مهاجرت تحصیلی پرتغال

بهترین دانشگاه های پرتغال

بهترین دانشگاه های پرتغال

تحصیل در بهترین دانشگاه های پرتغال برای دانشجویانی مناسب است که در پی تحصیل در یک کشور زیبا و دارای جایگاه مناسب به لحاظ علمی هستند. به عنوان قدیمی ترین کشور اروپا، پرتغال مکانی ایده آل برای تحصیل در خارج از کشور است، به ویژه اگر متقاضیان علاقه مند به لذت بردن از هوای آفتابی و تحسین خطوط ساحلی باشکوه در هر روز باشند. در هر کجای کشور پرتغال، همیشه یک ساحل در نزدیکی خواهد بود و از آنجا که پرتغالی ها به جشن واقعی زندگی معروف هستند، فرد همیشه می تواند به یک جشنواره محلی بپیوندد و لحظات شادی را تجربه کنند.

دانشجویان در پرتغال، فضای جذاب تعطیلات مداوم را تجربه خواهند کرد، در حالی که در کنار آن می توانند تا در زمینه تحصیلات انتخابی خود متخصص شوند. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در پرتغال با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

تقسیم بندی بهترین دانشگاه های پرتغال

تعداد گزینه ها در پرتغال بسیار زیاد است. برای اینکه دید بهتری از تعداد و نوع موسسات آموزش عالی در کشور پرتغال داشته باشیم باید موارد زیر را در نظر گرفت:

  • 13 دانشگاه دولتی
  • 7 دانشگاه خصوصی
  • 14 کالج خصوصی
  • 20 دانشگاه دولتی فنی حرفه ای
  • 40 دانشگاه خصوصی حرفه ای خصوصی

برای افرادی که جویای تحصیل در پرتغال هستند، قطعا اولین گزینه مناسب ترین انتخاب خواهد بود. دانشگاه ها و مدارس پلی تکنیک بیشتر بر آموزش عملی متمرکز شده اند تا به دانش آموز بیاموزند که چگونه تئوری ها را در واقعیت به کار ببرد و دنیا را همانطور که اکنون می بیند بسازد. اگر متقاضی ترجیح می دهد که هزینه بیشتری پرداخت کند و همه موارد را با کیفیت بالا داشته باشد باید دانشگاه های خصوصی را انتخاب کند. در کل همه دانشگاه ها برای آموزش دوره های نظری به دانشجویان هستند.

5 دانشگاه در پرتغال در رتبه بندی QS World University Rankings 2023 حضور دارند، بالاترین ورودی در دانشگاه پورتو است که در رتبه 301 در جهان قرار دارد. با سابقه طولانی در بین دانشگاه های مهم، سیستم آموزش عالی پرتغال در اولین دوره از رتبه بندی قدرت سیستم آموزش عالی QS در رتبه 35 بهترین جهان قرار گرفت. علاوه بر دانشگاه های خوب، پرتغال همچنین میزبان تعدادی از دانشگاه های فنی حرفه ای معتبر است. تفاوت دیگر این 2 در این است که تمرکز دانشگاه های فنی حرفه ای بیشتر بر روی آماده سازی دانشجویان برای یک مسیر شغلی خاص هستند.

تقسیم بندی بهترین دانشگاه های پرتغال

دانشگاه پرتو از بهترین دانشگاه های پرتغال

در سال 2006، پرتغال سیستم بولونیا را در سرتاسر دانشگاه ها و کالج های خود مستقر کرده است، روند اصلاحات اروپا که هدف آن ایجاد یک ساختار مشترک برای آموزش عالی در سراسر اروپا است. جهت اطلاع از شرایط و هزینه تحصیل در پرتغال پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

مطابق با این ساختار، دانشگاه های پرتغال 3 سطح مدرک ارائه می دهند که شامل لیست زیر است:

  • دوره کارشناسی که معمولا بین 3 تا 4 سال طول می کشد.
  • دوره کارشناسی ارشد که یک یا 2 سال طول می کشد.
  • دوره دکترا یا دوتورامنتو، که به طور معمول 3 سال طول می کشد.

بیشتر دوره ها به ویژه در سطح کارشناسی به زبان پرتغالی تدریس می شود. در مقطع تحصیلات تکمیلی، یافتن برنامه های آموزش داده شده به زبان انگلیسی معمول تر است. دانشگاه پورتو برترین دانشگاه پرتغال یک دانشگاه دولتی واقع در شهر پورتو است که در سال 1911 تاسیس شد و دارای جامعه ای بزرگ با بیش از 31000 دانشجو است که شامل 3280 دانشجوی بین المللی است. با گسترش فعالیت تحقیق و توسعه اخیر، دانشگاه پورتو خروجی گسترده ای از تحقیقات را ایجاد کرده است.

درباره بهترین دانشگاه های پرتغال

دانشگاه لیسبون با رتبه 305 مشترک جهان جزء بزرگترین دانشگاه پرتغال است که بیش از 47000 دانشجو در 18 دانشکده در آن تحصیل می کنند. این دانشگاه با ادغام دانشگاه فنی سابق لیسبون (UTL) و دانشگاه لیسبون (UL) در سال 2013 شکل گرفت، UL اصلی ترین دانشگاه در لیسبون است که در اصل در سال 1911 تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر در چندین زمینه علمی از جمله هنر و طراحی، مهندسی معدن و جغرافیا در بین 100 دانشگاه برتر جهانی قرار دارد. سومین دانشگاه پرتغال با بالاترین رتبه، دانشگاه NOVA de Lisboa است که در رتبه 361 مشترک جهان قرار دارد. این دانشگاه که به طور غیر رسمی با نام NOVA شناخته می شود، دارای جمعیت دانشجویی بیش از 19500 نفر است.

این دانشگاه از دانشکده های تخصصی با تأکید ویژه بر موضوعات STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) و FAME (امور مالی، حسابداری، مدیریت و اقتصاد) بهره مند می باشد. قدیمی ترین دانشگاه در پرتغال دانشگاه کویمبرا است که در سال 1290 تأسیس شد. دارای رتبه 401 در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS و واقع در شهر کویمبرا (پایتخت ملی سابق) است. این دانشگاه با جامعه دانشجویی تقریبا 24800 نفری دارای تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی بوده است. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی درباره تحصیل و زندگی در کشور پرتغال می توانند با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :