مهاجرت تحصیلی ایتالیا

تحصیل در دانشگاه توسکیا ایتالیا

تحصیل در دانشگاه توسکیا ایتالیا

تحصیل در دانشگاه توسکیا ایتالیا، به عنوان یکی از برنامه های با کیفیت در این کشور، بسیار مورد توجه داوطلبان سراسر جهان قرار گرفته است. توسکیا (UNITUS) دانشگاهی است که در ویتربو، ایتالیا واقع شده است. این مرکز در 100 کیلومتری رم قرار دارد و شامل 6 دانشکده می باشد این دانشگاه در سال 1979 تأسیس شد و از آن زمان تاکنون بیش از 10000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد در آن ثبت نام کرده اند. در 26 فوریه 2019، رئیس جمهور سرجیو ماتارلا، سال تحصیلی ایتالیا را در دانشگاه توسکیا افتتاح کرد. سخنرانی وی پس از مداخله مقدماتی مارکو فری، رئیس شبکه پیمان جهانی و بنیاد علمی ایتالیا انجام شد. شرایط تحصیل در ایتالیا به طور کامل در مقاله مذکور به نگارش مقاله نویسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شرح داده شده است.

موقعیت دانشگاه توسکیا ایتالیا

منطقه توسکیا دارای محیط طبیعی دست نخورده و جاذبه های متعدد مذهبی، فرهنگی، غذایی و باستان شناسی است. همچنین چشم اندازهای کوهستانی (کوه های Cimini) و ساحلی جذاب خود را با سواحل وسیع و دریای تمیز ترکیب می کند. علاوه بر این، شهر ویتربو در منطقه گرمسیر وسیع با تعداد چشمه هایی که به دلیل ویژگی های شفابخش آب های این منطقه مشهور هستند، قرار دارد و از زمان اتروسکی و روم در حال استفاده است. UNITUS با تمرکز بر ترکیب قلمرو با گستره علمی بین المللی وسیع، انتخابی عالی برای یک تجربه تحصیلی عالی در یک شهر لبریز از دانشجو است که ویژگی های معمول قرون وسطایی را با امکانات و خدمات مدرن ترکیب می کند. این دانشگاه دارای دانشکده کشاورزی، دانشکده میراث فرهنگی، دانشکده اقتصاد، دانشکده زبان و ادبیات مدرن خارجی، دانشکده ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی و دانشکده علوم سیاسی است.

پویاترین دانشکده توسکیا، دانشکده کشاورزی می باشد. حوزه مهندسی به ویژه بر بهره وری انرژی، سیستم های انرژی کم انتشار، فناوری هیدروژن و بهینه سازی سیستم انرژی متمرکز شده است. محوطه دانشگاه ترکیبی پر جنب و جوش از ساختمان های تاریخی و مدرن است که دفاتر دانشگاه، امکانات آموزشی مدرن، آزمایشگاه ها، محل اقامت دانشجویان و کتابخانه های مجهز را در خود جای داده است. دانشگاه توسکیا همچنین دارای 15 هکتار باغ گیاه شناسی سرسبز و همچنین بیمارستان ها و کلینیک های آموزشی عالی است. این محوطه جذابیت و معماری قرون وسطایی را حفظ کرده و خدمات زیادی مانند رستوران، ورزش، کتابفروشی، کافه و اتحادیه دانشجویی را ارائه می دهد.

اخذ پذیرش جهت تحصیل در دانشگاه توسکیا ایتالیا

دانشگاه توسکیا دارای مقیاس متوسط است و بیش از 8000 دانشجو را در یک زمان آموزش نمی دهد. این دانشگاه دارای شرکای بین المللی است که به دانشجویان اجازه می دهند در برنامه های مبادله ای شرکت کنند. این موسسه دارای پروفایل رسانه های اجتماعی لینکدین، فیس بووک و توییتر است که به کمک آنها می توان در مورد زندگی دانشجویی اطلاعات بیشتری کسب کرد. هنگام درخواست پذیرش در دانشگاه توسکیا ایتالیا، باید تمام مدارک مورد نیاز تهیه شود. لیست مدارک لازم ممکن است برای کشورهای مختلف متفاوت باشد.

برخی از این موارد به شرح زیر است:

 • کلیه گواهینامه های تحصیلی اخذ شده
 • فرم درخواست آنلاین تکمیل شده
 • گذرنامه
 • اطلاعات تماس
 • جزئیات شخصی
 • عکس در قالب گذرنامه
 • اثبات پرداخت شهریه ترم
 • گواهی مهارت در زبان ایتالیایی و انگلیسی
 • بیمه سلامت
 • ویزای دانشجویی
 • اعلامیه حمایت مالی

دانشگاه توسکیا دارای میانگین نرخ پذیرش نسبی است که این مقدار از برنامه ای به برنامه دیگر متفاوت است. هزینه های پایین زندگی و تحصیل به بسیاری از دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا تجربه تحصیلی خیره کننده ای را برای زندگی اجتماعی و تحصیلی داشته باشند. چنانچه تمایل دارید که در خصوص تحصیل در سایر کشورها اطلاعاتی را کسب نمایید می توانید مقاله تحصیل در کانادا را مطالعه بفرمائید.

اخذ پذیرش جهت تحصیل در دانشگاه توسکیا ایتالیا

سیستم آموزشی دانشگاه توسکیا ایتالیا

دانشگاه توسکیا به دلیل تدریس بسیار نوآورانه خود بر پایداری و گذار زیست محیطی، انرژی های تجدیدپذیر، اخیرا در میان 150 دانشگاه تازه تاسیس برتر جهان قرار دارد. این موسسه با نرخ رضایتمندی قابل قبول دانشجویان، در بالاترین سطح در کل ایتالیا به دلیل مهارت های شغلی، نسبت مناسب استاد و دانشجو و خدمات دانشجویی اداری مبتنی بر فناوری تأیید شده است. دوره های دانشگاه به 6 بخش تقسیم می شوند که این بخش ها نیز 19 دوره کارشناسی، 21 دوره کارشناسی ارشد علوم و ۲ دوره کارشناسی ارشد درجه یک را شامل می شوند. علاوه بر این یک مرکز آموزش زبان ایتالیایی اختصاصی وابسته به این مرکز، فقط به دانشجویان بین المللی اختصاص داده شده است.

با این وجود، بسیاری از برنامه های سطح کارشناسی که به زبان ایتالیایی تدریس می شوند. از اینرو به منظور حمایت از دانشجویان بین المللی، مانند سخنرانی های ویدیویی، کتاب ها و مطالب آموزشی به زبان انگلیسی را ارائه می شوند. برخی از این موضوعات مانند علوم کشاورزی، جنگلداری، علوم اکولوژی، علوم زیستی و اقتصاد هستند. دانشگاه توسکیا همچنین برنامه هایی را در زمینه مدیریت بازرگانی، مطالعات اجتماعی، علوم اجتماعی، زیست شناسی مولکولی، زبان شناسی بومی، تاریخ، فلسفه، مطالعات حقوقی و کیفری، جامعه شناسی، علوم انسانی، ارتباطات و رسانه ها و مدیریت گردشگری ارائه می دهد. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه های دیگر مانند تحصیل در دانشگاه ترنتو ایتالیا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

دستاوردهای دانشگاه tuscany ایتالیا

دانشگاه توسکیا در رتبه بندی دانشگاه های تایمز در گزارش رتبه بندی سال 2022، در بین 600 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است. این موسسه توسط سازمان UniRank، رتبه 56 را در سطح ملی دریافت کرده و توسط بسیاری از ارگان های دولتی و حرفه ای مانند وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه های تحقیقاتی ایتالیا، معتبر شناخته می شود. این دانشگاه همچنین وابسته به سازمان EUA یا انجمن دانشگاه های اروپایی است. فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه توسکیا، جانلوکا پیووسان (محقق)، داریو پاپال (محقق)، دانیل کانسترلی (محقق) و آدریانو تاردیولو (بازیگر) می باشند. شما عزیزان می توانید برای آگاهی از اطلاعات بیشتر، با مشاوران مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :