مهاجرت تحصیلی فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل در کشور فرانسه از دلایل انتخاب مهاجرت تحصیلی است، از این رو دانستن شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه مسئله ای مهم برای متقاضیان می باشد. کشور فرانسه، از جمله کشورهایی است که به دلایل مختلف پذیرای شمار فراوانی از مهاجران سراسر دنیا است. این کشور از زمان های گذشته مهد فرهنگ و آموزش بوده است. امروزه نیز کشور قدرتمندی به لحاظ سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به شمار می آید.

کشور فرانسه دارای دانشگاه های معتبر بین المللی است که صدور مدارک معتبر در فرانسه را عهده دار می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در بخش مشاوره تلفنی و حضوری تماس حاصل فرمائید.

شرایط تحصیل پزشکی در کشور فرانسه

فرانسه یکی از گزینه ها در بین کشورهای پیشرفته و جهان اولی است. چرا که این کشور به واسطه امکانات و پیشرفت های فراوان خود، از برترین گزینه های مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. بها دهی این کشور به سیستم آموزشی و صرف هزینه های کلان در بخش آموزش آن باعث شده تا متقاضیان سراسر دنیا مجذوب آن شده و مقصد مهاجرت تحصیلی خود را فرانسه در نظر بگیرند. شایان ذکر است کشور فرانسه هر ساله حدود 33% از بودجه خود را صرف سیستم آموزشی می کند.

دانشگاه ها فرانسه دارای رتبه های بین المللی بوده و صادر کننده مدارک معتبر تحصیلی هستند. این مسئله موجب شده تا هر ساله تعداد بسیار زیادی از مهاجران تحصیلی، کشور فرانسه را انتخاب کنند. همچنین هزینه تحصیل در این کشور بسیار پایین می باشد به عبارتی حدودا با 500€ الی 1000€ (یورو) در سال می توان در این کشور به تحصیل پرداخت. به عبارتی دانشجویان مهاجر در این کشور، از مزایای تحصیل ارزان و از سوی دیگر از مزایای رفاهی کشور فرانسه، بهره مند خواهند شد.

اخذ پذیرش جهت تحصیل پزشکی در فرانسه

متقاضیان تحصیل پزشکی قبل از هر چیز بایستی موفق به اخذ مدرک دیپلم خود شده باشند. البته متقاضیان جهت ورود به دانشگاه های کشور فرانسه نیاز به شرکت در هیچ گونه آزمونی را نخواهند داشت، این مسئله حجم کار مربوط به امور متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فرانسه در رشته پزشکی را کاهش می دهد. به عبارتی منجر به سهولت هر چه بیشتر در مهاجرت به فرانسه خواهد شد. ادامه تحصیل در نظام آموزشی فرانسه در رشته پزشکی بر خلاف اخذ پذیرش در آن، بسیار دشوار خواهد بود. از این رو شامل آزمون های سر سختانه ای می شود.

این آزمون شامل دروس دوره متوسطه و دروس تدریس شده در 2 ترم سال اول تحصیل متقاضی می باشد. به عبارتی متقاضیان تحصیل در فرانسه موظف اند همواره خود را بروز نگه داشته است. علوم سال های پیشین را در خاطر خود حفظ نمایند. اگر چه چنین سیستمی منجر به سخت گیری فراوان شده است. اما در کنار آن منجر به تربیت نیروهای متخصص و بسیار مسلط و کار بلد می شود. چرا که سخت گیری باعث می شود که دانشجویان همواره خود را طبق آموزش های داده شده آماده نگه دارند و به امور تحصیلی خود بها دهند.

اخذ پذیرش جهت تحصیل پزشکی در فرانسه

دوره های تحصیل پزشکی در فرانسه

متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در کشور فرانسه در 3 دوره پزشکی در این کشور تحصیل خواهند کرد. این 3 دوره عبارت اند از:

پزشکی عمومی

PCEM

DCEM

دوره PCEM از دوره های مشترک بین رشته ها پزشکی، دارو سازی، فیزیوتراپی، مامائی و تحصیل دندانپزشکی در فرانسه می باشد که بین یک تا 2 سال می تواند به طول بی انجامد. مردم فرانسه و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا علاقه ای وصف نشدنی به تحصیل در رشته پزشکی دارند. این مسئله موجب شده تا سهمیه کمی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شود. چرا که در صورت افزایش ورودی بین المللی، رقابت بین دانشجویان فرانسوی شدت گرفته است. به طور کلی جهت اطلاع از شرایط هزینه زندگی در فرانسه می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

دوره DCEM و پزشکی عمومی در فرانسه

دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه، دوره ای تحت عنوان DCEM را نیز خواهند گذراند، این دوره حدود 4 سال طول می کشد. همچنین باید بدانید که دانشجویان یک سال اول از آن را با فراگیری دروس پزشکی عمومی می گذرانند. پس از آن 3 سال را صرف دروس مربوط به آسیب شناسی و درمان در دانشگاه های پزشکی و بیمارستان های فرانسه می کنند. در پایان دوره 3 ساله، متقاضیان شامل حمایت های در قالب کمک هزینه ها تحصیلی می شوند. این مسئله موجب انگیزش دانشجویان جهت تحصیل در این کشور می شود.

دوره پزشکی عمومی نیز عموما 3 ساله است. این مدت مربوط به تحصیل جهت پزشکی عمومی است. متقاضیان دوره های تخصصی در این کشور مدت طولانی تری را باید صرف تحصیل در دوره های خود کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از موسسات برجسته در امور مهاجرت دارای کادری مجرب و آموزش دیده می باشد. بدین ترتیب تمامی امور مهاجرتی متقاضیان مهاجرت به فرانسه را عهده دار می شود و تا مرحله آخر آنها را همراهی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :