مهاجرت تحصیلی سوئد

بهترین دانشگاه های سوئد

بهترین دانشگاه های سوئد

تحصیل در بهترین دانشگاه های سوئد با توجه به اعتبار این دانشگاه ها در کنار برنامه های تحصیلی پیشرفته موجب جذب متقاضیان شده است. این کشور سال هاست که کشوری صلح طلب و امن بوده و زندگی در سوئد با توجه به اقتصاد پویای آن بسیار لذت بخش است. دانشجویان بسیاری برای زندگی در سوئد و تحصیل در دانشگاه های معتبر درخواست برای پذیرش می کنند. سوئد دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی بسیار معتبری است که برخی از آنها نیز مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه ها می توانند به اهداف دور خود برسند. در ادامه این مقاله مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین دانشگاه های سوئد را معرفی می کنند.

شرایط کلی اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد

هر دانشگاه در سوئد دارای شرایط خاصی برای پذیرش بوده که نسبت به رشته و مقطع تحصیلی در سایت دانشگاه آورده شده است. اما یک سری شرایط کلی برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های سوئد وجود دارد که برای متقاضیان گرامی ذکر می کنیم. اولین شرط تحصیل و پذیرش تحصیلی در سوئد ارائه مدرک تحصیلی معتبر و ترجمه شده و رسمی می باشد. همچنین ارائه مدرک زبان تحصیلی آیلتس 6 یا 6.5 و یا مدرک تافل 80 از 120 اهمیت بسیار زیادی دارد. علاوه بر این دانشجویان بایستی شهریه تحصیلی ترم اول را قبل از ورود به سوئد واریز نمایند تا بتوانند برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد اقدام کنند. همچنین ممکن است برخی از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان و ورود دانشجویان آزمون های ورودی از متقاضیان بگیرند. توجه داشته باشید که مراحل پذیرش به صورت آنلاین است و دانشجویان بایستی مدارک را به صورت آنلاین به دانشگاه ارسال کنند.

زمان پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سوئد

توجه داشته باشید که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد زمان مناسبی را تعیین نشده است. اما زمان ارسال مدارک برای مقطع کارشناسی معمولا 16 ماه اکتبر تا 15 ژانویه هر سال است. همچنین زمان ارسال مدارک در مقطع کارشناسی ارشد در دو نوبت در 16 اکتبر الی 15 ژانویه و همچنین 15 ماه مارس الی 15 ماه آوریل در هر سال می باشد. البته آخرین زمان برای تحویل مدارک حدود یک ماه فوریه و 7 می می باشد. همچنین زمان اعلام نتایج و فرصت برای ثبت نام برای هر دانشگاه در سوئد متفاوت است و بایستی برای اطلاع به سایت دانشگاه مراجعه کنید. توجه داشته باشید که پس از پذیرش تحصیلی از دانشگاه معمولا 2 تا 3 هفته نیز زمان برای دریافت ویزای تحصیلی کشور سوئد نیاز خواهید داشت.

مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های سوئد

دانشجویان با اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های سوئد می توانند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. همچنین با اخذ ویزای تحصیلی دانشجویان می توانند برای مهاجرت همسر و فرزندان خود به سوئد اقدام نمایند. البته فرزند باید بایستی کم تر از 18 سال و تحت سرپرستی متقاضی باشد. علاوه بر این دانشجویان با اخذ مدرک معتبر از دانشگاه برتر سوئد به راحتی می توانند در شرکت های داخلی و خارجی در سوئد و حتی اروپا کار پیدا کنند و اقامت سوئد را بدست بیاورند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند به مدت یک سال به دنبال کار در سوئد باشند. این زمان مطمئنا برای یافتن کار کافی است. علاوه بر این دانشجویان با تحصیل در برنامه های مشترک دانشگاهی می توانند از 2 دانشگاه معتبر یکی در سوئد و دانشگاه دوم مدرک اخذ کنند.

رده بندی بهترین دانشگاه های سوئد

هم اکنون دانشگاه های سوئد میزبان بیش از 400000 نفر دانشجو هستند. این دانشجویان برنامه های مختلفی را از رشته پزشکی گرفته تا موسیقی در حال مطالعه هستند. طبق آخرین رتبه بندی های دانشگاه های جهان در سال 2024 دانشگاه های برتر سوئد در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. این موضوع به نوبه خود میزان کیفیت و اعتبار دانشگاه های برتر سوئد را نشان می دهد. بیش از 40 دانشگاه اعم از دولتی و خصوصی برای تحصیل در سوئد وجود دارد.

در اینجا بهترین دانشگاه های سوئد برای متقاضیان عزیز معرفی شده است:

نام دانشگاهرتبه جهانی 2024
دانشگاه کارولینسکا41
دانشگاه لوند96
دانشگاه اوپسالا116
دانشگاه استکهلم191
دانشگاه گوتنبرگ256
دانشگاه تکنولوژی چالمرز125
دانشگاه علوم کشاورزی سوئد301
دانشگاه اومیا340
دانشگاه اوربرو351
دانشگاه کارلستاد801

رتبه بندی بهترین رشته های دانشگاهی در سوئد

بهترین دانشگاه های سوئد طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را به دانشجویان خود به زبان های سوئدی و انگلیسی ارائه می کنند. مشهورترین دانشگاه در سوئد دانشگاه کارولینسکا است که دارای 5 جایز نوبل در کارنامه خود می باشد. تحصیل در دانشگاه کارولینسکا سوئد به خصوص رشته های پزشکی و بیولوژی بسیار محبوب می باشد. قدیمی ترین دانشگاه سوئد نیز دانشگاه اوپسالا در کشور سوئد است که در سال 1477 تاسیس شده است. هم اکنون این دانشگاه طیف عظیمی از رشته ها و شاخه ها را ارائه می کند.

در جدول ارائه شده برخی از برترین رشته های تحصیلی ارائه شده در بهترین دانشگاه های سوئد معرفی شده اند:

رشتهرده بندی جهانینام دانشگاه
موسیقی4دانشگاه Kungl
کشاورزی4دانشگاه لانتبروکس
دندانپزشکی6دانشگاه کارولینسکا
جغرافی9دانشگاه استکهلم
بیولوژی15دانشگاه کارولینسکا
مهندسی مکانیک16دانشگاه کنگلیکا
ادبیات46دانشگاه استکهلم
توریسم48دانشگاه لوند

در بخش های بعدی به شرح بهترین دانشگاه های سوئد خواهیم پرداخت.

رتبه بندی بهترین رشته های دانشگاهی در سوئد

دانشگاه کارولینسکا سوئد بهترین دانشگاه سوئد

بدون شک دانشگاه کارولینسکا سوئد یکی از برترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی در جهان می باشد. این دانشگاه از ابتدا در بخش های پزشکی و بیولوژی پیشرو بوده است. از این رو دارای جوایز متعدد علمی در این رشته ها است. لذا دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی می توانند برای ورود به این دانشگاه اقدام کنند. این دانشگاه در پایتخت سوئد یعنی شهر استکهلم (Stockholm) قرار دارد. همچنین در زمینه تحقیقات پزشکی در سوئد پیشرو بوده و 40% را به خود اختصاص می دهد. دانشگاه کارولینسکا سوئد در حال حاضر در جزء 100 دانشگاه برتر جهان می باشد.

رتبه های بین المللی این دانشگاه به شرح زیر است:

  • رتبه U.S. News در بین دانشگاه های جهان 51
  • رتبه Shanghai Jiao در بین دانشگاه های دنیا 38
  • رتبه THE TIMES در بین دانشگاه های جهان 41

دانشگاه Lund سوئد

دانشگاه Lund سوئد در سال 2024 بر اساس رده بندی تایمز به عنوان دومین دانشگاه برتر سوئد شناخته شده است. دانشگاه لوند سوئد یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های سوئد می باشد. حدود 15% از 40000 دانشجوی این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهد. این دانشگاه به دلیل گستردگی برنامه های تحصیلی خود و اعتبار خود بسیار محبوب می باشد. این دانشگاه یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی است. این دانشگاه برنامه های متنوعی را در مقطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می کند.

رتبه های بین المللی این دانشگاه به شرح زیر است:

  • رتبه QS دانشگاه Lund در میان دانشگاه های جهان 92
  • رتبه دانشگاه لوند در رده بندی تایمز 96

دانشگاه اوپسالا سوئد از بهترین دانشگاه های سوئد

دانشگاه اوپسالا سوئد (Uppsala University) قدیمی ترین دانشگاه سوئد و یکی از کهن ترین دانشگاه های واقع در اسکاندیناوی با بیش از 6 قرن تجربه است. این دانشگاه هم اکنون از دانشگاه های برتر کشور سوئد به شمار می آید. این دانشگاه در شهر اوپسالا واقع شده است. هم اکنون نیز یکی از دانشگاه های برتر تحقیقاتی در سوئد به شمار می رود. تحصیل در این دانشگاه بیشتر در رشته های مهندسی، علوم طبیعی، علوم انسانی، پزشکی، محیط زیست، علوم کامپیوتر، تجارت و مدیریت و هنر صورت می گیرد. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی تایمز در سوئد با رتبه 101 در میان دانشگاه های جهان به عنوان سومین دانشگاه برتر سوئد نیز شناخته می شود.

دانشگاه استکهلم سوئد

یکی دیگر از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در سوئد دانشگاه استکهلم سوئد که در پایتخت این کشور واقع شده است. این دانشگاه در سال 1878 میلادی تاسسیس شده است. این دانشگاه یکی از دانشگاه های قدیمی سوئد به شمار می رود. این دانشگاه نیز همانند دیگر دانشگاه های برتر سوئد در ویترین خود دارای تعداد زیادی از جوایز علمی از جمله جایزه نوبل می باشد. این دانشگاه در 7 دانشکده و 4 پردیس خود برنامه های مختلف تحصیلی از جمله در رشته های فیزیک، شیمی، ادبیات، بیولوژی و پزشکی ارائه می کند. این دانشگاه امکان اخذ بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان خود فراهم نموده است. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی تایمز در سال 2024 به عنوان چهارمین دانشگاه برتر سوئد معرفی شده است.

رتبه این دانشگاه در رده بندی های مختلف را مشاهده می کنید:

  • رتبه QS دانشگاه استکهلم در میان دانشگاه های جهان 191
  • رتبه دانشگاه استکهلم در رده بندی تایمز 175

در این نگارش سعی شد بهترین دانشگاه های سوئد، طبق رتبه بندی های جهانی معرفی شوند تا افرادی که قصد تحصیل در سوئد را دارند برای پذیرش اقدام نمایند. توجه داشته باشید که برای مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل نیازمند دریافت ویزای تحصیلی سوئد خواهید بود. لذا جهت اخذ مشاوره و راهنمایی های لازم در این باب می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و یا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :