مهاجرت تحصیلی ایسلند

تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

ایسلند کشور کوچکی در اروپاست و تحصیل دندانپزشکی در ایسلند تنها در دانشگاه ایسلند و دانشکده دندانپزشکی ادنتولوژی امکان پذیر است. این دانشکده کوچک در پایتخت ایسلند، ریکیاویک واقع شده است. دانشجویان بین المللی دوره های مختلف دندانپزشکی را می توانند در این دانشکده آموزش ببینند. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در ایسلند که از کشورهای خارج از منطقه شنگن هستند بعد از اینکه توسط این دانشکده پذیرش شدند، برای ورود به این کشور ملزم به اخذ ویزای دانشجویی ایسلند می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل دندانپزشکی در ایسلند، می توانید مقاله زیر را که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، مطالعه نمایید.

شرایط ورود برای تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

دانشکده ادنتولوژی دانشگاه ایسلند خدمات دندانپزشکی را برای عموم مردم ارائه می دهد. این خدمات در حین تدریس در دسترس است، از اواسط آگوست تا نوامبر و از اوایل ژانویه تا اواسط آوریل. هدف اولیه از تدریس در دانشکده ادنتولوژی، آموزش دندانپزشکان است. بخش بزرگی از برنامه در مورد درمان بیماران است. دانشجویان تحصیل دندانپزشکی در ایسلند یاد می‌گیرند که طیف وسیعی از درمان‌ها را ارائه دهند، به ‌عنوان مثال تمیز کردن دندان، روش ‌های ریشه، پر کردن و پروتز دندان.

تحصیل در ایسلند در مقطع کارشناسی فقط به زبان ایسلندی تدریس می شود که بدین شرح می باشد:

  • برنامه کارشناسی فناوری دندانپزشکی _ 3 سال و 180 ECTS
  • برنامه داوطلب ادنتولوژی _ 6 سال و 360 ECTS

برنامه دکترا و کارشناسی ارشد برای دانشجویان انگلیسی زبان در دسترس است که بدین شرح می باشد:

  • برنامه کارشناسی ارشد ادنتولوژی _ 2 سال و 120 ECTS
  • برنامه دکتری دندانپزشکی _ 3 تا 5 سال و 180، 240 یا 300 ECTS

امتحانات ورودی برای برنامه های کارشناسی پزشکی و علوم فیزیوتراپی در ماه ژوئن برگزار می شود. برای زبان ایسلندی به عنوان زبان دوم، BA، دانشجویان باید یک آزمون پذیرش ویژه را بگذرانند. آزمون های رقابتی پرستاری، فناوری دندانپزشکی و ادنتولوژی در پایان ترم پاییز در آذرماه برگزار می شود. برای مقطع کارشناسی رادیوگرافی، تعداد دانشجویان سال اولی که ممکن است به سال دوم تحصیلی خود ادامه دهند محدود شده است. لطفا توجه داشته باشید که برای تحصیل به زبان ایسلندی یا انگلیسی، نیاز به اثبات مهارت در زبان ایسلندی، همچنین مهارت در زبان انگلیسی با ارائه نمرات تافل یا آیلتس می باشد.

نمودار زیر میانگین حقوق ماهانه دندانپزشکان را در ایسلند نشان می دهد:

میانگین حقوق ماهانه دندانپزشکان را در ایسلند

دوره کارشناسی تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

به منظور تحصیل دندانپزشکی در ایسلند، دوره کارشناسی دندانپزشکی رشته پزشکی است که بیماری های دهان را از طریق تشخیص و تحقیق، که شامل بررسی احتمالات درمان می شود، مطالعه می کند. برای دندانپزشک شدن باید بر تکنیک های درمان و پیشگیری تخصصی در پزشکی دندانپزشکی مسلط باشید. وظایف اساسی در دندانپزشکی حل مسائل مربوط با بیماری های دهان و دندان بیماران است. وظایف دندانپزشکی در این رشته پزشکی شامل پژوهش، درمان و مشاوره می باشد. دندانپزشکان باید پروتزهای دندانی را بفهمند.

فارغ التحصیلان با اخذ کارشناسی دندانپزشکی می توانند در کلینیک های دولتی و خصوصی مشغول به کار شوند. دندانپزشکان اغلب دارای مشاغلی هستند که شامل کلینیک ها و مراکز پزشکی خصوصی می شود. فارغ التحصیلان می توانند تحقیقات دندانپزشکی خود را در موسسات علمی و مراکز بهداشت عمومی دنبال کنند. تخصص در دندانپزشکی جایگاه پیشرو در رتبه بندی تخصص ها را به خود اختصاص می دهد. اطلاعات کامل مربوط به تحصیل پزشکی در ایسلند را در این سایت مطالعه بفرمائید.

دوره کارشناسی تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

مهلت درخواست برای تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

آخرین مهلت درخواست دانشجویان بین المللی (به غیر از دانشجویان مبادله ای) برای تحصیل دندانپزشکی در ایسلند در مقطع کارشناسی، 1 فوریه هر سال است. شهروندان شمال اروپا معاف هستند و می توانند تا 5 ژوئن برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنند. فرم درخواست آنلاین از ابتدای دسامبر هر سال تا 1 فوریه سال بعد در دسترس است. دانشگاه ایسلند شهریه ای دریافت نمی کند، اما هزینه ثبت نام سالانه ISK75000 (کرون ایسلند) است. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و خارج از منطقه اقتصادی اروپا، ملزم به پرداخت هزینه رسیدگی و پردازش ISK8000 (کرون ایسلند) هستند.

حداکثر تا 15 فوریه، دانشگاه باید مدارک گواهی شده و ریز نمرات سوابق (یا مکمل های دیپلم به جای ریز نمرات) یا ریز نمرات گواهی شده سوابق که اعطاء مدرک و تاریخ فارغ التحصیلی را تأیید می کند، دریافت کرده باشد. لطفاً توجه داشته باشید که متقاضیان باید مدرکی دال بر مهارت ایسلندی یا انگلیسی خود ارائه دهند.

مهلت درخواست دانشجویان بین المللی (به غیر از دانشجویان مبادله ای) برای دوره تحصیلات تکمیلی تحصیل دندانپزشکی در ایسلند، در 1 فوریه هر سال است. شهروندان شمال اروپا معاف هستند و می توانند تا 15 آوریل برای تحصیلات تکمیلی درخواست دهند. یک فرم درخواست آنلاین در هنگام پذیرش درخواست ها در دسترس است. هزینه های تحصیل دندانپزشکی در ایسلند برای تحصیلات تکمیلی مانند مقطع کارشناسی است. قوانین دانشکده پیش نیازها و مدارک مورد نیاز برای درخواست برنامه های خاص را مشخص می کند.

مطالعات دکترا برای تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

دانشکده علوم بهداشت برنامه های تحصیلی دکترای متنوعی را ارائه می دهد. این دانشکده امکانات تحقیقاتی و مربیان بسیار خوبی را فراهم می کند که برخی از برجسته ترین متخصصان کشور در علوم بهداشتی هستند. در زمینه آموزش و پژوهش با بسیاری از موسسات برجسته داخلی و بین المللی همکاری می کند.

هدف از تحصیل در مقطع دکترای تحصیل دندانپزشکی در ایسلند، ارائه آموزش های علمی و پژوهشی به دانشجویان و آماده سازی آن ها برای کار مستقل در یک زمینه انتخابی است، که شامل آموزش در تهیه و اجرای تحقیقات، پردازش و تفسیر یافته های پژوهشی، ارائه و بحث درباره تحقیقات آن ها و انتشار در مجلات بین المللی با داوری می شود. انتظار می رود که مطالعات دکترا با پیشرفت عادی 3 تا 5 سال طول بکشد و معمولا پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد شروع می شود. برای تحصیل دندانپزشکی در ایسلند و سایر کشورها مانند تحصیل دندانپزشکی در انگلستان، می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :