مهاجرت تحصیلی آلمان

تحصیل در دانشگاه کلن آلمان

تحصیل در دانشگاه کلن آلمان

تحصیل در دانشگاه کلن آلمان، در بین دانشجویان سراسر جهان، یکی از برنامه های جذاب و محبوب برای به وقوع پیوستن رویاهای آنها خواهد بود است. دانشگاه کلن آلمان یک دانشگاه شناخته شده در کشور آلمان است که ششمین دانشگاه تاسیس شده در اروپای مرکزی بوده است. دانشگاه کلن آلمان در سال 1388 با 700 دانشجو ثبت نامی و با طیف گسترده ای از دوره های تحصیلی، تاسیس شد. با این حال، به دنبال رخ دادن حوادث ناگوار، دانشگاه کلن آلمان در سال 1789 تعطیل شد، اما پس از سال ها، در سال 1919 مجددا بازگشایی شد.

دانشگاه کلن آلمان، با میزبانی از حدود 50000 دانشجو، اکنون به عنوان یکی از بزرگترین و با کیفیت ترین دانشگاه های آلمان شناخته می شود. در همین راستا، در سال 2022، دانشگاه کلن آلمان توسط Times Higher Education در رتبه 157 برترین دانشگاه های جهان قرار گرفت. مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در بخش مشاوره تلفنی رایگان آماده راهنمایی شما در زمینه تحصیل در دانشگاه کلن آلمان خواهند بود.

جزییات تحصیل در دانشگاه کلن آلمان

جزییات تحصیل در دانشگاه کلن آلمان بدین ترتیب است که این دانشگاه در شهر کلن واقع شده است. در واقع دانشگاه کلن آلمان به عنوان یک مرکز آموزشی و فرهنگی شناخته شده است. همچنین شهر کلن در آلمان، جزء چهارمین شهر بزرگ آلمان است و به عنوان نقطه مرکزی تجارت این کشور عمل می کند. در نتیجه شهر کلن آلمان یک جاذبه اقتصادی نیز می باشد. در ابتدا، دانشگاه کلن آلمان، از دانشکده های اقتصاد، تجارت و علوم اجتماعی تشکیل شده بود. در سال 1920 دانشکده حقوق و دانشکده هنر نیز به این موسسه در خصوص تحصیل در دانشگاه کلن آلمان اضافه شدند. با این حال، دانشکده علوم طبیعی و ریاضیات در سال 1955 از دانشکده علوم انسانی جدا شد و یک دانشکده جداگانه را تشکیل داد. همچنین در سال 1987، دانشکده آموزش پزشکی نیز در محوطه این موسسه احداث شد.

دانشجویان در خصوص تحصیل در دانشگاه کلن آلمان، بسته به امکانات موجود در اقامتگاه ها مسکن های مشترک یا خصوصی را انتخاب می کنند. انجمن Kohler Studierendenwerk، خوابگاه های دانشجویی قابل ارائه در دانشگاه کلن آلمان را اداره می کند. بدین ترتیب با توجه به درخواست زیاد برای اسکان در این اقامتگاه ها، به دانشجویان توصیه می شود، حداقل 3 الی 6 ماه قبل از شرکت در دوره تحصیلی انتخابی، نسبت به رزرو این اقامتگاه ها اقدام کنند. خانه های خصوصی همچنین دارای اتاق های بدنسازی و موسیقی هستند. بدین ترتیب مسکن خصوصی در کلن آلمان می تواند به صورت تک واحدی یا چند واحدی باشد و شایان ذکر است که خانه های آلمان به طور کلی مبله نیستند.

سیستم تحصیل در دانشگاه کلن آلمان

سیستم تحصیل دانشگاه کلن در آلمان به گونه ای است که این دانشگاه دارای 6 دانشکده بوده و حدود 200 رشته تحصیلی را ارائه می دهد. شاخه های اصلی این رشته ها شامل مدیریت، اقتصاد، علوم اجتماعی، پزشکی، هنر، علوم انسانی، ریاضیات، علوم طبیعی و حقوق می شود. در سال 2022، حدود 50000 دانشجو توسط دانشگاه کلن آلمان ثبت نام شده اند. دانشگاه کلن آلمان همچنین دارای کادر علمی در حدود 4700 نفر است که استادان و کارکنان بالینی را نیز در بر می گیرد. این دانشگاه همچنین دارای 16 مرکز تحقیقاتی است و دوره های تحصیلی دانشگاه کلن آلمان، به دلیل معرفی فارغ التحصیلان برتر، برای فرصت های شغلی درخشان، شناخته شده است.

در خصوص سیستم تحصیل در دانشگاه کلن آلمان بایستی بدانید که دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه های محبوب، مانند مدیریت بازرگانی، اقتصاد، سیستم های اطلاعاتی، علوم اجتماعی و سایر موارد می باشد. بدین ترتیب مدیریت بازرگانی، به عنوان بخشی از علوم اقتصادی، یک دوره جدایی ناپذیر، در زمینه جذب دانشجویان بین المللی است. متقاضی مدیریت بازرگانی برای تحصیلات کارشناسی، باید مسلط به زبان های آلمانی و انگلیسی، همراه با سایر شرایط عمومی باشد. رشته مدیریت بین المللی (CEMS MIM) نیز یکی دیگر از دوره های پرطرفدار است که به داوطلبان مقطع کارشناسی دارای مهارت در زبان آلمانی، تدریس می شود. این دوره تحصیلی، توسط سازمان فایننشال تایمز، در رتبه یک آموزش مدیریت بین الملل، در آلمان، قرار گرفته است.

سیستم تحصیل در دانشگاه کلن آلمان

پذیرش و بورسیه جهت تحصیل در دانشگاه کلن آلمان

اخذ پذیرش جهت تحصیل در دانشگاه کلن آلمان در 2 دوره ترمی تابستان و زمستان انجام می شود و از همه متقاضیان مبلغ 75€ (یورو) برای ثبت نام دریافت می شود.

در زمان پذیرش در دانشگاه کلن آلمان ارائه مدارک زیر اجباری است:

  • اثبات مهارت در زبان آلمانی
  • اثبات مهارت در زبان انگلیسی
  • مدارک ترجمه شده دبیرستان و دانشگاه
  • ریز نمرات
  • نتیجه آزمون ورودی TestAS
  • کپی گواهی تحصیلی 2 سال گذشته (فقط برای کسانی که دارای مدرک کارشناسی بین المللی هستند.)
  • کپی گذرنامه

دانشگاه کلن آلمان برای ارائه دوره های تحصیلی خود، هیچ شهریه ای از دانشجویان محلی خود دریافت نمی کند. دانشجویان فقط باید هزینه ترمی اندکی را بپردازند که شامل هزینه کمک های اجتماعی می شود و این میزان این هزینه برای هر ترم متفاوت است. در سال 2022، فقط حدود 300€ (یورو)، برای مدت 6 ماه، از دانشجویان جهت تحصیل در آلمان دریافت شده است.

دانشگاه کلن آلمان به دانشجویان خود، در زمینه هزینه های تحصیل، کمک می کند و 2 بورسیه تحصیلی در دانشگاه کلن آلمان، برای درخواست وجود دارد. کمک هزینه فدرال آلمان که قابل ارائه برای دانشجویان دارای معلولیت یا بیماری های مزمن است. بورسیه تحصیلی اجتماعی دانشگاه کلن نیز شامل 3 کمک هزینه 300€ (یورو) در ماه است و دارای نقش اساسی برای اعطاء بورسیه تحصیلی به دانشجویان معلول است. همچنین دانشجویانی که به آنها بورسیه تعلق نمی گیرد مجاز به انجام کارهای جانبی می باشند. طبق قانون، دانشجویان بین المللی می توانند 4 الی 8 ساعت در روز به کار در آلمان بپردازند تا بخشی از هزینه های خود را تأمین کنند.

شبکه فارغ التحصیلی دانشگاه کلن آلمان

فارغ التحصیلان دانشگاه کلن آلمان مزایای بی شماری را تجربه خواهند کرد. آنها به طور مادام العمر به رویدادهایی دعوت می شوند که در زمینه توسعه شغلی آنها بسیار موثر واقع می شوند. استفاده از ایمیل منحصر به متقاضیان، برای ارسال نامه های الکترونیکی علمی و فنی و ارائه 50% تخفیف در بلیط های اجراهای استودیو نیز از دیگر مزایای موجود می باشند. برخی از متقاضیان برجسته دانشگاه کلن آلمان پیتر گرونبرگ (برنده جایزه نوبل فیزیک سال 2007)، کورت آلدر (برنده جایزه نوبل شیمی در سال 1950)، گوستاو هاینمن (رئیس جمهور جمهوری فدرال آلمان از سال 1969 تا 1974) و اریش گوتنبرگ (بنیانگذار مطالعات بازرگانی آلمان کنونی) هستند. متقاضیان محترم می توانند برای کسب اطلاعات به روز و مطرح کردن سوالات خود با کارشناسان حرفه ای، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به صورت رایگان تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :