مهاجرت تحصیلی نیوزلند

دانشگاه کانتربری نیوزلند

دانشگاه کانتربری نیوزلند

تحصیل در دانشگاه کانتربری نیوزلند به عنوان یکی از راه های پرطرفدار برای مهاجرت تحصیلی به خصوص برای متقاضیان بین المللی شناخته شده است. نیوزلند متقاضیان مهاجرتی زیادی دارد اما از آن جا که اخذ ویزای کاری نیوزلند مستلزم داشتن پیشنهاد شغلی است، بسیاری افراد در حال حاضر علی رغم این که این کشور نظام تحصیلی رایگان ندارد، رمز ورود خود به نیوزلند را از طریق تحصیل قرار می دهند. نیوزلند کشوری متشکل از 2 جزیره بزرگ جنوبی و شمالی و مجموعه ای از ریز جزایر است؛ به طوری که از بیش از 700 جزیره کوچک هم تشکیل شده است. پایتخت کشور نیوزلند ولینگتون و پرجمعیت ترین شهر این کشور اوکلند است. زندگی در این 2 شهر نیز پرهزینه تر از سایر نقاط نیوزلند می باشد.

نیوزلند کشوری توسعه یافته و قدرتمند است که در زمینه های مختلف از جمله سطح آموزش مدارس و دانشگاه ها، آزادی های مدنی، آزادی اقتصادی، امنیت اجتماعی و سایر همواره به عنوان یکی از بهترین کشورهای دنیا شناخته شده است. این تغییرات مثبت پس از 1980 عمدتا به وجود آمدند و این کشور زیبا و انگلیسی زبان را تبدیل به یکی از مقاصد پرطرفدار مهاجرتی مردم دنیا نمودند. البته هرقدر که نیوزلند از متخصصین جوان یا ثروتمندان علاقمند به اخذ اقامت این کشور حمایت می کند، هیچگونه حمایتی در قبال پناهندگان نخواهد داشت و غالب پرونده ها را با سختگیری بسیار رد می نماید.

در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

  • هزینه های تحصیل در دانشگاه کانتربری نیوزلند چقدر است؟
  • رنکینگ دانشگاه کانتربری نیوزلند در سال 2022 در سطح جهانی چگونه می باشد؟

درباره دانشگاه کانتربری نیوزلند

ابتدا در جدول ذیل اطلاعات مختصری درباره کانتربری نیوزلند مذکور بیان گردیده است:

آیتمتوضیحات
تعداد دانشجویان17500
سال تاسیس1873
نام پیشینCanterbury College

دانشگاه کانتربری که در کشور نیوزلند قرار دارد دومین دانشگاه قدیمی ملی است که پس از دانشگاه اوتاگو تاسیس شده است. در واقع دانشگاه های اوتاگو و کانتربری به ترتیب در سال های 1869 و 1873 تاسیس شدند و در حال حاضر هم جزو بهترین دانشگاه های کشور نیوزلند محسوب می شوند. امکان تحصیل در رشته های متنوعی در دانشگاه کانتربری نیوزلند وجود دارد که از آن جمله می توان به گرایش های مختلف هنری مثل گرافیک، گرایش های مختلف مدیریتی مثل مدیریت بازرگانی، گرایش های مختلف مهندسی مثل مهندسی برق، گرایش های مختلف پزشکی مثل دندانپزشکی و سایر اشاره نمود.

درباره دانشگاه کانتربری نیوزلند

شهریه دانشگاه کانتربری نیوزلند

در دانشگاه کانتربری نیوزلند هر رشته ای با توجه به مقطع تحصیلی و تابعیت دانشجویان شهریه های متفاوتی را برای افراد به دنبال خواهد داشت. کارشناسی ارشد مهندسی آتش در دانشگاه مزبور یک سال و 4 ماه طول می کشد تا به پایان برسد و کلاس های ترم جدید آن از فوریه 2022 آغاز می گردد. به منظور تحصیل در این دوره دانشجویان بین المللی باید سالی 24411€ (یورو) شهریه به دانشگاه کانتربری نیوزلند بپردازند. یکی دیگر از دوره های محبوب تحصیلی در دانشگاه کانتربری کارشناسی ارشد طراحی گرافیک است که یک ساله به طول می انجامد و کلاس های آن از فوریه 2022 آغاز می شوند. برای تحصیل در این دوره تحصیلی دانشجویان باید 17033€ (یورو) شهریه بدهند اگر تابهیت یا اقامت دائم نیوزلند را ندارند.

دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد علم جنگلبانی در کشورهای استرالیا نیوزلند خیلی محبوب هستند. برای تحصیل کارشناسی ارشد رشته جنگلبانی دانشجویان یک سال در دانشگاه کانتربری تحصیل کنند می توانند مدرک خود را اخذ نمایند و شهریه کم تری در قیاس با رشته هایی مثل پزشکی، موسیقی، حقوق و غیره می پردازند. شهریه دوره یک ساله علم جنگلبانی در دانشگاه کانتربری 9780€ (یورو) است و برای اخذ پذیرش از آن ارائه آیلتس 6.5 در مقطع کارشناسی ارشد ضرورت دارد. کارشناسی ارشد رشته علوم سلامت در این دانشگاه 2 سال به طول می انجامد و شهریه سالانه آن 42609€ (یورو) است. در خصوص اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه مسی نیوزلند پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

کار ضمن تحصیل در دانشگاه کانتربری نیوزلند

نرخ بیکاری در نیوزلند پایین است و امکان کار دانشجویی نیز از نظر قوانین نیوزلند حتی برای دانشجویانت خارجی در نظر گرفته شده است. پس دانشجویان به این ترتیب می توانند رزومه خود را قوی تر کنند و تا سقف 20 ساعت در هفته ضمن تحصیل در دانشگاه کانتربری نیوزلند مشغول به کار شوند. البته به شرطی که دوره تحصیلی آنها در دانشگاه های نیوزلند تمام وقت (full time) باشد نه پاره وقت (part time) و همچنین حداقل 2 سال به طول بیانجامد.

کار دانشجویی سبب می شود هم دانشجویان بتوانند رزومه خود را قوی تر کنند و هم بتوانند قدری از هزینه های زندگی خود در کشور نیوزلند را تامین نمایند. کارفرمایان نیوزلندی بیشتر تمایل به استخدام دانشجویانی دارند که مرتبط با رشته تحصیلی خود در نیوزلند کار کرده اند پس اولویت کار دانشجویی کار مرتبط با رشته است. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده راجع به تحصیل در دانشگاه کانتربری نیوزلند طی سال 2022 توضیحاتی ارائه گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :