مهاجرت تحصیلی آلمان

تحصیل در دانشگاه دورتموند آلمان

تحصیل در دانشگاه دورتموند آلمان

تحصیل در دانشگاه دورتموند آلمان، به عنوان یک موسسه فنی که در منطقه روهر آلمان واقع شده است، بسیار مورد توجه متقاضیان می باشد. این دانشگاه در سال 1958 تاسیس شد. در زمانی که آلمان شاهد زوال در صنعت ذغال سنگ و فولاد بود، از زمان تاسیس این دانشگاه، رونق اقتصادی به سمت صنعت و فناوری ایجاد شده است. این دانشگاه جمعیت دانشجویی نزدیک به 34000 نفر که 11% آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند، در خود جای داده است.

این امر نشان دهنده محبوب بودن دانشگاه دورتموند برای تحصیل در آلمان است. نسبت مرد به زن در این موسسه تقریبا برابر است. این دانشگاه بیشتر به خاطر نوآوری در زمینه های فیزیک، مهندسی برق، شیمی و اقتصاد شناخته می شود. مقاله پیشرو به نگارش کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد.

جزییات کلی دانشگاه دورتموند آلمان

دانشگاه دورتموند در حدود 3 کیلومتری مرکز شهر دورتموند ساخته شد. این دانشگاه شامل 16 دانشکده برای تدریس رشته های مختلف دانشگاهی است. این دانشگاه همچنین دارای یک مرکز تربیت معلم، 4 موسسه علمی، 7 موسسه تحقیقاتی مرتبط و 5 موسسه وابسته، از جمله مرکز هنر مدنی آلمان است. دانشگاه فنی دورتموند به 2 پردیس شمال و جنوب تقسیم شده است که در فاصله چند مایلی مرکز شهر دورتموند واقع شده اند. از سال 1984، آن ها با سیستم مونو ریل آویز، مرتبط شده اند. کتابخانه پیشرفته دانشگاه با جمع آوری حجم عظیمی از کتاب ها و منابع الکترونیکی، از جذابیت زیادی برخوردار است. یکی از برجسته ترین ساختمان های دانشگاه، Mathethower (برج ریاضیات) است که دانشکده ریاضیات را در خود جای داده است.

پس از اقدام موفقیت آمیز برای تحصیل در دانشگاه دورتموند، گزینه های مختلفی برای اقامت وجود دارد. اقامت در محوطه دانشگاه محدود است، از این رو دانشجویان بین المللی باید قبل از تحصیل در آلمان، نسبت به درخواست محل اقامت، اقدام کنند. همچنین اماکن اقامتی دانشگاه نیز با همکاری انجمن های studierendenwerk دورتموند، سازمان اقامت دانشجویی DAAD،‌ خوابگاه های دانشجویی آلمان و غیره، در نزدیکی دانشگاه وجود دارند. این گزینه ها برای دانشجویان برای اقامت کوتاه مدت یا طولانی مدت در دانشگاه و اطراف آن در دسترس هستند.

شرایط تحصیل در دانشگاه دورتموند آلمان

دانشگاه فنی دورتموند، قطب قابل توجهی در سیستم آموزش و پرورش آلمان است. این دانشگاه بیش از 190 رشته گسترده را ارائه می دهد. برنامه های دانشگاه فنی دورتموند، از علوم طبیعی و مهندسی گرفته تا علوم فرهنگی و اجتماعی، از طریق دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شوند. با در نظر گرفتن تعداد قابل توجه دانشجویان بین المللی، 6 دوره از دوره های کارشناسی ارشد این موسسه، به طور کامل به زبان انگلیسی انجام تدریس می شوند. نزدیک به 300 استاد در دانشگاه دورتموند تدریس و تحقیق می کنند و به طور کلی این دانشگاه، بیش از 6000 کارمند دارد.

دانشگاه دورتموند از نظر عملکرد تحقیقاتی در زمینه های فیزیک، مهندسی برق، شیمی و اقتصاد دارای رتبه بالایی است. این دانشگاه به ویژه برای تحقیقات در زمینه های مواد، فناوری تولید و لجستیک، زیست شناسی و شیمی، تحقیقات دارویی، مهندسی فرآیند، مدل سازی، تجزیه و تحلیل داده ها و شبیه سازی سازه ها در سطح برجسته بین المللی، شناخته شده است. دانشگاه دورتموند با دانشگاه های بین المللی و همچنین تعدادی از موسسه های داخل اتحادیه اروپا ارتباط دارد که از طریق برنامه اراسموس فعالیت می کنند. شرایط تحصیل در آلمان برای متقاضیان با ملیت های مختلف متفاوت خواهد بود که در مقاله مذکور شرح داده شده است.

شرایط تحصیل در دانشگاه دورتموند آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه دورتموند آلمان

دانشجویان بین المللی برای پذیرش در دانشگاه فنی دورتموند، باید نسبت به شرایط و روند ثبت نام آگاهی کامل را بدست بیاورند. از آنجا که بیشتر دوره ها به زبان آلمانی تدریس می شوند، بنابراین متقاضیان باید دانش خوبی نسبت به این زبان  داشته باشند. درخواست پذیرش در این دانشگاه، به صورت آنلاین انجام می شود. مهلت ارسال درخواست برای ترم تابستان، از 15 نوامبر الی 15 ژانویه و برای ترم زمستان، از 15 مارس تا 15 ژوئیه می باشد.

داوطلبان باید مدارک زیر را همراه با فرم درخواست، پذیرش ارائه دهند:

  • گواهی های تحصیلی اخذ شده به زبان اصلی، به همراه نسخه ترجمه شده آلمانی یا انگلیسی
  • سوابق تحصیلی ترجمه شده
  • اثبات مهارت در زبان آلمانی
  • اثبات مهارت در زبان انگلیسی
  • نتیجه آزمون ورودی Studienkolleg
  • بیمه درمانی
  • گذرنامه
  • رزومه کاری (در صورت وجود)

دانشجویان برای حضور در دانشگاه فنی دورتموند، مجبور به پرداخت شهریه نیستند. با این حال، تمام هزینه های دیگر باید برآورده شود. برای دسترسی دانشجویان به امکانات وعده های غذایی در کافه تریا های مختلف و حمل و نقل عمومی رایگان در ایالت نوردراین وستفالن، هزینه ترمی به مبلغ 300€ (یورو) دریافت می شود. علاوه بر این، دانشجویان برای اقامت ماهانه خود باید مقداری پول نقد به همراه داشته باشند. دانشجویان برای زندگی پایدار در شهر باید بودجه ای در حدود 850€ (یورو) در ماه را در نظر بگیرند. این رقم شامل هزینه های بیمه درمانی، اجاره، خرید کالاهای ضروری و غیره مورد نیاز نیز می شود.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه Dortmund آلمان

تعداد زیادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان محصل در آلمان وجود دارد. این موارد شامل بورسیه های تحصیلی نهادی و همچنین کمک های دولتی و کمک های مالی خصوصی است. برخی از بورسیه های تحصیلی مورد هدف دانشجویان بین المللی بورسیه های فارغ التحصیلی DAAD و بورسیه های بنیاد مارتین اشمایشر می باشند. به دانشجویان توصیه می شود قبل از مهلت ذکر شده برای ثبت نام، برای دریافت بورسیه تحصیلی خود اقدام کنند. همچنین شرایطی برای درخواست وام نیز برای دانشجویان دانشگاه فنی دورتموند در نظر گرفته شده است.

دانشگاه فنی دورتموند، هیچگونه برنامه تبادل دانشجویی را دنبال نمی کند. با این حال، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی معمولاً پیشنهاد های شغلی برجسته را از سراسر جهان دریافت می کنند. دانشگاه دورتموند همچنین رویداد هایی مانند نمایشگاه های شغلی که شرکت در آن برای عموم آزاد است را برگزار می کند. برخی از فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه فنی دورتموند؛ یوهانس راو (رئیس جمهور سابق آلمان)، دونالد توسک (رئیس شورای اروپا)، کارستن بروسدا (سیاستمدار آلمانی) و غیره می باشند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره های تلفنی رایگان، می توانند با کارشناسان کاردان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :