مهاجرت به کشور دومینیکا

اقامت دومینیکا

اقامت دومینیکا

اقامت دومینیکا می تواند فرصتی برای لذت بردن از سبک زندگی آرام را به شما ارائه دهد. اقامت قانونی این کشور از طرق مختلف کسب می گردد. جمهوری دومینیکا با ارائه یک سبک زندگی آرام در محیطی ایده آل می تواند کیفیت زندگی فوق العاده ای را به ساکنان ارائه دهد. با اخذ اقامت دومینیکا می توانید در صندوق های سرمایه گذاری برون مرزی یا صندوق های سرمایه گذاری مشترک سرمایه گذاری کنید.

علاوه بر این جزیره دومینیکا یک فضای ایده آل برای توسعه کسب و کار ایجاد می کند. جمهوری دومینیکا به عنوان کشوری با فرهنگ، چیزهای زیادی برای ارائه دارد. جزیره دومینیکا یکی از بزرگترین منابع مالی اروپا را برای زیرساخت ها و توسعه دریافت می کند. این راهنما که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شده می تواند شما را با شرایط اخذ ویزای دومینیکا به خوبی آشنا کند.

مزایای اخذ اقامت دومینیکا

اخذ اقامت دومینیکا برای افرادی که در این کشرو زندگی می کنند یا قصد مهاجرت به دومینیکا را دارند مزایای بسیار را ارائه می دهد. در واقع خارجیانی که اقامت دومینیکا را دریافت کرده اند نسبت به بیگانگان غیر قانونی از مزایای بسیار مشخصی در دومینیکا برخوردارند. از مهمترین مزایای اخذ اقامت دومینیکا این است که یک فرد مقیم می تواند گواهینامه رانندگی دومینیکا و بیمه خودرو را دریافت کند. اما یک فرد غیر مقیم فقط می تواند با گواهینامه رانندگی خود رانندگی کند و بیمه خودرو را دریافت کند که فقط برای مدت اقامت خود در دومینیکا معتبر است. علاوه بر این افرادی که دارای مجوز اقامت دومینیکا هستند در دسته های خاص می توانند از معافیت های مالیاتی قابل توجهی برخوردار شوند.

به طور کلی جمهوری دومینیکا برای افرادی که مجوز اقامت دومینیکا را دارند مزایای بی شماری را ارائه می دهد. از دیگر مزایای اخذ اقامت دومینیکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای اخذ اقامت دومینیکاتوضیحات
کار و تجارت در دومینیکافرد دارای مجوز اقامت دومینیکا می تواند به طور قانونی در جمهوری دومینیکا کار و تجارت کند در صورتی که فرد غیر مقیم نمی تواند.
معاف از مالیات اساس منزلافراد مقیم دومینیکا مجاز هستند وسایل منزل خود را از لوازم آشپزخانه گرفته تا اثاثیه معاف از مالیات به این کشور وارد کنند. یک فرد غیر مقیم باید عوارض مربوط به این کالاها را بپردازد.
ورود و خروج بدون کارت توریستیساکنین می توانند بدون نیاز به خرید کارت توریستی وارد جمهوری دومینیکا شوند. افراد غیر مقیم باید ویزا بگیرند یا کارت توریستی تهیه کنند.

اخذ اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

در سال های گذشته اخذ اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری به یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در دومینیکا تبدیل شده است. برنامه اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری طبق قانون مهاجرت عمومی و مقررات آن و قانون سرمایه گذاری خارجی یک امتیاز قانونی است. به طور کلی اخذ اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری اتباع خارجی را از روند اخذ اقامت موقت معاف می کند. سرمایه گذاری در دومینیکا به شما اجازه می دهد با سرمایه گذاری در اموال منقول یا غیر منقول مجوز اقامت دائم فوری این کشور را دریافت کنید. اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری باید 1 سال پس از صدور آن تمدید شود اما سایر تمدید های اقامت باید هز 4 سال یکبار انجام شود.

از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا پس از 2 سال اقامت دائم ممکن است واجد شرایط تابعیت دومینیکا شوید. البته لازم به ذکر است که اگر بتوانید ثابت کنید که درآمد غیر فعال ماهانه از یک منبع خارجی حداقل 5000XCD (دلار کارائیب شرقی) دارید. که این درآمد بایستی به مدت 5 سال به صورت مکرر به نام شما واریز شود و شما باید آن را به یک بانک محلی منتقل کنید. با این کار می توانید اقامت دومینیکا را به صورت دائم دریافت کنید.

درآمد غیر فعال جهت دریافت اقامت دومینیکا شامل موارد زیر می باشد:

 • حواله های موسسات مالی خارجی
 • سرمایه گذاری در شرکت های خارجی
 • سود حاصل از املاک واقع در خارج از کشور
 • سرمایه گذاری از اوراق بهادار منتشر شده به ارز ملی یا خارجی
 • سود درآمد یا سود سهام ناشی از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در جمهوری دومینیکا

اخذ اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت دومینیکا به صورت دائم

شرایط دریافت اقامت دائم دومینیکا به نسبت اغلب کشورهای اروپایی و ایالات متحده بسیار آسان تر است. لازم به ذکر است که، متقاضیان دریافت اقامت دومینیکا به صورت دائم باید در این کشور اقامت داشته باشند. یا به مدت 5 سال در جزیره دومینیکا شاغل باشند. علاوه بر این جهت درخواست اقامت دائم دومینیکا باید مدارک زیر را به به صورت کامل ارائه دهید:

 • تکمیل فرم درخواست مجوز اقامت دائم دومینیکا: همه اتباع خارجی بالای 18 سال باید فرم درخواست را تکمیل کنند.
 • ارائه گواهی پزشکی: این مدرک باید اثبات کند که متقاضی در سلامت کامل می باشد و در سه سال گذشته به هیچگونه بیماری واگیردار میتلا نشده است.
 • ارائه گواهی از افرادی که متقاضی را زمانی که در دومینیکا بوده می شناسند.
 • سوابق اخیر پلیس
 • هزینه درخواست
 • رسید خزانه به عنوان گواهی پرداخت هزینه درخواست اقامت دومینیکا
 • گواهی ازدواج در صورت وجود
 • نامه پوششی برای درخواست اقامت دائم

اخذ اقامت دومینیکا به صورت موقت

افرادی که قصد زندگی دائم در دومینیکا را ندارند می توانند برای اخذ اقامت دومینیکا به صورت موقت اقدام نمایند. اگر می خواهید در جمهوری دومینیکا زندگی کنید می توانید از طریق مجوز اقامت موقت به اداره مهاجرت کنسولگری دومینیکا در کشور خود مراجعه فرمایید. تا درخواست خود را برای دریافت مجوز اقامت دومینیکا به صورت حضوری ثبت نمایید. مدارک مورد نیاز برای درخواست مجوز اقامت موقت دومینیکا عبارت اند از:

 • ارائه گذرنامه معتبر ملی
 • دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • ارائه گواهی رفتار خوب
 • شناسنامه
 • نامه پزشک معتبر که سلامت شما را تایید می کند.
 • صورت های اخیر بانکی که نشان دهنده وجوه کافی یا درآمد ماهانه کافی است.
 • نامه درخواست با ذکر دلایل درخواست اقامت و شرایط شخصی
 • هزینه درخواست ویزا به مبلغ 290XCD (دلار کارائیب شرقی) که غیر قابل استرداد است.

البته به این نکته نیز توجه فرمایید که مجوز اقامت موقت دومینیکا به مدت 1 سال معتبر است. هدف موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از ارائه این مقاله ارتقاء سطح آگاهی شما عزیزان در خصوص شرایط اقامت در دومینیکا بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :