مهاجرت تحصیلی مالتا

بهترین دانشگاه های مالتا

بهترین دانشگاه های مالتا

بهترین دانشگاه های مالتا می توانند محل مناسبی برای ساختن آینده ای درخشان باشند زیرا کشور مالتا از لحاظ سطح آموزش کشوری توسعه یافته است. به علاوه کشور مالتا عضو اتحادیه اروپا، شنگن و حوزه اقتصادی اروپا می باشد و نتیجه اخذ اقامت آن می تواند مزیت بزرگی برای افراد به حساب آید. در ضمن با توجه به این که در کشور مالتا یکی از زبان های رسمی زبان انگلیسی است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی لزوما نباید برای پیدا کردن شغل درگیر زبان سوم شوند. البته منفی ترین نکته در خصوص انتخاب مالتا قانونی است که در خصوص شهروندان 3 کشور دنیا دارد.

به عبارت دقیق تر مطابق قوانین مالتا افرادی که تابع 3 کشور کره شمالی، ایران و افغانستان می باشند نمی توانند پاسپورت کشور مالتا را اخذ نمایند. این در حالی است که اگر ایرانیان کشورهای اروپایی دیگر مثل اتریش، آلمان، سوئد، سوئیس، دانمارک و سایر را انتخاب کنند پس از چند سال اقامت قانونی و پرداخت مالیات امکان اخذ پاسپورت را هم دارند. به عنوان مثال در دانمارک ایرانی ها می توانند با 8 سال اقامت قانونی درخواست اخذ پاسپورت دهند و تحت شرایطی از جمله تسلط به زبان دانمارکی و عدم ارتکاب جرم پاسپورت این کشور را که پنجمین پاسپورت معتبر در دنیا است، اخذ نمایند.

در مقاله بهترین دانشگاه های مالتا که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است برای علاقمندان به تحصیل در مالتا در سال 2022 به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

  • بهترین دانشگاه های مالتا کدام اند؟
  • مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی مالتا چیست؟
  • هزینه تحصیل و زندگی در مالتا حدودا چقدر است؟

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های مالتا

شهریه دانشگاه های مالتا نیز همانند سایر کشورهای دنیا به عوامل متعددی از جمله موارد ذیل بستگی دارد:

  • رشته انتخابی
  • مقطع تحصیلی

به عنوان مثال حدود شهریه اخذ شده از دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و حوزه اقتصادی اروپا یا به عبارتی non-EU/EEA students در مالتا برای تحصیل در رشته های هنری یا تجارتی در مقطع کارشناسی حدودا 1080€ (یورو) در سال است. اما این افراد اگر رشته های مرتبط با علوم مختلف مثل شیمی و غیره را انتخاب نمایند به طور میانگین باید سالی 1360€ (یورو) شهریه بپردازند. این در حالی است که شهروندان کشور مالتا به علاوه سایر کشورهای اتحادیه اروپا برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی مالتا نیازی به پرداخت هیچ شهریه ای ندارند.

در نموداری که در ادامه ترسیم شده است متوسط هزینه های ماهانه زندگی دانشجویی در مالتا و تعدادی کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا با هم مقایسه شده است:

مقایسه هزینه زندگی در مالتا و تعدادی از کشورهای دیگر

معرفی بهترین دانشگاه های مالتا

مالتا کشور کوچکی است که در مقایسه با کشورهایی مثل آلمان، فرانسه، اتریش، سوئیس، کانادا، آمریکا، انگلیس، اتریش و سایر دانشگاه های بسیار کم تری دارد. چرا که تمامی کشورها تعداد دانشگاه ها را با توجه به جمعیت و مساحت خود در نظر گرفته اند و مالتا که به طور رسمی جمهوری مالتا نامیده می شود. بدین ترتیب تنها حدود 316 کیلومتر مربع مساحت و 515 هزار نفر جمعیت دارد. جهت اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در مالتا، مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

در سال تحصیلی 2022 تحصیل در دانشگاه های ذیل در مالتا مزیت بزرگی محسوب می شود که شانس کاریابی پس از فارغ التحصیلی را بالا می برد:

بهترین دانشگاه های مالتا در سال تحصیلی 2022رتبه در رنکینگ ملی مالتاموقعیت مکانی
دانشگاه مالتا1مسیدا
 کالج هنر، علم و فناوری مالتا
2پائولا
موسسه مطالعات گردشگری مالتا
3لوقا
مدرسه تحصیلات تکمیلی اروپا
4والتا

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مالتا دانشجویان باید مدارکی از جمله موارد ذیل را آماده نمایند:

مدارک برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های مالتاتوضیحات
رزومهباید شامل تمامی موفقیت های تحصیلی و کاری دانشجو باشد.
ترجمه رسمی مدارکتمامی مدارکی که در CV به آن ها اشاره شده از جمله مدرک تحصیلی
ترجمه رسمی ریز نمراتریز نمرات فرد نیز باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شود.
مدرک زبانبا توجه به زبان دوره تحصیلی
تمکن مالیاثبات این که دانشجو یا والدین وی توانایی پرداخت هزینه های تحصیل را دارند.
توصیه نامه2 تا 3 تن از اساتید قبلی فرد باید توصیه نامه بنویسند.
انگیزه نامههمان SOP که باید توسط دانشجو نگارش شود.
Application feeهزینه بررسی مدارک که در هر دانشگاهی در مالتا رقم آن متفاوت است.

معرفی بهترین دانشگاه های مالتا

اخذ ویزای تحصیلی مالتا

با داشتن ویزای تحصیلی مالتا دانشجویان علاوه بر تحصیل اجازه کار دانشجویی پاره وقت در کشور مالتا را نیز خواهند داشت. منتهی اجازه کار دانشجویی در مالتا در سال 2022 محدود است. به عبارت دقیق تر دانشجویان بین المللی با گذشته 13 هفته از ورود به مالتا می توانند مشغول به کار پاره وقت شوند و تا سقف 20 ساعت در هفته کار کنند. منتهی علاوه بر اخذ ویزای تحصیلی، دانشجویان با پیدا کردن کار در مالتا باید مجوز شغلی هم اخذ نمایند که زمان آن پس از پیدا کردن موقعیت شغلی است.

مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی مالتا عبارتند از:

  • نامه پذیرش قطعی از دانشگاهی در مالتا
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و ترجمه رسمی آن به زبان انگلیسی
  • مدرکی دال بر تهیه محل اقامتی در مالتا
  • گواهی تمکن مالی در خصوص توانایی پرداخت هزینه های زندگی در مالتا به مدت حداقل یک سال

در نهایت فرد با توجه به شرایط سنی خود باید هزینه سفارت مالتا را پرداخت نماید تا مدارک وی برای صدور ویزا بررسی گردد. این مبلغ یعنی visa fee مالتا برای ویزای تحصیلی افراد بین 6 تا 12 سال حدود 35€ (یورو) و برای بزرگسالان حدود 60€ (یورو) می باشد. ذکر این نکته ضروری است دانشجویان در مالتا تا سقف 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند اما به طور همزمان باید حداقل 15 ساعت در هفته تحصیل کنند. در مقاله بهترین دانشگاه های مالتا راجع به بهترین دانشگاه ها توضیحاتی ارائه شد و علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در مالتا می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :