مهاجرت تحصیلی پرتغال

اعزام دانشجو به پرتغال

اعزام دانشجو به پرتغال

اعزام دانشجو به پرتغال مستلزم ارائه مدارک مشخصی بوده و تهیه ویزا و اخذ پذیرش از دانشگاه معتبر بخشی از پروسه مهاجرت تحصیلی می باشد. برای تحصیل در کشور پرتغال بایستی اطلاعات جامعی به دست آورید و هزینه های کشور پرتغال را بدانید و خود را برای آن آماده کنید. تحصیل در پرتغال هم اکنون متقاضیان بسیاری دارد. اتباع غیر اتحادیه اروپا در صورت تحصیل بیش از 3 ماه در پرتغال، همراه با اجازه اقامت، به ویزای دانشجویی پرتغال نیاز خواهند داشت. متقاضی بایستی ویزای دانشجویی پرتغال را از سفارت و یا کنسولگری کشور خود اخذ کنید. از مقدمات لازم برای تحصیل در پرتغال داشتن مدارک زبان انگلیسی اعم از آیلتس و تافل است. شما بایستd بتوانید در کلاس های درس انگلیسی را درک کنید و در بحث ها شرکت کنید.

درخواست ویزای شما ممکن است بین یک تا 3 ماه طول بکشد تا پردازش شود، بنابراین مطمئن شوید که زودتر اقدام می کنید. به محض ورود دانشجویان غیر اتحادیه اروپا به پرتغال، آنها باید با مراجعه به شعبه محلی اداره مهاجرت و مرزهای پرتغال برای درخواست اجازه اقامت خود قرار ملاقات بگذارند. برای دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که قصد تحصیل در پرتغال را دارند، 2 نوع ویزا وجود دارد:

 • ویزای نوع C که این ویزای کوتاه مدت برای دانشجویان یا محققان غیر اتحادیه اروپا است که قصد دارند، یک دوره یا پروژه تحقیقاتی را در پرتغال با مدت زمان کمتر از 90 روز انجام دهند.
 • نوع دیگر ویزای نوع D است که این ویزا برای کلیه دانشجویان یا محققان غیر اتحادیه اروپا است که بیش از 90 روز در پرتغال تحصیل می کنند.

در ادامه این مقاله که به قلم نویسندگان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد بیشتر در خصوص اعزام دانشجو به پرتغال صحبت خواهیم کرد.

مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به پرتغال

کشور پرتغال میزبان دانشگاه هایی است که نه تنها در اروپا بلکه در کل مراحل جهانی نیز سرآمد هستند. این دانشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه لیسبون
 • دانشگاه پورتو
 • دانشگاه کویمبرا
 • دانشگاه براگا

این دانشگاه ها در کشور پرتغال کمک کرده است که این کشور در میان بسیاری از دانشجویان بین المللی که تعداد آنها هر سال بیشتر می شود، به یک مقصد مطلوب تبدیل شود. سیستم آموزشی در کشور پرتغال بر اساس مقررات و قواعد اتحادیه اروپا رعایت می شود و استادان دانشگاه ها نیز باتجربه هستند. در کشور پرتغال در طول سال های اخیر تلاش شده است تا کیفیت و شرایط آموزشی به سرعت پیشرفت کند. پرتغال که عضو اتحادیه اروپا است با ارائه برخی از رشته ها در برخی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی نظر بسیاری از دانشجویان را به خود جلب کرده است. یادگیری زبان پرتغالی از دانشجویان و قرار گرفتن در محیط بین المللی موجب پیشرفت شما می شود.

دانشگاه های پرتغال مطمئنا مدارکی را ارائه می دهند که مورد پذیرش سایر کشورهای اروپایی است. کشور پرتغال با توجه به برنامه های درسی تحقیق محور و هزینه های متوسط و امکان کار به صورت محدود برای دانشجویان و آب و هوا و شرایط مساعد زندگی، کشوری مقرون به صرفه و متعادل معرفی شده است. دانشجویان از سراسر جهان در پرتغال تحصیل می کنند و مردم این کشور نیز تفاوت چندانی میان آنها قائل نمی شوند. در واقع براساس نظرات دانشجویان فرهنگ مهاجرپذیری در میان دانشجویان و دیگر اشخاص در میان قشرهای متفاوت جا افتاده است.

مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به پرتغال

مدارک لازم برای اعزام دانشجو به پرتغال

اگر قصد دارید بیش از یک سال در پرتغال تحصیل کنید، پس باید برای تحصیلات عالی و اعزام دانشجو به پرتغال درخواست اجازه اقامت کنید. طبق اطلاعات اداره مهاجرت پرتغال مدارک لازم جهت تحصیل در پرتغال بدین شرح است:

 • ارائه گذرنامه و مدارک هویتی متقاضی
 • 2 قطعه عکس شناسنامه یا گذرنامه اخیر
 • مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه یا موسسات آموزش عالی
 • مدارک مورد تایید جهت پرداخت شهریه و مدارک کافی معیشتی
 • بیمه سلامت و سوابق کیفری

هزینه ویزای دانشجویی در کشور پرتغال تا 60€ (یورو) برای ویزای کوتاه مدت و تا 99€ (یورو) برای ویزای اقامت طولانی مدت است. در برخی از دانشگاه های کشور پرتغال مانند دانشکده اقتصاد و مدیریت و دانشگاه لیسبون متقاضیان بین المللی نیاز به معرفی نامه دارند.

دانشجویان برای اخذ پذیرش تحصیلی جهت مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل باید موارد زیر را ارائه دهند:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • رزومه کاری تحصیلی
 • سوابق تحصیلی و ریز نمرات
 • نامه انگیزه
 • نمونه کارها

مراحل اعزام دانشجو به پرتغال

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در پرتغال باید مراحل معینی را طی کنند. اولین مرحله اعزام دانشجو به پرتغال برای شما جمع آوری اطلاعات است. در این مرحله می توانید از مشاوران مجرب نیز بهره بگیرید. در خصوص رشته های مورد علاقه خود و دانشگاه مقصد و شرایط پذیرش و مدارک مورد نیاز اطلاعات به دست آورید. سپس پس از آگاهی بایستی بدانید که هزینه تحصیل در پرتغال چقدر است و شروع به آماده سازی برای تأمین هزینه کنید. همچنین بایستی مبالغ را کمی دست بالا حساب کنید و مقدار قابل توجهی نیز برای شهریه یک ترم و مخارج 2 ماه خود کنار بگذارید. سپس مدارک آموزشی اعم از مدارک زبانی و تحصیلی را آماده کنید. جهت اطلاع از هزینه تحصیل در پرتغال، مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

بدین ترتیب در جدول زیر به بررسی دانشگاه های این کشور جهت اعزام دانشجو به پرتغال خواهیم پرداخت:

نام دانشگاهرتبه بندی جهانی 2022
دانشگاه لیسبون214
دانشگاه پورتو288
دانشگاه کویمبرا431

اگر برای برآورده کردن مدارک مالی مشکل دارید می توانید حضور در دانشگاه های ارزان قیمت در شهرهای دیگر پرتغال، را به همراه کار در حین تحصیل در نظر بگیرید. سپس، شما باید شرایط دانشگاه های پرتغال را برآورده کنید و پذیرش از دانشگاه های پرتغال اخذ کنید. پس از اخذ پذیرش شما بایستی به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال باشید. برای این مرحله نیز باید به سفارت یا کنسولگری پرتغال در کشور خود مراجعه فرمایید و از مدارک لازم و شرایط آن آگاه شوید و در صدد حاضر کردن آن برآیید. برای کسب اطلاعات تخصصی و جزئی تر در خصوص اعزام دانشجو به پرتغال با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

2 thoughts on “اعزام دانشجو به پرتغال

 1. سمیرا گفت:

  بسیار عالی

 2. علیرضا گفت:

  اطلاعاتتون عالیه. ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :