مهاجرت تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا

علاقه مندان به تحصیل در اسپانیا، به ویزای تحصیلی اسپانیا نیاز پیدا خواهند کرد تا بتوانند در طول مدت معلو در این کشور به تحصیل بپردازند. وجود سواحل مجلل، سبک زندگی آرام و غذاهای لذیذ، کشور اسپانیا را برای دانشجویان سراسر جهان، به مقصدی محبوب تبدیل کرده است. در سال گذشته کشور اسپانیا در لیست 10 مطالعه برتر در خارج از کشور آموزش و پرورش در اروپا قرار گرفت. به علاوه، این کشور تلفیقی از تجربه فرهنگی فراموش نشدنی با تحصیل در خارج از کشور را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. مانند سایر کشورهای اتحادیه اروچا، کشور اسپانیا در سال 2007 یک جهش بزرگ انجام داد و سیستم آموزشی خود را اصلاح کرد.

با وجود دانشگاه هایی که تاسیس آنها به سال 1218 بر می گردد، تحصیل در کشور اسپانیا مکانی برای مدارک معتبر بین المللی و مطالعه های نفس گیر، یک بسته مطالعه تغییر در خارج از کشور می باشد. دانشگاه های کشور اسپانیا مورد استقبال فراوانی قرار می گیرند و بسیاری از رویدادهای دانشجویی در طول سال در دانشگاه ها برگزار می شود. دانشجو علاوه برا مطالعه فرصت هایی از قبیل گشت و گذار در شهرهای اسپانیا، فرهنگ و ارتباط با دانشجویان بومی و بین المللی را ایجاد می کند. جهت کسب اطلاعات و آگاهی در خصوص اخذ ویزای تحصیلی این کشور با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویانی که برای تحصیل در کشور اسپانیا اقدام کرده اند و نامه پذیرش دریافت کرده اند، برای تحصیل در این کشور به ویزای دانشجویی نیاز دارند. دانشجو می تواند ویزای تحصیلی اسپانیا را معمولا پس از قبولی در دانشگاه های اسپانیا به راحتی دریافت کند. لازم به ذکر است که، دانشجویانی که شهروند اتحادیه اروپا نیازی به دریافت ویزا ندارند. دانشجویانی که شهروند غیر اتحادیه اروپا می باشند برای تحصیل در این کشور به ویزای بلند مدت نیاز دارند که برای دریافت آن، باید به سفارت اسپانیا در کشور مبدا مراجعه نمایند.

اگر دانشجویان آمریکایی قصد تحصیل در کشور اسپانیا را در کمتر از 90 روز دارند، نیازی به ویزا نخواهند داشت. به طور کلی، تمام دانشجویان بین المللی که قصد مطالعه در حداکثر 90 روز را در کشور اسپانیا دارند، نیازی به ویزای تحصیلی نخواهند داشت مگر اینکه از کشوری آمده باشند که برای سفر به کشور اسپانیا نیاز به دریافت ویزا داشته باشند. توجه داشته باشید که اگر با ویزای توریستی به کشور اسپانیا آمده باشید نمی توانید آن را به ویزای تحصیلی تبدیل کنید. بدین ترتیب برای این کار باید به کشور مبدا بازگردید و در آنجا اقدام نمایید. دانشجویی که تمایل تحصیل بین 3 تا 6 ماه در کشور اسپانیا می باشد، به ویزای دانشجویی نیاز دارد.

شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

برای دانشجویانی که شهروند غیر اتحادیه اروپا می باشند، اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا روند پیچیده دارد. اما پس از ثبت نام در دانشگاه های اسپانیا معمولا به راحتی قابل دریافت می باشند. بهترین راه همیشه این است که متقاضی با سفارت اسپانیا در کشور مبدا در تماس باشد یا از طریق ایمیل نکات خاص را دریافت کند. اگر دانشجو تصمیم به تحصیل در کشور اسپانیا بیش از 6 ماه دارد، پس از ورود به کشور اسپانیا از طریق دفتر امور خارجه محلی خود ظرف 3 روز، به ویزای دانشجویی (نوع D) و مجوز اقامت دانشجویی و کارت شناسایی خارجی (TIE) نیاز خواهد داشت.

زمانی که دانشگاه پذیرش دانشجو را تایید کرد و نامه پذیرش را برای دانشجو ارسال کرد، دانشجو می تواند برای ویزای تحصیلی خود از طریق سفارت اسپانیا در کشور مبدا اقدام کند. قبل از اینکه به کشور اسپانیا سفر کنید، بین 2 تا 3 ماه برای دریافت ویزا زمان لازم خواهد بود. بنابراین، باید هرچه سریع تر اقدام نمایید. در خصوص کسب آگاهی درباره نظام آموزشی اسپانیا پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

اما به طور کلی جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا موارد زیر را باید همراه خود داشته باشید:

مدارکتوضیحات
گذرنامهدارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد.
جزییات سفرشامل مطالعه، آموزش یا تحقیقات و ساعات مطالعه در هفته (20 ساعت)
اثبات بیمه پزشکی
گواهی پزشکیتایید سلامت دانشجو و نیاز نداشتن به قرنطینه
اثبات تمکن مالی در طول مدت اقامتاز طریق حساب بانکی در اسپانیا یا نامه ای از طرف والدین
گواهی تایید عدم سوء پیشینه

همان طور که قبلا اشاره شد، دانشجو نمی تواند با ویزای توریستی برای تحصیل وارد کشور اسپانیا شود و زمان پروسه زمان بر خواهد بود، به محض دریافت نامه پذیرش برای ویزای تحصیلی اسپانیا هرچه سریع تر اقدام نمایید تا به مشکل بر نخورید.

دریافت کارت اقامت دانشجویی در اسپانیا

دانشجویانی که بیش از 6 ماه اقامت در کشور اسپانیا دارند، پس از ورود باید طی 30 روز، درخواست مجوز اقامت دانشجویی را بدهند. برای این کار باید به اداره امور خارجه محلی خود یا اداره پلیس مراجعه کرده و مدارک زیر را ارائه دهند:

  • گذرنامه یا شناسنامه ملی (حداقل 6 ماه اعتبار)
  • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا
  • فتوکپی مهر گذرنامه ورود دانشجو به اسپانیا
  • اسناد پذیرش از موسسه یا دانشگاه جهت تایید دوره
  • 3 قطعه عکس همانند گذرنامه
  • نامه اقامت یا ثبت نام سرشماری برای تایید زندگی دانشجو در اسپانیا

مجوز اقامت اسپانیا به دانشجو امکان کار پاره وقت را می دهد. بدین ترتیب زمانی که در کشور اسپانیا اقامت دارید، برای تامین هزینه زندگی خود نیاز به هزینه خواهید داشت. بدین ترتیب شما می توانید به صورت پاره وقت حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنید به شرطی که در مطالعه و تحصیل شما تداخل ایجاد نکند. شرکتی که دانشجو را استخدام می کند باید از دفتر خارجی برای او مجوز کار بگیرد.

قرارداد دانشجو نمی تواند بیش از مدت ویزای تحصیلی اسپانیا باشد. توجه داشته باشید، اگر به عنوان بخشی از تحصیل باید دوره کارآموزی بگذرانید به مجوز کار نیازی پیذل نخواهید کرد. اگر قصد تحصیل در کشور اسپانیا را دارید، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت مشاوره با وکلای خبره ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :