مهاجرت به کشور انگلستان

تولد در انگلستان

تولد در انگلستان

تولد در انگلستان یکی از راه های اخذ تابعیت این کشور است، هرچند این موضوع به زمان تولد و شرایط والدین بستگی دارد. هم چنین تولد در انگلستان مزایایی را برای پدر و مادر در پی دارد. با بسط و گسترش این موضوع به بررسی تمامی اینها در مقاله زیر پرداخته شده است. با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعات کافی درباره تولد در انگلستان را به دست آورید. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به متقاضیان اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد، ارائه می شود.

بررسی تولد در انگلستان

سالانه بین 750000 تا 800000 نوزاد در بریتانیا متولد می شوند. با این حال، نرخ زاد و ولد در طول دهه گذشته به شدت نوسان داشته است. طبق آمار اداره ملی آمار تولد فرزند در انگلستان، در سال 2016، 774835 تولد زنده در بریتانیا وجود داشته است. نسبت به اوج 812970 تولد در سال 2012 کاهش یافته است و مانند سایر نقاط جهان توسعه یافته، زنان در بریتانیا دیرتر از همیشه زایمان می کنند. از سال 2019، میانگین برای هر زن در بریتانیا احتمالا تا سن 30 سالگی فقط یک فرزند داشته باشد. در مقایسه با میانگین 1.8 برای مادر خودش.

بر اساس گزارشی که توسط موسسه خیریه Save The Children منتشر شده است، مبحث مهاجرت به انگلستان از نظر کیفیت مراقبت های زایمان در رتبه 24 جهان قرار دارد. این مطالعه ایمنی مادران را در هنگام زایمان، مدت زمان لازم برای بهبودی و سلامت کودکان پس از تولد ارزیابی کرد. با این وجود، مادرانی که در بریتانیا بچه دار می شوند، می توانند انتظار داشته باشند که توسط خدمات بهداشت ملی (NHS) که بودجه عمومی آن تامین می شود، حمایت شوند. در حالی که برخی زایمان در خانه یا یک کلینیک خصوصی را انتخاب می کنند، بسیاری از خدمات زایمان NHS راضی هستند. این خدمات از قبل از تولد تا حدود 6 تا 8 هفته پس از آن ارائه می شوند.

بررسی تولد در انگلستان

ثبت تولد در انگلستان

والدین حداکثر 42 روز فرصت دارند تا تولد فرزند خود را در بریتانیا ثبت کنند، به جزء در اسکاتلند که محدودیت آن 21 روز است. ممکن است بتوانید قبل از خروج مادر، زایمان را در بیمارستان ثبت کنید. اگر این امکان در دسترس باشد، بیمارستان به شما توصیه خواهد کرد. با این حال، این کار معمولا در اداره ثبت محلی منطقه ای که نوزاد شما در بریتانیا متولد شده است انجام می شود. اگر قادر به ثبت نام در دفتر تعیین شده نیستید، می توانید به هر پیشخوان ثبتی مراجعه کنید و ثبت اطلاعات شما را به اداره منطقه مربوطه ارسال می کند.

اطلاعاتی که برای ثبت تولد در انگلستان از والدین درخواست می شود، به شرح زیر است:

 • محل و تاریخ تولد نوزاد
 • زمان تولد
 • نام و جنسیت نوزاد
 • نام والدین
 • آدرس والدین
 • مکان و تاریخ تولد والدین
 • شغل والدین
 • تاریخ ازدواج والدین یا مشارکت مدنی

برخی از اطلاعات برای ثبت تولد در انگلستان در تصویر زیر نمایان شده است:

برخی از اطلاعات برای ثبت تولد در انگلستان

پس از ثبت نام، گواهی تولد کوتاهی که فقط شامل مشخصات نوزاد است را به صورت رایگان دریافت خواهید کرد. کپی های شناسنامه کوتاه و همچنین نسخه های طولانی تر حاوی اطلاعات والدین را می توان هر زمان که بخواهید از اداره ثبت نام خریداری کنید. اگر در دفتری در منطقه محل تولد ثبت نام کرده اید، بلافاصله گواهی تولد کوتاه به شما داده می شود. در غیر این صورت چند روز دیگر آن را دریافت خواهید کرد.

مزایای تولد در انگلستان برای والدین

در این قسمت به مزایای تولد در انگلستان برای پدر و مادر اشاره شده است:

مزایاتوضیحات
مرخصی زایمانزنان باردار بدون توجه به مدت زمانی که در شغل خود بوده اند، مستحق یک سال (52 هفته) مرخصی زایمان هستند. 26 هفته از آن مرخصی زایمان عادی و 26 هفته دیگر مرخصی زایمان اضافی است. در این دوره، زنان می‌توانند از روسای خود بخواهند که ترتیبات کاری منعطف را ارائه دهند، در صورتی که تصمیم بگیرند در پایان مرخصی خود به سر کار بازگردند.
مرخصی پدریک پدر آینده یا شریک زندگی یک زن باردار می تواند حق مرخصی پدری را داشته باشد که احتمالا 26 هفته مرخصی اضافی پدری است.
مرخصی مشترک والدینمرخصی مشترک والدین طوری طراحی شده است که به والدین این امکان را می دهد که تصمیم بگیرند چه زمانی به سر کار بازگردند و چگونه بار ورود جدید خود را به اشتراک بگذارند. حداکثر 50 هفته مرخصی و 37 هفته حقوق را می توان به اشتراک گذاشت.

تابعیت از طریق تولد در انگلستان

اگر کودک در بریتانیا متولد شده باشید، ممکن است واجد شرایط درخواست تابعیت از طریق تولد در انگلستان به عنوان شهروند بریتانیا باشید. این موضوع بستگی به زمان تولد و وضعیت والدین شما دارد.

اگر کودک شما در 1 ژانویه 1983 یا بعد از آن متولد شده باشد، ممکن است واجد شرایط مراحل زیر باشد:

 • اگر زیر 18 سال دارید و از زمان تولد یکی از والدین شما شهروند بریتانیا شده یا اجازه اقامت دائم در بریتانیا را دریافت کرده است.
 • اگر شما تا سن 10 سالگی یا بیشتر در انگلستان زندگی می کردید.

همچنین اگر شامل هر 2 مورد زیر باشید، نیازی به درخواست تابعیت از طریق تولد در انگلستان ندارید، خود به خود شهروند بریتانیا هستید:

 • متولد تاریخ 1 ژانویه 1983 یا پس از آن در بریتانیا
 • زمانی که یکی از والدین شما شهروند بریتانیا بود یا در بریتانیا مستقر شده بود، به دنیا آمدید.

برای اطلاع از شرایط و انواع روش های مهاجرت به اروپا می توانید از طریق مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :