مهاجرت به کشور اتریش

شهرهای مهم اتریش

شهرهای مهم اتریش

کشور اتریش که در اروپای مرکزی قرار دارد دارای 9 ایالت بوده و تعدادی از شهرهای مهم اتریش اعم از شهرهای کوچک و بزرگ را در خود جای داده است. شهرهای اتریش به دلیل مناظر دیدنی کوهستانی، معماری منحصر به فرد و دهکده های عجیب و غریب شناخته شده هستند. بزرگترین شهر اتریش با جمعیت حدود 1.8 میلیون نفر پایتخت وین (Vienna)، مرکز فرهنگی، تجاری و سیاسی اتریش است. شهر وین در رودخانه دانوب واقع شده و محل زندگی بسیاری از ساکنان مشهور از جمله موتسارت، بتهوون و زیگموند فروید بوده است.

شهرهای کلیدی دیگر اتریش به طور قابل توجه کوچکتر هستند، اما همچنان جالب می باشند. سالزبورگ (Salzburg) و اینسبروک (Innsbruck) هر 2 مقصد توریستی محبوب با تاریخ های جذاب به شمار می روند. اتریش 9 شهر کم تر از یک میلیون نفر و 67 شهر کم تر از 100000 نفر دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه این مقاله به معرفی مهم ترین شهرهای اتریش پرداخته است.

بررسی وین یکی از شهرهای مهم اتریش

شهر وین (Vienna) بزرگترین شهر و پایتخت اتریش با جمعیت 1.8 میلیون نفر به شمار می رود. به عنوان سکونت سابق امپراتوری هاپسبورگ، وین با ساختمان ها و کاخ های برجسته امپراطوری تزیین شده به طوری که ثروت و قدرت پادشاهان سابق خود را نمایش می دهد. وین دارای ترکیبی از سبک های معماری است که به زیبایی در نمای خانه های اپرا، موزه ها، کلیساها و دیگر قسمت ها قابل مشاهده است. وین در شرق دور اتریش واقع شده و یکی از بزرگترین شهرهایی است که مردم آن به آلمانی صحبت می کنند. از اهمیت این شهر می توان گفت که یونسکو در سال 2001 وین را به عنوان میراث جهانی معرفی کرد. همچنین این شهر با داشتن ساکنانی مانند بتهوون و موتسارت در حال حاضر نیز مهد موسیقی جهان به شمار می رود.

وین در سال های گذشته از جمله شهرهایی بود که از نظر کیفیت زندگی جزء برتربن ها به شمار می آمد. مردم شهر وین با داشتن حدود 40% مهاجر بسیار مهمان نواز و مهربان هستند. مهاجرین وین بیشتر از کشورهای چک، اسلوواکی و مجارستان می باشند. این شهر از نظر تراکم جمعیت نیز به ازای هر یک کیلومتر مربع، 400000 نفر جمعیت در خود جای داده است. شهر وین همچنین از نظر سیاسی نیز دارای جایگاه مهمی بوده است. هر سال مقصدی برای کنوانسیون ها و کنگره های بین المللی در جهان است. آب و هوای وین متعادل و دمای متوسط در سال 10 درجه سانتی گراد می باشد. از نظر بارش به طور کلی کم بارش است. شهر وین از نظر دانشگاهی نیز مهم ترین شهر اتریش است. دانشگاه ها و مراکز علمی متعددی در آن وجود دارد.

شهر گراتس اتریش

شهر گراتس (Graz) که به معنی قلعه کوچک است دومین شهر بزرگ اتریش محسوب می شود. این شهر در ایالت اشتایرمارک در رودخانه مور بین کوه های آلپ استایر و یک حوضه وسیع و حاصلخیز به نام گراسرفلد، در فاصله 155 کیلومتری جنوب غربی وین قرار دارد. جمعیت این شهر حدود 222326 نفر و دومین شهر پرجمعیت اتریش است. در این شهر مانند وین دانشگاه های مناسب برای دانشجویان داخلی و خارجی قرار دارد. دومین مقصد تحصیل در اتریش محسوب می شود.

دانشگاه فنی گراتس در سال 1811 و دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی در سال 1963 در این شهر تأسیس شد. گراس دارای موزه های بی شماری از جمله موزه استانی جوآنوم است که در سال 1811 تاسیس شد. این شهر نیز دارای معماری بسیار زیبا و مجموعه تاریخی و فرهنگی بسیاری است. گراتس در سال 2003 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا معرفی شد.

شهر لینتس یکی دیگر از شهرهای مهم اتریش

شهر لینتس اتریش (Linz) با جمعیت 204846 نفر سومین شهر بزرگ و یکی از شهرهای مهم اتریش به حساب می آید. این شهر که در ایالت اوبراسترایش قرار دارد. در امتداد رودخانه دانوب در 160 کیلومتری غرب وین جای گرفته است. شهر لینتس با داشتن دانشگاه یوهانس کپلر (1966)، مدارس هنر و موسیقی، آکادمی طراحی صنعتی و هنری در سطح کالج (1947)، حوزه علمی، موسسات علمی، موزه ها و گالری های هنری کتابخانه ها، بایگانی ها، یک خانه اپرا و تئاتر به یک مرکز مهم فرهنگی تبدیل شده است.

آب و هوای لینتس در تابستان بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد می باشد. همچنین دارای آب و هوای قاره ای آن منطقه از اتریش می باشد. این شهر همچنین سرشار از بناهای تاریخی از جمله کلیساهای بسیار مانند کلیسای سنت مارتین، کلیسای جامع قدیمی، کلیسای مینوریت و دیگر کلیساها می باشد. جهت مهاجرت به این کشور ابتدا آب و هوای اتریش را از طریق مقاله مذکور بررسی بفرمائید.

شهر لینتس یکی دیگر از شهرهای مهم اتریش

شهر سالزبورگ اتریش

شهر سالزبورگ (Salzburg) با جمعیت 153337 نفر یکی دیگر از شهرهای پرجمعیت اتریش می باشد که در نزدیکی کوه های شمالی آلپ و مرز آلمان واقع شده است. ترکیب منحصر به فرد از منظره کوهستانی آلپ و غنای معماری باعث شده که سالزبورگ به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شهرت یابد. مرکز تاریخی این شهر در سال 1996 به دلیل معماری و هنر فوق العاده اش به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد. نام سالزبورگ به معنی قلعه نمکی می باشد.

هزاران سال است که نمک از منطقه اطراف سالزبورگ استخراج می شود. این طلای سفید سالزبورگ را به یک شهر تجاری قدرتمند تبدیل کرد. سالزبورگ همچنین زادگاه موتزارت مشهور می باشد. همچنین محل زندگی او به یک موزه تبدیل شده است. آب و هوای این شهر معتدل است. هر سال گردشگران زیادی به آن جذب می شود. این شهر نیز 3 دانشگاه بزرگ دارد. دانشجویان زیادی را پذیراست. در مقاله مزایا و معایب زندگی در اتریش به بررسی کامل شرایط زندگی و فاکتورهای مهم خواهیم پرداخت.

شهر اینسبروک اتریش

شهر اینسبروک (Innsbruck) یکی دیگر از شهرهای مهم اتریش با جمعیت 132493 نفر است. همچنین در میان کوه های آلپ قرار دارد. این شهر که مرکز تیرولان است واقع در قلب رشته کوه های آلپ، جذابیت خاصی دارد. به دلیل برگزاری مسابقات زمستانی در سراسر جهان مشهور است. مناظر دیدنی مانند سقف طلایی، کاخ شاهنشاهی و برج شهر از جمله مناطق دیدنی این شهر هستند. به طور کلی این شهر گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

زمستان های اینسبروک برفی و سرد است. در تابستان به دلیل اینکه آب و هوای اتریش مخصوصا شهرهای غربی، قاره ای هستند دمای این شهر به 34 درجه بالای صفر نیز می رسد. به طور کلی میانگین دمای این شهر 9 درجه سانتی گراد می باشد. دانشگاه پزشکی اینسبروک و دانشگاه لئوپلد فرانتسنس از جمله دانشگاه های مهم این شهر هستند. مهاجرت به اتریش در مقاله مذکور به طور کامل شرح داده شده است.

شهر کلاگن فورت اتریش

شهر کلاگن فورت اتریش (Klagenfurt) پایتخت ایالت کرنتن است که در امتداد رودخانه گلان در شرق دریاچه وتره و شمال کوه های کاراوکنن قرار دارد. این شهر در قرن 12 میلادی تاسیس شد و از آنجا که در سال 1514 به طور گسترده در آتش سوزی ویران شد، بیشتر بناهای قابل توجه آن از قرن 16 میلادی به بعد می باشد. این شهر با پیوندهای عامیانه آلپ و تاریخ طبیعی موزه ای برای ایالت کرنتن به شمار می آید. دانشگاه کلاژنفورت در سال 1970 در این شهر تاسیس شد.

این شهر همچنین یک مرکز ارتباطات و توریستی می باشد. این شهر دارای صنایع فلزی، غذایی و شیمیایی است. مواد پلاستیکی، کالاهای چرمی، توتون، محصولات چوبی و دستگاه های برقی در آن تولید می شود. جمعیت کلاگن فورت حدود 100000 نفر می باشد. از این رو آب و هوای آن در طول سال تغییرات زیادی را تجربه می کند. دمای میانگین این شهر 8 درجه سانتی گراد می باشد. در این مقاله سعی شد شهرهای مهم اتریش با ویژگی های منحصر به فردشان شرح داده شود. چنانچه علاقمند مهاجرت به اتریش و شهرهای این کشور هستید جهت بررسی وضعیت خود و روش های مهاجرتی می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت رجوع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :