مهاجرت به کشور انگلستان

اقامت انگلستان

اقامت انگلستان

متقاضیان اقامت انگلستان که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند، با توجه به هدف و مدت زمان اقامت آنها ملزم به اخذ ویزای مربوطه می باشند. انواع ویزا برای اقامت، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری، ویزای توریستی و موارد دیگر می باشند. طبق قوانین بریتانیا درخواست برای دریافت هر ویزا، شرایط و مدارک مخصوص خود را می طلبد. در این مقاله به بررسی انواع اقامت انگلستان و شرایط آنها می پردازیم. این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به متقاضیان اقامت انگلستان ارائه می شود.

مجوز اقامت انگلستان

مجوزهای اقامت و مهاجرت به انگلستان مجوزهای مهاجرتی هستند که نشان می دهد خارجی ها حق زندگی، فعال بودن، استفاده از بودجه و خدمات عمومی و تبدیل شدن به شهروند در بریتانیا را دارند. درخواست برای اجازه اقامت باید از بریتانیا انجام شود. مجوزهای اقامت کوتاه مدت برای خارجی ها در بریتانیا، که شرایط آنها را برای اقامت طولانی تر، تا زمانی که دائمی نیست، توانمند می سازد. معمولاً سال ‌های سپری شده در بریتانیا با مجوز اقامت موقت به عنوان دوره مستمر برای مجوز اقامت در نظر گرفته می‌شود.

اجازه اقامت دائم انگلستان برای خارجی هایی است که سال های معینی متوالی در بریتانیا زندگی کرده اند، بدون اینکه ویزا یا سایر قوانین بریتانیا را زیر پا بگذارند. همچنین به عنوان مرخصی نامحدود برای باقی ماندن شناخته می شود، چنین عنوان اقامتی به خارجی ها اجازه می دهد بدون هیچ محدودیتی در بریتانیا بمانند و فعال باشند. پس از گذراندن سال ‌های متوالی معین در بریتانیا برای اخذ مجوز اقامت، امکان اخذ تابعیت به عنوان شهروند بریتانیا وجود دارد.

همه اتباع خارج از کشور در صورتی که قصد اقامت بیش از 90 روز را دارند، باید برای ورود به بریتانیا درخواست ویزا دهند. اتباع غیر منطقه اقتصادی اروپا همچنین در صورتی که اقامت آنها کمتر از 90 روز باشد باید برای ویزای بازدید کننده درخواست دهند در حالی که شهروندان کشورهای منطقه اقتصادی اروپا می توانند تا 90 روز بدون نیاز به ویزا وارد کشور شوند.

شکل زیر انواع اقامت انگلستان را نشان می دهد:

انواع اقامت انگلستان

اقامت انگلستان از طریق کار

اگر قصد دارید در مدت اقامت انگلستان، کار کنید، باید ویزا داشته باشید تا به شما اجازه انجام این کار را بدهد. ویزای کار انگلستان عبارتند از:

 • ویزای کار ماهر
 • ویزای کار موقت
 • ویزای طرح تحرک جوانان
 • ویزای نامزدی مجاز با پرداخت هزینه
 • ویزای ورزشکار
 • ویزای وزیر دین
 • ویزای انتقال درون شرکتی

متداول ترین ویزای کار انگلستان برای اتباع خارج از کشور ویزای کارگر ماهر است. این ویزا که قبلا به عنوان ویزای ویزای عمومی شناخته می شد، به شما اجازه می دهد تا نهایتا 5 سال در انگلستان کار کنید و پس از آن نیز قابل تمدید می باشد. برای واجد شرایط بودن این ویزا، شما می توانید با داشتن یک پیشنهاد شغلی و گواهی حمایت از یک شرکت حامی ثبت شده در بریتانیا، نشان دادن دانش زبان انگلیسی و رعایت حقوق و دستمزدهای مربوطه برای نقش خود انجام دهید.

اقامت انگلستان از طریق کار

اقامت انگلستان از طریق تحصیل

بریتانیا خانه بسیاری از موسسات آموزشی در سطح جهانی است که آن را به مقصدی محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند. قبل از ورود به بریتانیا، اتباع خارج از کشور باید ویزایی داشته باشند که به آنها اجازه اقامت انگلستان برای تحصیل را می دهد. ویزای تحصیلی انگلستان که قبلا به عنوان ویزای Tier 4 شناخته می شد، به دانشجویان اجازه می دهد تا در طول مدت تحصیل خود در انگلستان بمانند. برای واجد شرایط بودن باید پیشنهادی برای تحصیل در یک دوره از یک مرکز آموزشی ثبت شده در بریتانیا داشته باشید. شما همچنین باید دانش خود را در زبان انگلیسی نشان دهید و باید ثابت کنید که بدون استفاده از بودجه عمومی قادر به حمایت مالی خود هستید.

انواع دیگری از ویزای دانشجویی نیز وجود دارد. ویزای تحصیلی کوتاه مدت برای کسانی که قصد تحصیل در انگلستان را به مدت 6 ماه یا کمتر دارند، برای مثال به عنوان بخشی از یک برنامه تبادلی در دسترس است. برای دانش آموزان جوان تر، ویزای تحصیلی کودک نیز وجود دارد. این ویزا برای کودکان بین 4 تا 17 سال است که بیش از 6 ماه در انگلستان تحصیل خواهند کرد.

ویزای خانواده برای اقامت انگلستان

جدا بودن از خانواده می تواند دشوار باشد، خوشبختانه انواع مختلفی از ویزاهای انگلستان وجود دارد که می توان از آنها برای اتحاد مجدد خانواده استفاده کرد. اگر یکی از موارد زیر در مورد شما صدق می کند، می توانید واجد شرایط دریافت مجوز خانواده باشید:

 • عضوی از خانواده و یا همسر شما یک شهروند بریتانیایی است.
 • عضو خانواده یا همسر شما دارای اقامت دائم برای وضعیت مستقر است.
 • شما یک رابطه واجد شرایط با فردی در بریتانیا با وضعیت پناهندگی یا حمایت بشردوستانه دارید.

ویزای وابسته به کودک به شما این امکان را می دهد که فرزندان خود را برای پیوستن به خود در بریتانیا بیاورید. ویزای وابسته به بزرگسالان به شما این امکان را می دهد که یکی از بستگان بزرگسالی را که نیاز به مراقبت در بریتانیا دارد تا به انگلستان بپیوندید. اگر می خواهید به شریک خود در انگلستان بپیوندید، باید برای یکی از ویزای شریک درخواست دهید.

این موارد عبارتند از:

 • ویزای همسر برای کسانی که با یک شهروند بریتانیایی ازدواج کرده اند.
 • ویزای شریک مجرد برای کسانی که در شراکت مدنی با یک شهروند بریتانیایی یا فرد مستقر هستند.
 • ویزای نامزد برای کسانی که قصد ازدواج با شریک انگلیسی را دارند. (یک مشارکت مدنی در طول اقامت انگلستان)

به منظور اخذ اقامت در کشورهای اروپایی می توانید از طریق مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و بهره مندی از راهنمایی های کارشناسان و مشاورین مجموعه، برای مهاجرت خود اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :