مهاجرت کاری چین

کاریابی در چین

کاریابی در چین

جمهوری خلق چین پس از طی فراز و نشیب های فراوان در رده دوم اقتصاد جهان جهت کاریابی در چین پس از آمریکا قرار گرفته است. این کشور با اتکا به نیروی کار فراوان و برنامه ریزی های مناسب دولت اکنون یکی از بزرگ ترین بازارهای جهان را در اختیار دارد. به طوری که در رده اول صادرات کالا در سطح جهانی قرار گرفته است. مسلما این بازار بزرگ بسیاری از شرکت ها و کمپانی های جهانی را به سمت خود جلب کرده است.

در حال حاضر نرخ بی کاری نیز در چین 3.8% می باشد. بازار این کشور فرصت های شغلی فراوانی را ایجاد کرده است. کاریابی و یافتن شغل در چین از طرق مختلفی امکان پذیر می باشد. در این مقاله همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت انواع روش های کاریابی و یافتن شغل در چین را برای متقاضیان کار در چین شرح داده اند.

انواع روش های کاریابی و یافتن شغل در چین

مسلما برای کاریابی و یافتن شغل در چین همانند بسیاری دیگر از کشوره داشتن رزومه یا CV قوی و همچنین تسلط به زبان محلی آن منطقه جزء شرایط حیاتی می باشد. فرصت زندگی و کار در یک فرهنگ متفاوت و شرقی آمیخته با مدرنیته می تواند بسیار جذاب باشد. از این رو افراد خارجی بسیاری علاقه مند به کار در چین هستند. همانطور که گفتیم یادگیری زبان ماندرین چینی علاوه بر تسهیل زندگی در چین، موجب قوی تر شدن رزومه شما نیز می شود.

در حال حاضر به روش های متفاوتی می توان در چین کار پیدا کرد. یکی از این روش ها که کمی نامتعارف نیز می باشد داشتن روابط که جزء اصلی فرهنگ چین می باشد است. بدین منظور لازم است تا روابط خود را با افراد چینی به هر نحوی مخصوصا در شبکه های اجتماعی گسترش دهید و یا در شبکه های کاریابی و دیگر بخش ها فعال باشید.

سایر روش های کاریابی در این کشور بدین شرح می باشد:

 • یافتن شغل از راه سایت های کاریابی
 • کاریابی از طریق کارآموزی
 • کاریابی از روش ارتباط مستقیم با کارفرمای چینی
 • یافتن شغل از طریق موسسات و بنگاه های کاریابی
 • کاریابی از طریق تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی

کاریابی و یافتن شغل در چین از طریق آنلاین

اگر متقاضی مهاجرت به چین از طریق کار هستید و به دنبال یافتن شغل در چین هستید در صورتی که رزومه قوی و مناسب دارید یکی از بهترین روش ها استفاده از سایت های کاریابی می باشد. بسیاری از شرکت ها و کارفرمایان در چین موقعیت های شغلی درخواستی خود را در سایت های کاریابی تبلیغ می کنند و از این راه نیروی مناسب را استخدام می کنند. متاسفانه برخی از سایت های کاریابی در چین فقط به زبان محلی یعنی ماندارین چینی می باشند و این کار را کمی دشوار کرده است. اما در کنار این سایت ها، سایت های انگلیسی زبان نیز یافت می شود. اما در کل توصیه می کنیم با آشنایی کمی به زبان چینی احتمال یافتن شغل و کار در چین را برای خود بسیار بالاتر خواهید برد.

با مراجعه به این سایت ها و جستجو به زبان چینی و یا انگلیسی فرصت های شغلی مناسب خود را بیابید و رزومه را ارسال کنید:

 • www.ganji.com
 • ww.lagou.com
 • www.58.com
 • www.zhaopin.com
 • www.51job.com
 • www.chinahr.com
 • www.chinajob.com
 • www.Monster.com.hk
 • www.chinahot.com
 • www.matchdragon.com
 • www.wang-li.comw

کاریابی در چین از طریق کارآموزی

یکی دیگر از راه های کاریابی و یافتن شغل در چین کارآموزی می باشد. کارآموزی فرصتی مناسب برای تجربه فرهنگ کاری در چین و همچنین یادگیری زبان چینی در کنار کسب تجربه می باشد. اگر بدون یادگیری یک کلمه زبان چینی و بدون هیچ گونه توافق و تماسی و بدون داشتن آینده مشخص دست به کارآموزی بزنید احتمالا ناموفق خواهید بود.

اما اگر کارآموزی بخشی از قرارداد استخدام شما باشد، در صورت حضور طولانی مدت و یادگیری زبان چینی، می توانید از این طریق هم تجربه کاری کسب کنید هم در نهایت استخدام شوید. برای کارآموزی در چین 3 روش پیشنهاد می گردد. یکی تحصیل در چین و استفاده از بورسیه تحصیلی برای کارآموزی، در روش دوم اقدام به صورت شخصی برای کارآموزی و در روش سوم استفاده از آژانس های کاری برای کارآموزی که در این صورت متحمل هزینه ای خواهید بود.

یافتن شغل از طریق موسسات کاریابی چین

علاوه بر سایت های اینترنتی، موسسات و بنگاه های کاریابی راهی دیگر برای یافتن شغل و کار در چین می باشد. موسسات و بنگاه های کاریابی کارفرمایان و متقاضیان کار را به صورت غیرمستقیم و مستقیم به هم معرفی می کنند. بسیاری از این موسسات با داشتن آرشیوی کامل و به روز از مشاغل درخواستی و همچنین پروفایل های متقاضیان کار در ازای گرفتن حق کمیسیون نیازهای 2 طرف را برآورده می کنند. در حال حاضر موسسات کاریابی زیادی در چین مشغول به فعالیت هستند. از این رو روش های هر کدام متفاوت می باشد. توجه داشته باشید که به راحتی به هر موسسه کاریابی اعتماد نکنید و سوابق آنها را چک کنید.

در زیر برخی از موسسات کاریابی با تجربه در چین معرفی شده اند:

 • موسسه کاریابی هادسون
 • موسسه کاریابی شی گروپ
 • موسسه کاریابی گرون زندر
 • موسسه کاریابی رابرت هاف
 • موسسه کاریابی ابان
 • موسسه کاریابی جمینی
 • موسسه کاریابی مونرو

یافتن شغل از طریق موسات کاریابی چین

یافتن شغل در چین از طریق ارتباط مستقیم با کارفرما

در صورت داشتن آدرس ایمیل کارفرمایان، می توانید به صورت مستقیم با آنها تماس برقرار کنید و شرایط خود را برای کارفرمایان توضیح دهید. از مزیت ها و کاربرد های خود برای کار در پست مورد نظر شرح دهید. معمولا نوشتن نامه های طولانی در چین باب نمی باشد. لذا با نوشتن یک نامه کوتاه همراه با آنچه که شما را نسبت به دیگران برتری می دهد به کارفرما ارسال کنید. از منابع معتبر در اینترنت می توانید آدرس ایمیل شرکت ها و کارفرمایان مورد نظر را بیابید و به طور مستقیم به آنها ایمیل بزنید.

در این ایمیل، شما باید دقیقا ارزش و مهارت کم نظیر خود را شرح دهید. زیرا در راستای علاقه ها و نیازمندی های کارفرما می باشد. همچنین اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که می توانید با کسی در داخل شرکت مورد نظر آشنا شوید، در مورد وضعیت و نیاز شرکت و روند استخدام اطلاعات بگیرید. جهت اطلاع از شرایط کار در چین مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

کاریابی از طریق تحصیل در چین

یکی دیگر از روش های کاریابی تحصیل در چین است. بسیاری از کارفرمایان در چین علاقه مند به جذب نیروی تحصیل کرده و دارای مدرک دانشگاهی کشور خود هستند. علاوه بر این تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری نسبت به دریافت درجای ویزای کاری بسیار راحت تر می باشد بنابراین این یک مزیت به شمار می آید. البته موانعی مانند عدم اجازه کار در حین تحصیل در چین وجود دارد.

بنابراین ابتدا باید مدرک دانشگاهی را کسب کرده و سپس برای کار در چین اقدام نمایید. برای این منظور بایستی برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در مدت طول تحصیل از دپوی خود استفاده کنید. البته کارهای شخصی مانند تدریس و سایر راه فرار می باشند اما قانونی نیستند. البته همانطور که در قبل اشاره کردیم کارآموزی یکی از فرصت های مناسب برای کسب تجربه و نهایتا کار در چین می باشد.

کاریابی در شهرهای چین

شهر زیان (Xi’an) پایتخت قدیمی چین با بیش از 4000 سال قدمت مکان مناسبی برای سفر در تاریخ و همچنین هزاران شغل در حیطه تدریس زبان می باشد. لذا افرادی که علاقه مند به حرفه تدریس می باشند می توانند در این شهر مشاغل مربوط به تدریس زبان را بیابند. علاوه بر آن مشاغلی در حوزه های هنری، مهندسی و مدیریت تجارت در این شهر پر رونق است. شهر پکن پایتخت فعلی چین نیز کلان شهری پر رونق از نظر اقتصاد و فرهنگ می باشد.

در این شهر نیز آموزش زبان و مترجمی از شغل های محبوب برای خارجیان می باشد. اما اگر تجارت حیطه دلخواه شما می باشد شهر پر جمعیت شانگهای مناسب می باشد. کار در شانگهای در مشاغل بازاریابی، سرمایه گذاری، طراحی گرافیک و موارد دیگر وجود دارد. تاریخچه این بندر تجاری همراه یکی از مراکز سرمایه گذاری برتر جهان، با یک پورت تجاری همراه است. فرصت های شغلی فراوانی در خود دارد. در مقاله پیشرو به بررسی شرایط کار در چین با ویزای تحصیلی خواهیم پرداخت.

تدریس زبان در چین

مشاغل تدریس زبان انگلیسی در دبیرستان ها، دانشگاه ها و تعداد بسیاری از مدارس زبان خصوصی در چین در دسترس می باشد. آنها معمولا از طریق پست الکترونیکی و تماسهای تلفنی مستقیم توسط مدرسه یا از طریق آژانس ها، تبلیغ می شوند. برخی آژانس ها معلمان را با مدارس چینی آشنا می کنند، آموزش های قبل از عزیمت را ارائه می دهند و فقط حقوق کمتری را برای این سرویس پرداخت می کنند. سایر سازمان ها فقط مشاغل با دستمزدهای پایین یا داوطلبانه را ارائه می دهند و هزینه های بسیار سنگینی را برای بیمه، آموزش و پشتیبانی مداوم به آنها می دهند. توجه داشته باشید که برای تدریس حتما نیاز به مدرک بین المللی تسلط بر زبان مانند تافل و یا ایلتس را خواهید داشت.

مطمئنا علاوه بر موضوع کار و کاریابی، شرایط و هزینه زندگی و در کل مهاجرت به چین از موارد قابل توجه می باشد. همچنین اگر نیاز به کسب اطلاعات در مورد کار و کاریابی درکشورهای اروپایی از جمله آلمان، سوئد و دیگر کشورها هستید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تلفنی و یا حضوری ارتباط برقرار کنید و از مشاوره کارشناسان و وکیلان زبده این موسسه بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :