مهاجرت تحصیلی آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

دانشگاه های آمریکا در جایگاه های برتر جهانی قرار گرفته اند و هزینه تحصیل در آمریکا دانشجویان خارجی را جهت تحصیل در این کشور جذب می کند. ایالات متحده آمریکا با داشتن بیش از 3000 دانشگاه و موسسات آموزشی از بزرگترین نظام های آموزشی جهان به شمار می آید. سیستم آموزش عالی ایالات متحده توسط دولت فدرال یارانه نمی گیرد. به همین دلیل شهریه در ایالات متحده حتی در مورد شهروندان آمریکایی نیز بسیار بالاست. بنابراین دانشجویان باید قبل از درخواست و اقدام به مهاجرت تحصیلی به آمریکا باید هزینه تحصیل در این کشور را در نظر بگیرند.

امروزه ایالات متحده آمریکا با داشتن بیش از هزاران دانشجوی بین المللی محبوب ترین کشور برای تحصیل خارجیان است. هر سال میزان تقاضاء ورود به این دانشگاه ها بیشتر می شود. تحصیل در خارج از کشور آن هم در کشور آمریکا می تواند یک امر گران قیمت برای دانشجویان خواستار تحصیل باشد. قبل از مهاجرت به کشور آمریکا، از تخمین هزینه های تحصیل و دیگر هزینه های جانبی در اطمینان حاصل کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در این نگارش به بررسی میزان هزینه های تحصیل در آمریکا پرداخته است.

میانگین هزینه زندگی دانشجویی و تحصیل در آمریکا

هزینه زندگی در ایالات متحده برای دانشجویان به صورت میانگین حدود 10000$ الی 12000$ (دلار) در سال است. به طور متوسط ​​در حدود 700$ الی 1000$ (دلار) در هر ماه تخمین زده شده است. این هزینه ها شامل هزینه های محل اقامت، غذا، حمل و نقل، کتاب های درسی، لباس های مناسب برای فصول مختلف و تفریح نیز می شود. بر اساس تخمین های انجام گرفته هزینه خرید کتاب و وسایل دانشجویی 500$ الی 1000$ (دلار) در سال، هزینه سفر در خود کشور 300$ الی 700$ (دلار) در سال، هزینه اقامت 5000$ الی 7500$ (دلار) در سال تخمین زده شده است.

همچنین هزینه اجاره آپارتمان در ماه نیز از 300$ الی 600$ (دلار) در ماه است. البته این هزینه با توجه به مکان تحصیل می تواند متفاوت باشد. هزینه خورد و خوراک نیز در صورت صرفه جویی 2500$ (دلار) در سال می باشد. دیگر هزینه های شخصی و جانبی دیگر نیز 2000$ (دلار) در سال تخمین زده شده است.

در جدول زیر به بررسی هزینه های زندگی در این کشور خواهیم پرداخت:

آیتم هزینه ماهیانه به دلار
اقامت 200$
خوراک 150$
اینترنت 15$
وعده غذایی در رستوران 75$
برق 20$
شارژ موبایل 50$
کارت های بین المللی 15$
تفریح 100$
بنزین 75$
بیمه ماشین 100$
خرید از فروشگاه 100$
تعطیلات آخر هفته 100$

میزان شهریه در کالج های آمریکا

هیچ استاندارد دولتی برای تعیین هزینه ها در ایالات متحده وجود ندارد. بنابراین هزینه دانشگاه ها و کالج ها بطور جداگانه توسط خود موسسه تعیین می شوند. به صورت کلی دانشگاه های آمریکا انواع متفاوتی دارد که می توان آنها را به کالج های دولتی 2 ساله و 4 ساله، کالج های خصوصی 2 ساله و کالج های غیرانتفاعی 4 ساله تقسیم بندی کرد. هزینه شهریه هر کدام از این کالج ها متفاوت می باشد.

همچنین هزینه شهریه برای ایالت ها نیز متفاوت می باشد. به طوری که اگر فردی در ایالتی ساکن و مشغول به تحصیل شود هزینه بسیار کم تری نسبت به تحصیل در ایالت غیر ساکن پرداخت خواهد کرد. طبق تخمین های برآورد شده شهریه دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان خارجی بین 26000$ الی 60000$ (دلار) در سال می باشد.

  • شهریه کالج های 2 ساله دولتی 3660$ (دلار) در سال
  • شهریه کالج های غیر انتفاعی 4 ساله خصوص 26290$ (دلار) در سال
  • شهریه کالج های دولتی 4 ساله همراه با تخفیفات 10230$ (دلار) در سال

مهاجرت به آمریکا به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا

تحصیلات در دانشگاه های آمریکا اغلب بسیار گران می باشد. این امر به ویژه برای دانشجویان بین المللی که در ایالات متحده مشغول به تحصیل هستند صادق است. زیرا آنها معمولا واجد شرایط دریافت کمک های دانشجویی فدرال از دولت ایالات متحده نیستند. با این حال، تعدادی از کالج های ایالات متحده وجود دارد که در کنار آموزش با کیفیت شهریه تقریبا ارزان تری نسبت به دیگر دانشگاه های این کشور برای دانشجویان خارجی دارد.

دانشگاه بینگامتون یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در وستال نیویورک واقع شده است. شهریه این دانشگاه به طور میانگین 26328$ (دلار) در سال است. دانشگاه مینه سوتا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی دارای مراکز دانشگاهی در مینیاپولیس و سنت پاول (معروف به شهرهای دو قلو) است، شهریه سالانه این دانشگاه 28910$ (دلار) می باشد. دانشگاه جورجیا آمریکا با شهریه سالانه 30392$ (دلار) و دانشگاه جیمز مدیسون با شهریه سالانه 30800$ (دلار) از جمله دانشگاه های مقرون به صرفه برای خارجیان به شمار می روند.

تحصیل در دانشگاه های آمریکا

هزینه دانشگاه های برتر آمریکا

کیفیت دانشگاه های آمریکا بر هیچکس پوشیده نیست. چرا که هر سال فارغ التحصیلان نخبه زیادی از این دانشگاه ها بیرون می آیند و در بهترین کمپانی ها و سازمان ها مشغول به کار می شوند و با ایده های خلاقانه خود باعث پیشرفت علم و تکنولوژی در سطح جهان می شوند. تحصیل در دانشگاه های برتر آمریکا آرزوی هر دانشجویی می باشد چرا که با تحصیل در این دانشگاه ها مهارت و تخصص فرد در سطح بالایی قرار می گیرد و آینده دانشجو را متحول می کند.

در جدول زیر میزان هزینه شهریه چندی از دانشگاه های برتر آمریکا که جزء برترین دانشگاه های جهان نیز هستند آورده شده است:

نام دانشگاه شهر رتبه شهریه میانگین سالانه به دلار
موسسه فناوری ماساچوست کمبریج 1 53450$
دانشگاه استنفورد استنفورد 2 52857$
دانشگاه هاروارد کمبریج 3 47730$
موسسه فناوری کالیفرنیا پاسادنا 5 52506$
دانشگاه شیکاگو شیکاگو 10 57642$

هزینه تحصیل در ماساچوست و نیویورک در آمریکا

ایالت ماساچوست زادگاه شکرگذاری و انقلاب صنعتی، یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی دانشجویان خارجیست. بوستون و دانشگاه های آن، به ویژه اونکامپوس بوستون، برخی از محبوب ترین گزینه ها برای دانشجویان خارج از کشور و همچنین دانشجویانی است که از سایر ایالت های آمریکا برای تحصیل به این ایالت می آیند. هزینه متوسط تحصیل در کالج های عمومی در ماساچوست 15524$ (دلار) در سال و برای کالج های خصوصی 34369$ (دلار) در سال می باشد.

تحصیل در نیویورک نیز به دلیل داشتن دانشگاه های با کیفیت یکی دیگر از گزینه های مورد علاقه دانشجویان خارجی در آمریکا است. کالج ها و دانشگاه های برتر در سراسر نیویورک از جمله در شهرهایی مانند بوفالو، روچستر، سیراکوز، ایتاکا و پایتخت ایالت آلبان واقع شده اند. هزینه میانگین تحصیل در کالج های عمومی در نیویورک 13198$ (دلار) در سال و برای کالج های خصوصی 23,868$ (دلار) در سال می باشد.

هزینه تحصیل در پنسیلوانیا و کارولینای شمالی در آمریکا

بیش از 100 کالج تحصیلی 4 ساله، از جمله مجموعه ای از دانشگاه های بزرگ تحقیقاتی، کالج های متوسط​​، دانشکده های کوچک هنرهای لیبرال و چندین کالج تخصصی در سراسر پنسیلوانیا وجود دارد. از جمله کالج های تخصصی در پنسیلوانیا می توان به کالج های هنری، حوزه های علمی و دانشکده های علوم پزشکی اشاره کرد.

هزینه میانگین تحصیل در کالج های عمومی در پنسیلوانیا 18614$ (دلار) در سال و برای کالج های خصوصی 26358$ (دلار) در سال می باشد. دانشگاه های کارولینای شمالی نیز مانند دانشگاه های شارلوت در کنار حفظ کیفیت خود، برخی از ارزان ترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا هستند. هزینه میانگین تحصیل در کالج های عمومی این ایالت 10889$ (دلار) در سال و برای کالج های خصوصی 21595$ (دلار) در سال می باشد. جهت تحصیل در آمریکا و کسب اطلاعات بیشتر مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

هزینه تحصیل در فلوریدا و تگزاس در آمریکا

فلوریدا دارای بسیاری از دانشگاه های تخصصی، از جمله دانشکده های هنری و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین آموزشگاه های حمل و نقل هوایی در جهان، دانشگاه هوانوردی Embry-Riddle است. دانشگاه های برتر در سراسر فلوریدا و در شهرهایی مانند میامی، جکسونویل، تمپا، سن پترزبورگ، فورت لادردیل و پایتخت ابن ایالت تالاهاسی واقع شده اند. هزینه میانگین تحصیل در کالج های عمومی در فلوریدا 13524$ (دلار) در سال و برای کالج های خصوصی 17976$ (دلار) در سال می باشد.

در این مقاله تلاش شد تا با ارائه اطلاعات به روز، متقاضیان تحصیل در آمریکا را در جریان هزینه های دانشگاه ها و کالج های مختلف ایالات متحده آمریکا قرار دهیم تا با دیدی بهتر نسبت به هزینه های پیش رو برای تحصیل در این دانشگاه ها اقدام کنند. همچنین اگر قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی را دارید و نیازمند دریافت اطلاعات در مورد هزینه های آن هستید، می توانید از مشاوره رایگان تلفنی وکیلان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :