مهاجرت به کشور پرتغال

اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

پرتغال یکی از زیباترین و مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپای غربی است به همین دلیل خیلی از افراد علاقه دارند اقامت پرتغال را اخذ کنند. در کنار طبیعت جذاب و مناظر شگفت انگیز ساحلی آن، سیستم آموزشی در پرتغال بسیار عالی است، پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا در شبه جزیره ایبری است و مجمع الجزایر آزور و مادیرا در اقیانوس اطلس بخشی از پرتغال هستند. پرتغال غربی ترین نقطه اروپا است و در ساحل غربی شبه جزیره ایبری قرار دارد، خط ساحلی طولانی اقیانوس اطلس بین بازدیدکنندگان و مردم محلی محبوب است. موج سواران به سمت موج سواری قوی در غرب جذب می شوند و سواحل گرم و شنی در جنوب بهشتی برای گردشگران است. این کشور مناظر مختلفی را در خود جای داده است و برخی از زیباترین مکان ‌های جهان در آن‌ ها قرار دارند.

پرتغال یک جمهوری با دموکراسی نمایندگی نیمه ریاستی است و یکی از قدیمی ترین کشورها صلح آمیز است، بیش از 250 میلیون پرتغالی زبان در سراسر جهان وجود دارد. پرتغالی ها جامعه ای روشنفکر دارند اما به ارزش های مذهبی اهمیت بیشتری نسبت به دیگر کشورهای اروپای غربی می دهند. در فرهنگ پرتغالی، افراد و روابط مهم تر از زمان در نظر گرفته می شوند، بنابراین وقت شناسی آنچنان مورد تاکید قرار نمی گیرد. لیسبون یکی از زیباترین شهرهای پرتغال است و نه فقط در پرتغال بلکه لیسبون به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات شهری در اروپا است. مسافرانی که برای اولین بار به پرتغال سفر می کنند، لیسبون را در سفر خود قرار می دهند، تا حدی به این دلیل که آسان ترین شهر برای پرواز و خروج است. مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگو سوالات مرتبط با این حوزه هستند.

اقامت پرتغال از طریق مهاجرت تحصیلی

سیستم آموزش عالی در پرتغال در اولین نسخه رتبه بندی قدرت سیستم آموزش قرار دارد، ویزای دانشجویی که در سفارت دریافت می کنید فقط 3 ماه اعتبار دارد و می توانید از آن برای سفر به پرتغال استفاده کنید. در طی این 3 ماه، شما باید مجوز اقامت خود را تسویه حساب کنید، پس از آن مجوز جایگزین ویزا می شود. دانشجویان بین المللی پس از تحصیل اجازه دارند یک سال در پرتغال بمانند و به دنبال کار بگردند، دانشجویان فارغ التحصیل اجازه دارند 20 ساعت در هفته در حین تحصیل کار کنند. دانشجو باید یک پیشنهاد استخدام داشته باشد و ظرف 30 روز از پایان مدت ویزای دانشجویی خود درخواست دهید، پس از تایید ویزای کار، می تواند برای ویزای اقامت اقدام کند.

برای اقامت دائم در کشور پرتغال سند اجازه اقامت و گواهی ثبت نام یا کارت اقامت مورد نیاز است. شهروندان اتحادیه اروپا حق اقامت دائم در پرتغال را دارند، مشروط بر اینکه برای 5 سال متوالی به طور قانونی در قلمرو ملی زندگی کرده باشند. اگر فردی در پرتغال بیش از 183 روز را در یک دوره 12 ماهه در این کشور سپری کند یا اقامت معمولی در آن داشته باشد، از نظر مالیاتی مقیم مالیاتی در پرتغال تلقی می شود. مقیمان مالیاتی مشمول مالیات بر درآمد جهانی خود هستند، در حالی که افراد غیر مقیم از درآمد پرتغالی خود مالیات می گیرند.

اقامت پرتغال از طریق مهاجرت کاری

این ویزاها به اتباع این اجازه را می دهد تا حداکثر 2 سال در پرتغال بمانند، سپس می توان آن را برای 3 سال تمدید کرد. پس از 5 سال زندگی در پرتغال، دارندگان ویزا این امکان را دارند که برای اقامت دائم درخواست دهند. شهروندان سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند بدون مجوز در پرتغال کار کنند. آن ها همچنین نیازی به ویزا ندارند، اگرچه باید ظرف 6 ماه پس از مهاجرت به پرتغال برای استخدام، برای کارت اقامت اقدام کنند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای سفر به پرتغال باید ویزای کشور مبدا خود را دریافت کنند، شرایط مجوز اقامت پرتغال از طریق کار در پرتغال عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر
  • 2 عکس هویتی اخیر
  • فرم درخواست (زمانی که در ابتدا برای ویزای اقامت خود اقدام می کنید
  • ویزای اقامت معتبر (ویزای 3-4 ماهه قبل از درخواست مجوز)
  • شواهدی مبنی بر تمکن مالی کافی
  • مدرک اقامت

اقامت پرتغال از طریق مهاجرت کاری

اخذ اقامت کشور پرتغال از طریق سرمایه گذاری

اقامت دائم پرتغال را می توان با یک طرح سرمایه گذاری به دست آورد که به آن طرح ویزای طلایی می گویند، قانون پرتغال همچنین اجازه درخواست اقامت از طریق الحاق خانواده را می دهد. دانشجو همچنین می تواند برای اجازه اقامت اقدام کند، اما تحصیل آن ها باید بیش از 6 ماه باشد. برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری باید حداقل €350000 (یورو) در یک صندوق سرمایه گذاری باشد، گزینه های سرمایه گذاری توسط CMVM پرتغال (کمیسیون بازار اوراق بهادار) تنظیم می شود.

معمولا شامل سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا شرکت های فناوری نوپا می شود، انتقال سرمایه حداقل 1 میلیون € (یورو) در حساب بانکی پرتغال انجام دهید. خرید ملک در پرتغال به شما این امکان را می دهد که اجازه اقامت پرتغال را دریافت کنید، به شرطی که هر 2 سال حداقل 14 روز در این کشور بمانید. یعنی می توانید در پرتغال ملک بخرید و اقامت بگیرید، علاوه بر این 5 سال پس از اخذ اقامت می توانید برای شهروندی و پاسپورت اتحادیه اروپا درخواست دهید.

نحوه اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در پرتغال بدین شرح می باشد:

  • سرمایه گذاری حداقل €250000 (یورو) در پرتغال انجام دهید
  • حداقل شرایط اقامت 7 روزه را در سال اول انجام دهید، سپس حداقل 14 روز در هر دوره 2 ساله بعدی

هزینه های زندگی در کشور پرتغال

هزینه های زندگی در پرتغال برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه تر از کشورهای اروپایی است، هزینه های زندگی در این کشور بستگی به منطقه ای دارد که دانشجو در آن جا زندگی می کنند. هزینه های زندگی از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است اما به طور متوسط بین 500€ تا 800€ (یورو) در ماه نیاز است. برای زندگی راحت در پرتغال در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، پرتغال یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهاست، یک زوج با درآمد متوسط ​​می توانند با پرداخت حدود €1700 (یورو) در ماه به راحتی در شهرهای داخلی پرتغال زندگی کنند، یک زوج در لیسبون می توانند با حدود 2000€ (یورو) در ماه زندگی کنند. در پایان شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بخواهید تا به صورت کامل و جامع اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :