مهاجرت تحصیلی آرژانتین

تحصیل پزشکی در آرژانتین

تحصیل پزشکی در آرژانتین

کشور آرژانتین برای تحصیل رشته های مختلف بستری ایجاد نموده است و تحصیل پزشکی در آرژانتین از جمله علایق متقاضیان بین المللی است. از سوی دیگر دانشگاه های آرژانتین امکان تحصیل رایگان و یا ارزان را فراهم می کند که از مزیت های مهم این کشور است. به عوان مثال دانشگاه ملی جنرال سان مارتین یا دانشگاه ملی جنرال سن مارتین (UNSAM) یکی از دانشگاه های آزاد در آرژانتین و یک موسسه آموزشی دولتی است که امروزه یکی از بهترین موسسات آموزشی در آرژانتین محسوب می شود و در بین تمام دانشگاه های منطقه آمریکای لاتین در رتبه 38 قرار دارد. شما جهت کسب اطلاع بیشتر به سایر دانشگاه های آرژانتین و شرایط تحصیلی پزشکی به تناسب شهرها، می توانید از دانش موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده نمایید.

فضای کاری و تحصیل پزشکی در آرژانتین

آرژانتین، مشابه سایر کشورهای آمریکای لاتین، دارای یک سیستم بهداشتی تقسیم‌ بندی شده و پراکنده است. سیستم سلامت به 3 زیر سیستم تقسیم می‌ شود:

  • عمومی
  • تامین اجتماعی و خصوصی

خرده سیستم عمومی در 3 سطح حوزه قضایی با 3 سطح مراقبت های بهداشتی تقسیم شده است. کل هزینه های بهداشتی 9.4% از تولید ناخالص داخلی محاسبه شد. مخارج تامین اجتماعی 41.8% (3.9% از تولید ناخالص داخلی)، در حالی که دولتی و خصوصی به ترتیب 28.7% و 29.5% (کمتر از 3% از تولید ناخالص داخلی) بودند که از سال 1990، اصلاحات سیستم های بهداشتی در اکثر کشورهای آمریکای لاتین با هدایت سیاست های نئولیبرال، با کارآیی، کنترل هزینه ها، مقررات زدایی از بازار کار، تمرکززدایی و خصوصی سازی به عنوان محرک های اصلی رخ داده است.

فلسفه هدایت غیرمتمرکز مراقبت های بهداشتی این بود که دولت های محلی و جوامع آنها را با مسئولیت پاسخگویی به نیازهای مراقبت های اولیه محلی توانمند کند. مراقبت های بهداشتی اولیه استراتژی اصلی برای ارائه پوشش همگانی در نظر گرفته شد. با این وجود، برخی از مسائل مرتبط با فرآیند تمرکززدایی وجود دارد که تأثیر منفی داشته است. این مسائل شامل سیستم های مدیریتی ناکافی و کاهش بودجه بهداشتی بود که فقط حقوق پرسنل را تامین می کرد. سطح اول مراقبت های بهداشتی به بخش دولتی در دولت های محلی از حوزه های قضایی استانی یا ملی واگذار شد. با این حال، این تفویض مسئولیت با دارو یا سیاست های دارویی مرتبط نبود.

اطلاعاتی درباره نظام پزشکی در آرژانتین

29 دانشکده پزشکی در آرژانتین وجود دارد که این تعداد در دهه گذشته به سرعت افزایش یافته است. دانشگاه های پزشکی آرژانتین یک برنامه درسی 6 ساله ارائه می دهند که معمولا شامل 3 سال علوم پایه، 2 سال علوم بالینی و یک سال کارآموزی است. سالانه 5000 پزشک از این برنامه ها فارغ التحصیل می شوند. شرایط پذیرش بسته به سیاست هر دانشگاه متفاوت است. برخی شرایط ورود ندارند. برخی دیگر نیاز به دوره ای دارند، معمولا در زمینه مبانی ریاضیات، زیست شناسی، شیمی یا فیزیک، و مقدمه ای بر مطالعات اجتماعی و انسانی. هر سال، تقریبا 12000 دانشجوی سال اول پزشکی در 29 دانشکده تحصیل می کنند که به دلیل مشکلات شغلی یا ناتوانی در انطباق با زندگی دانشگاهی، در طول سال های اول با نرخ بالای ترک تحصیل مواجه می شوند. برخی از مدارس دارای کلاس های انبوه هستند .

تعداد اعضای هیأت علمی تمام وقت کم است و برخی از آنها در بیش از یک دانشکده پزشکی قرار ملاقات دارند. برنامه های اقامت تعداد ناکافی مکان را ارائه می دهند و کمتر از 50% از فارغ التحصیلان می توانند موقعیت اقامت را به دلیل شرایط سخت پذیرش دریافت کنند. هماهنگی بین وزارت بهداشت به نمایندگی از سیستم مراقبت های بهداشتی و وزارت آموزش و پرورش به نمایندگی از سیستم آموزش پزشکی باید بهبود یابد. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله تحصیل داورسازی در آرژانتین را مطالعه بفرمائید.

در تصویر زیر به مزیت های تحصیل پزشکی در آرژانتین اشاره شده است:

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در آرژانتین

دانشکده های پزشکی مختلفی در آرژانتین وجود دارند که شما می توانید تجربه خوبی از پزشکی کنید. به عنوان مثال دانشکده پزشکی دانشگاه بوئنوس آیرس دارای بهترین دانشکده پزشکی در آرژانتین است. برنامه پزشکی آنها به 4 دوره تقسیم می شود:

  • چرخه پایه مشترک
  • محتوای سال اول تحصیل
  • چرخه ورود به تمام گروه های دانشگاه
  • چرخه زیست پزشکی و ملزومات پزشکی

ادامه ملزومات پزشکی همراه با مطالعه عملی در بیمارستان های دانشگاهی یا بیمارستان های مرتبط با هیئت علمی، چرخه کارورزی چرخشی سالانه، به طور کامل در واحدهای آموزشی بیمارستان انجام می شود. دانشگاه ملی لاریوجا از دیگر دانشگاه ها است که و مدرک پزشکی 6 ساله تمام وقت ارائه می دهد. این یک دانشگاه دولتی رایگان است که به تدریس و تحقیق اختصاص دارد و دارای پردیس های متعدد و همچنین بیمارستان های دانشگاهی مرتبط است.

دانشکده پزشکی دانشگاه سالوادور یک دانشگاه یسوعی در بوئنوس آیرس است که در سال 1958 تاسیس شده و خصوصی است. این دانشگاه تعداد بسیار زیادی دانشجو را ثبت نام می کند، به طور کلی 20000 دانشجو در مقطع کارشناسی و 8000 دانشجوی کارشناسی ارشد تا سال 2012 در آن شرکت می کنند. دانشکده پزشکی دانشگاه سالوادور مدرک پزشکی را شامل 6 سال شهریه ارائه می دهد که یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در آرژانتین است. در کنار این موارد، دانشکده پزشکی دانشگاه مندوزا یک موسسه غیرانتفاعی خصوصی است که در شهر مندوزا در آرژانتین واقع شده است. از اینرو برنامه پزشکی در این دانشگاه 5 سال طول می کشد.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در آرژانتین

میزان درآمد تحصیل پزشکی در آرژانتین

متقاضی که به عنوان پزشک در آرژانتین کار می کند به طور معمول حدود 106000ARS (پزوی آرژانتین) در ماه درآمد دارد که حقوق ها بین مشاغل مختلف پزشکی به شدت متفاوت است و به عنوان مثال از 39000ARS (پزوی آرژانتین) در ماه (حداقل حقوق متوسط) تا 179000ARS (پزوی آرژانتین) در ماه (حداکثر متوسط ​​حقوق، حداکثر واقعی بالاتر است) متغیر است. اما میانگین حقوق ماهیانه 104000ARS (پزوی آرژانتین) است، به این معنی که نیمی از افرادی که در پزشکی کار می کنند کمتر از 104000ARS (پزوی آرژانتین) درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از 104000ARS (پزوی آرژانتین) درآمد دارند. از سوی دیگر 25% از افراد شاغل در پزشکی کمتر از 64400ARS (پزوی آرژانتین) درآمد دارند در حالی که 75% آنها بیش از 64400ARS (پزوی آرژانتین) درآمد دارند.

این میزان حقوق بر اساس تجربه نیز تفاوت می یابد و به طور کلی، کارمندانی که بین 2 تا 5 سال تجربه دارند، به طور متوسط ​​32% بیشتر از تازه‌ کاران و جوانان در همه صنایع و رشته‌ ها درآمد دارند. افراد حرفه ای با تجربه بیش از 5 سال به طور متوسط ​​36% بیشتر از افراد با تجربه کاری 5 سال یا کمتر درآمد دارند. تغییر در حقوق بر اساس تجربه از مکانی به مکان دیگر به شدت متفاوت است و به شدت به زمینه شغلی نیز بستگی دارد. با رسیدن به مرز 10 سال، حقوق 21% افزایش می یابد و برای افرادی که از مرز 15 سال گذشته اند 14% افزایش می یابد. متقاضیان علاقه مند می توانند برای اقدام تحصیل پزشکی و حل مسائل مهاجرت، امور خود را به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بسپارند تا به خاطری آسوده و در زمانی کوتاه، ویزای مهاجرتی دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :