مهاجرت به کشور ارمنستان

اقامت ارمنستان

اقامت ارمنستان

در میان افراد مختلفی که به دلایل مختلف به ارمنستان سفر یا مهاجرت می کنند، افراد بی شماری وجود دارند که قصد دریافت اقامت ارمنستان را دارند. دریافت اقامت در 3 مسیر متفاوت موقت، دائم و گذرنامه ویژه قابل پیگیری است. اما هر کدام از این راه ها شرایط و مدارک مخصوص به خود را می خواهد و در نهایت وابسته به دریافت تایید سفارت ارمنستان و پلیس ارمنستان است.

دریافت اقامت این کشور اگرچه کار سختی نیست، اما همچون گذشته نیز آسان نیست، به دلیل اینکه در طی سال های اخیر مهاجرت به این کشور افزایش یافته و بسیاری از مهاجرن قصد ماندن در این سرزمین را داشته اند. از همین رو موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به سوابق خود در زمینه دریافت انواع قامت ارمنستان برای متقاضیان، آماده است تا هرگونه کمک و مشاوره را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

شرایط زندگی و اقامت کشور ارمنستان

ارمنستان کشوری بسیار جالب با تاریخ فوق العاده قدیمی، غنی و پر حادثه، فرهنگ جذاب و طبیعت زیبا است. ساکنان مهمان نواز، غذاهای لذیذ و قیمت ارزان، همراه با کمبود گردشگران (غربی) آن را به مقصدی فوق العاده تبدیل کرده است. از لحاظ تاریخی در طول قرن ها چیزهای زیادی در ارمنستان اتفاق افتاده است، به همین دلیل است که از نظر فرهنگی بسیار جالب است. اما برای زندگی در این فرهنگ غنی، دانستن برخی واقعیت ها مهم است. اولین مورد اینکه در خارج از پایتخت به راحتی می توانید فرض کنید که هیچ کس انگلیسی صحبت نمی کند، در واقع زبانی که صحبت می شود ارمنی با الفبای خاص خود است.

سفر در ارمنستان کاملا بی خطر است. اتوبوس ها و تاکسی های مشترک (مارشروتکا) شما را با قیمت ارزان به بیشتر مکان های اصلی می رساند و مناظر بسیار زیبا برای رانندگی با توقف های جالب کافی در طول مسیر است که بخواهید وقتی خارج شدید تصمیم بگیرید. اگر اهل گردش باشید، با شرکت های بین المللی مانند Sixt و Hertz می توانید وسیله اجاره کنید و ارزان ترین خودرو حدود 40$ (دلار) در روز خواهد بود. اغلب می توانید معاملات ارزان تری با شرکت های محلی دریافت کنید. فقط مطمئن شوید که بیمه کامل را دریافت کرده اید زیرا جاده ها می توانند وضعیت بسیار بدی داشته باشند.

بهترین شهر برای اقامت ارمنستان

ایروان به عنوان پایتخت کشور ارمنستان مکانی عالی برای شروع سفر و گذراندن یک یا 2 روز است. برخلاف آنچه ممکن است از یک شهر دوران شوروی انتظار داشته باشید، کاملا شهری است. این شهر دارای صحنه زندگی شبانه پر جنب و جوش با کلوب ها، رستوران های امروزی و سبک اروپایی است. پایتخت کشور ارمنستان، ایروان، آمیخته با بقایای بسیاری از روزهای قدیمی، مانند ساختمان‌ ها و بناهای تاریخی با رنگ صورتی معمولی شوروی یا محله قرن هفدهمی «کوند» است.

ایروان ظاهر خاص خود را دارد. هیچ مکان دیدنی بزرگی در اینجا پیدا نخواهید کرد، بلکه فقط یک مکان خوب برای جذب فضا و آشنایی کمی با کشوری است که در آن هستید. اگر می خواهید کمی بیشتر در مورد ارامنه، تاریخ و روابط آنها با کشورهای همسایه مانند ترکیه بدانید و درک کنید، موزه نسل کشی ارامنه ارزش بازدید را دارد. چند موزه دیگر مانند موزه تاریخ ارمنستان و گالری ملی نیز وجود دارند که جالب هستند. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به ارمنستان می توانید مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

بهترین شهر برای اقامت ارمنستان

هزینه زندگی و اقامت ارمنستان

اگر کمی مقرون به صرفه تر زندگی می کنید، هزینه های ماهانه حتی در مناطق گران قیمت را می توان به راحتی در $300 (دلار) محدود کرد. زندگی ارزان در خارج از پایتخت می تواند کمتر از 50$ (دلار) در ماه هزینه داشته باشد. این بدان معنی است که برای هر کسی چیزی وجود دارد. اجاره یک اتاق خواب بازسازی شده بسیار بزرگ در مرکز شهر ایروان، پایتخت، حدود 200$ (دلار) است. البته یک وعده غذایی خوب در یک رستوران یا اغذیه فروشی کوچک، متفاوت است، اما یک شام بیف استروگانوف خوب و انعام کمتر از 3$ (دلار) هزینه دارد.

در حومه شهرها به همین نسبت قیمت خدمات کاهش می یابد و در شهرها و روستاها این کاهش قیمت بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال، در شهر تفریحی جنگلی دیلیجان، اجاره یک خانه می تواند 10$ (دلار) در ماه هزینه داشته باشد و یک خدمتکار نیز تقریبا به همین میزان است. در خصوص اطلاع از شرایط سایر روش های مهاجرتی به این کشور پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله استارت آپ ارمنستان می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ارمنستان

پیش از پرداختن به مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ارمنستان باید گفت که زمان پردازش و بررسی مدارک برای تایید اقامت افراد حدود 30 روز طول می کشد و بسته به نوع کارت درخواستی هزینه های پرداختی متفاوت می شود. اما مسیر پرداخت برای همه یکسان است. شما به عنوان یک متقاضی هزینه کارت اقامت را می‌توانید از طریق سامانه الکترونیکی دولتی پرداخت الکترونیک، در بانک یا در محل با پایانه ‌های پرداخت کنید. این هزینه برای کارت موقت یک ساله 105000ADM (درام ارمنستان) است و برای تمدید کارت اقامت موقت (تا یک سال) نیز همین مقدار باید پرداخت شود.

در جدول زیر به مدارک موردنیاز برای دریافت کارت اقامت دائم ارمنستان اشاره شده است:

ردیفمدارک مورد نیاز
1بیان قصد و هدف اقامتی
23 قطعه عکس رنگی سایز 35 × 45 میلی متر
3ارائه پاسپورت، کپی پاسپورت، ترجمه ارمنی محضری گذرنامه
4مدارک حمایت کننده از شرایط درخواست اجازه اقامت (تمدید مجوز) در ارمنستان
5گواهی پزشکی
6رسید پرداخت هزینه

در خصوص اطلاع از شرایط و جزییات هزینه زندگی در ارمنستان می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

نکاتی در مورد اقامت ارمنستان

اخذ اقامت قانونی ارمنستان به اخذ حق اقامت قانونی در این کشور اشاره دارد که در بیشتر موارد، مهاجران یک مجوز اقامت موقت را انتخاب می کنند. هدف اصلی اعطاء حق زندگی در ارمنستان به شهروندان خارجی است. بسیاری از آن برای ورود اولیه به کشور و مانند بسیاری از کشورها از آن استفاده می کنند. اجازه اقامت موقت در نهایت می تواند به عنوان راهی برای شهروندی باشد.

در تصویر زیر به مجوزهایی که با کارت اقامت ارمنستان می توان به دست آورد، اشاره شده است:

مجوزهای کارت اقامت ارمنستان

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که به عنوان یک مقیم می توانید از خارجی ها برای بازدید از ارمنستان دعوت کنید. ساکنان همچنین از حقوق و آزادی های قانون اساسی مانند حق برخورداری از مراقبت های بهداشتی، امنیت اجتماعی، آموزش، حقوق مالکیت و حریم خصوصی، آزادی بیان و مذهب برخوردارند. ساکنان نیز از سیاست نظامی اجباری ارمنستان معاف هستند.

محدودیتی برای چند بار تمدید مجوز وجود ندارد. با این حال، درخواست باید حداقل 30 روز قبل از انقضاء مجوز فعال پر شود. متقاضیان مهاجرت به ارمنستان و دریافت کارت اقامت، می توانند برای طی مراحل اداری و انجام سریعتر امور مربوط به اقامت خود، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس و گفتگو باشند و نیازهای خود را به ما اطلاع دهند تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان موانع اقامتی شما را حل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :