مهاجرت تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی نروژ

اخذ ویزای تحصیلی نروژ طی سالیان گذشته به یکی از محبوب ترین روش های دریافت ویزا برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل شده است. دانشجویانی که قصد دارند بیش از 3 ماه در نروژ بمانند باید برای ویزای تحصیلی نروژ درخواست دهند. نروژ که به عنوان بهترین کشور برای زندگی در نظر گرفته می شود، مکان مناسبی برای تحصیل در خارج از کشور است. همچنین این کشور به دلیل داشتن سیستم آموزشی قوی سالانه هزاران دانشجو از سراسر جهان پذیرا می شود.

نروژ کشوری شگفت انگیز است که به خاطر زندگی ساحلی و تاریخ دریایی بی نظیرش مشهور است. همچنین با وجود هوای سرد، تحصیل در دانشگاه های برتر نروژ در بین دانشجویان خارجی رایج است. نروژ یکی از کشورهایی است که دانشجویان خارجی را جذب می کند. زیرا دارای برخی از بهترین دانشگاه های بین المللی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط ویزای تحصیلی نروژ، ما را در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده همراهی فرمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی نروژ

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در نروژ را دارند، باید مدارکی را جهت اخذ ویزای تحصیلی نروژ به کنسولگری این کشور ارائه دهند. هنگامی که فرم درخواست ویزای تحصیلی نروژ را تحویل می دهید باید این مدارک را نیز ضمیمه پرونده کنید که این مدارک عبارت اند از:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • رسید پرداخت هزینه درخواست به مبلغ 350NOK (کرون نروژ)
 • ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 3 ماه پس از خروج از نروژ
 • 2 قطعه عکس در اندازه پاسپورت (الزاما در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد.)
 • ارائه اسنادی که ثابت کند شما در یک برنامه آموزشی تمام وقت در یکی از موسسات آموزشی نروژ پذیرفته شده اید.
 • شواهدی مبنی بر وجوه مالی کافی برای کل دوره تحصیل که باید در حساب بانکی نروژی باشد. همچنین شما باید ثابت کنید که برای هر سال تحصیلی در نروژ مبلغ 125500NOK (کرون نروژ) را در دسترس دارید.
 • شواهدی مبنی بر محل اسکان خود در نروژ (خانه، آپارتمان، تخت خواب یا اتاق در یک سالن اقامت)
 • چک لیست اسناد تکمیل و امضا شده که باید آن را پرینت بگیرید و همراه با سایر اسناد تحویل کنسولگری نروژ دهید.

در نمودار زیر می توانید مبلغ تمکن مالی در کشورهای مختلف جهان را جهت دریافت ویزای تحصیلی با یکدیگر مقایسه کنید:

مبلغ تمکن مالی در کشورهای مختلف جهان را جهت دریافت ویزای تحصیلی با یکدیگر

اخذ ویزای تحصیلی نروژ

متقاضیان تحصیل در نروژ باید به این نکته مهم توجه فرمایند که اخذ ویزای تحصیلی نروژ ارتباط مستقیمی با ملیت دانشجویان دارد. به طور مثال، کشورهای شما اروپا متشکل از نروژ، سوئد، دانمارک، فنلاند، ایسلند و گرینلند که یک مجموعه فرهنگی را تشکیل داده اند. اگر شهروند یکی از کشورهای ذکر شده باشید نیازی به اخذ ویزای تحصیلی نروژ جهت تحصیل در این کشور را ندارید. اگرچه باید در مورد قصد خود برای تحصیل در نروژ، به اداره ثبت ملی نروژ گزارش دهید. اما اگر شهروندی هستید که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به نروژ سفر می کنید. قبل از اینکه بتوانید در دانشگاهی در نروژ تحصیل کنید باید مراحل درخواست ویزای تحصیلی نروژ را طی کنید.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی نروژ بسته به کشور متقاضی متفاوت است، با این حال مراحل کلی برای هر متقاضی بین المللی به شرح زیر می باشد:

 • در مرحله اول باید برای دانشگاه نروژی انتخابی خود درخواست دهید.
 • بررسی کنید که آیا کشور شما به یک برنامه آنلاین یا کاغذی برای درخواست ویزای تحصیلی نروژ نیاز دارد. شما این کار را با مراجعه به کنسولگری نروژ در کشور عزیزمان ایران می توانید انجام دهید.
 • هزینه درخواست ویزای تحصیلی به مبلغ 350NOK (کرون نروژ) را تسویه کنید. هزینه درخواست ویزای تحصیلی نروژ نیز به کشور مبدا بستگی دارد.
 • افتتاح حساب بانکی نروژی بر اساس الزامات اداره مهاجرت نروژ
 • منابع مالی با حداقل مبلغ 125500NOK (کرون نروژ) برای اقامت مورد نظر خود در نروژ کنار بگذارید.
 • اگر در نروژ یا محل اقامت خود بورسیه تحصیلی دریافت می کنید، باید مدارک مربوط به آن را نیز ارائه دهید.
 • به دنبال گزینه های اقامت در نروژ باشید.

اخذ ویزای تحصیلی نروژ

نکات مهم برای دانشجویان قبل از اخذ ویزای تحصیلی نروژ

دانشجویان متقاضی تحصیل در نروژ باید قبل از اخذ ویزای تحصیلی این کشور با نکات مهم برای تحصیل در نروژ آشنا شوند. برای آشنایی بیشتر با نکات مهم برای دانشجویان، به جدول زیر مراجعه فرمایید:

نکات مهم برای دانشجویان در نروژ توضیحات
بودجه خود را در نروژ بررسی کنید. با وجود هزینه های بالای تحصیل و زندگی در نروژ بهتر است قبل از ورود به نروژ امور مالی خود را سازماندهی کنید.
جستجوی مکانی برای اقامت در نروژ دانشجویان باید قبل از اعزام به نروژ تمام راه حل های ممکن را برای جستجوی مسکن امتحان کنند. از مسکن دانشجویی گرفته تا اجاره اتاق با هم اتاقی
درباره فرهنگ و تاریخ نروژ بیاموزید. شما بسیار خوش شانس هستید که در چنین کشور شگفت انگیزی زندگی می کنید. زیرا چیزهای جالب زیادی در مورد فرهنگ نروژ وجود دارد.
زبان نروژی را یاد بگیرید. مهم نیست که چقدر در این کشور خواهید ماند، یادگیری زبان نروژی بسیار مهم است.

هزینه های زندگی و تحصیل در نروژ

اگر در نروژ مشغول به تحصیل هستید، هزینه های تحصیل در نروژ زیاد نیست، اما هزینه های زندگی در نروژ به نسبت اغلب کشورهای اروپایی نسبتا بالا است. البته هزینه های زندگی در نروژ به سبک زندگی شما ارتباط مستقیمی دارد. همچنین هزینه های زندگی در نروژ از شهری به شهر دیگر نیز متفاوت است. به طور کلی یک دانشجو فقط برای پوشش غذا و فعالیت های اضافی در نروژ به بودجه ماهانه 900NOK تا 1800NOK (کرون نروژ) نیاز دارد. پرهزینه ترین بخش در هزینه های زندگی و تحصیلی در نروژ هزینه های اقامت دانشجویی در این کشور می باشد. به طور کلی، هزینه اقامت در نروژ بسیار گران است، هزینه آن بیشتر از هزینه کامل زندگی در ماه و هزینه های تحصیلی ترم است.

البته هزینه اقامت نروژ با توجه به نوع مکان و شهری که قرار است در آن اقامت کنید متفاوت است. دانشجویان بین المللی گزینه هایی برای دریافت اقامت در نروژ دارند. علاوه بر این دانشگاه های نروژ خوابگاه هایی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند که هزینه ماهانه آن در حدود 750NOK (کرون نروژ) در ماه می باشد. گزینه دیگر اجاره آپارتمان است که هزینه آن به نوع آپارتمانی که انتخاب می کنید بستگی دارد. در آخر اینکه مهاجرت به نروژ اگر بدون اطلاع و آگاهی صورت گیرد، ممکن است دارای عواقب جبران ناپذیری باشد. پس برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، می توانید با مشاوران مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :