنند. یک مثال خوب دانشگاه باکینگهامشایر نیو است که شهریه سالانه آن 12682£ (پوند) است. یکی دیگر از گزینه های خوب، دانشگاه متروپولیتن لندن است. مسئله دیگر درخواست دریافت کمک مالی در انگلستان است که در این زمینه باید گفت دانشگاه های انگلستان انواع بورسیه ها را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند که بهترین راه برای تحصیل رایگان در انگلستان است.

اینها شامل موارد زیر هستند:

  • بورسیه تحصیلی GREAT
  • بورس تحصیلی Chevening
  • بورسیه مشترک المنافع

فرآیند درخواست تحصیل رایگان در انگلستان

تحصیل رایگان در انگلستان در مقطع کارشناسی

در اینجا برخی از دانشگاه های بریتانیا وجود دارد که بورسیه های تحصیلی کامل را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند تا دانشجویان کارشناسی بتوانند به صورت رایگان در انگلستان تحصیل کنند. دانشگاه آکسفورد برنامه های بورسیه کامل فوق را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد:

  • بورسیه بنیاد هیل که برای روس هایی که به دنبال مدرک کارشناسی دوم هستند.
  • بورسیه شرکت Bright Oceans برای دانشجویان چینی که مایل به گرفتن مدرک کارشناسی در ریاضیات، فیزیک یا علوم زندگی هستند.
  • بورسیه تحصیلی Palgrave Brown برای دانشجویان اروپای شرقی که نیاز به کمک مالی دارند.
  • بورسیه تحصیلی Reach Oxford برای دانشجویان از هر کشور در حال توسعه در دسترس است، همه دوره های کارشناسی به جز پزشکی را پوشش می دهد.
  • بورسیه تحصیلی Simon and June Li برای دانشجویان از چندین کشور در حال توسعه در دسترس است.

دانشگاه کمبریج نیز به ‌عنوان یکی از برترین دانشگاه‌ های انگلستان، برنامه ‌های بورس تحصیلی کامل را به دانشجویان ملیت‌ های خاص ارائه می ‌کند. در این دانشگاه بورسیه تحصیلی روآن ویلیامز کمبریج، متقاضی می تواند از هر کشوری باشد که با درگیری، پیگرد قانونی، تبعیض یا نقض حقوق بشر سر و کار دارد. دانشگاه وارویک از دانشگاه های مطرحی است که دانشجویان بین ‌المللی در دانشگاه وارویک که با سرمایه شخصی خود تأمین مالی می ‌شوند، می ‌توانند برای بورسیه تعالی جهانی درخواست دهند.

در تصویر زیر برخی از دانشگاه های دیگر که بورسیه های تحصیلی رایگان در انگلستان ارائه می دهند، اشاره شده است:

تحصیل رایگان در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی در صورت دریافت بورسیه می توانند در مقطع کارشناسی ارشد به صورت رایگان در انگلستان تحصیل کنند. دانشگاه آکسفورد، دانشگاه بیرمنگام، دانشگاه ناتینگهام ترنت و کالج سلطنتی هنر از جمله دانشگاه‌ هایی هستند که دانشجویان بین ‌المللی در صورت دریافت این بورسیه ‌ها می‌ توانند مدرک کارشناسی ارشد رایگان را در انگلستان دریافت کنند. در دانشگاه آکسفورد، دانشجویان کارشناسی ارشد بین المللی می توانند برای این برنامه های بورسیه تحصیلی کامل برای تحصیل رایگان در انگلستان برای دانشجویان بین المللی درخواست دهند.

در میان بورسیه های مختلف این دانشگاه، بورسیه تحصیلات تکمیلی Jardine-Oxford برای برخی از دانشجویان آسیایی که قصد تحصیل در رشته های دولتی، آموزشی، جامعه شناسی، تجارت یا پزشکی را دارند، در دسترس است. دانشگاه بیرمنگام از دیگر دانشگاه های دیگری است که برنامه های بورسیه تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان کارشناسی ارشد خود ارائه می دهد. یکی بورسیه Chevening است که یک سال مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه را پوشش می دهد.

گزینه دیگر بورسیه مشترک المنافع است که به دانشجویان کشورهای در حال توسعه مشترک المنافع ارائه می شود. این هزینه شهریه کامل را پوشش می دهد و همچنین شامل بلیط هواپیما، کمک هزینه نگهداری، هزینه پایان نامه و کمک هزینه سفر تحصیلی می شود. متقاضیان علاقه مند به دریافت موقعیت تحصیل رایگان در انگلستان می توانند با کارشناسان حاضر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :