مهاجرت تحصیلی استرالیا

اعزام دانشجو به استرالیا

اعزام دانشجو به استرالیا و جستجوی بهترین موسسه همواره یکی از موضوعات مورد توجه دانشجویان بین المللی پیش از مهاجرت بوده است. اگر نگاهی به رتبه بندی دانشگاه‌های جهان کنیم، می توان دریافت که تعداد زیادی از دانشگاه های استرالیا جزء 100 دانشگاه برتر جهان هستند. دانشگاه‌های ملبورن، کوئینزلند، موناش، ملی استرالیا، سیدنی، نیوساث ولز و استرالیای غربی از جمله این موارد هستند. به همین دلیل بسیاری از افراد از سراسر جهان مشتاق تحصیل در استرالیا هستند. اعزام دانشجو به این کشور در این مقاله بررسی می‌شود. اگر می‌خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید تا پایان این مطلب که توسط موسسه حقوقی سفیران سعادت تهیه و تنظیم شده است، همراه باشید.

شرایط اعزام دانشجو به استرالیا

کشور استرالیا را می ‌توان یکی از کشور های با کیفیت در زمینه آموزش نام برد. شیوه ‌های آموزشی در کشور استرالیا تا حد زیادی مشابه متد های آموزشی کشور های پیشرفته مانند آمریکا و انگلستان است. به همین دلیل سالانه دانشجویان زیادی از تمام نقاط دنیا برای تحصیل به این کشور مهاجرت می ‌کنند. در کنار نظام آموزشی با کیفیت، شاخص‌ های کیفیت زندگی در استرالیا نیز از سطح بالایی برخوردار است. رشد اقتصادی در استرالیا و به دنبال آن رونق بازار در سال‌ های اخیر نیز شرایط خوبی را در این کشور فراهم کرده است. وقتی در کشوری شرایط اقتصادی خوب باشد و بازار پررونق باشد، نیاز به نیروی کار بیشتر شده و طبیعتا تعداد بیکاران هم در آن کشور کاهش می یابد.

برای اعزام دانشجو به استرالیا و اخذ پذیرش از دانشگاه‌ های این کشور افراد متقاضی باید به صورت آنلاین درخواست پذیرش دهند و بهتر است هزینه های تحصیل از پیش به صورت کامل پرداخت شود. باید در نظر داشت که هزینه ‌های تحصیل در استرالیا به نسبت دیگر کشورها بالاتر است و متوسط مبلغ شهریه برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل بیش از ‌10500$ (دلار استرالیا) است. اما باید توجه کنید که شهریه تحصیل در استرالیا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است و به رشته تحصیلی وابسته است.

برترین شهرهای دانشجویی استرالیا

سیدنی به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای کشور استرالیا شناخته می شود. باید توجه کنید که دانشگاه ‌های برتر استرالیا که در شهر سیدنی قرار دارند، امکانات آموزشی بسیاری را در اختیار افراد قرار می‌ دهند که هر روز کشور های زیادی متقاضی اعزام دانشجو به استرالیا هستند. به علاوه، 2 دانشگاه معتبر مانند دانشگاه سیدنی (رتبه 45 جهانی) و دانشگاه ولز جدید (رتبه 46 جهانی) در استرالیا قرار گرفته اند. این درحالی است که موسسات عالی رتبه دیگر نظیر دانشگاه Macquarie، دانشگاه فناوری سیدنی و دانشگاه غرب سیدنی در این شهر واقع شده‌ اند.

شهر ملبورن به عنوان پایتخت کشور استرالیا شناخته می شود. ملبورن شهری است که چند فرهنگ دارد. شهر ملبورن برای برخی از افراد به مانند سن فرانسیسکو و یا لس آنجلس است. این شهر یکی از برترین شهرها برای تحصیل و اعزام دانشجو به استرالیا است.

دانشگاه های موجود در شهر ملبورن از موسسات رتبه بالا عبارتند از:

  • دانشگاه ملبورن (رتبه 42 جهانی)
  • دانشگاه Monash (رتبه 67)
  • موسسات فناوری ملبورن (رتبه 273)
  • دانشگاه Deakin (رتبه 324)
  • دانشگاه La trobe (رتبه 394)

شرایط اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

از مسائل مهم تحصیل و اعزام دانشجو به استرالیا مسئله ویزا است، ویزای دانشجویی کشور استرالیا تا حد بسیاری بستگی به گرایش تحصیلی شما خواهد داشت. جهت اخذ مدرک کارشناسی (یا مدرک کارشناسی ارشد) در استرالیا شما باید ویزای دانشجویی موقت ( از شعبه فرعی 573 ) دریافت کنید. اگر شما قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری را در ذهن می‌پرورانید، شما باید ویزای دانشجویی از بخش تحقیقات ویزای دانشجویان کارشناسی ارشد ( شعبه 574 ) دریافت کنید.

هم اکنون فرایند درخواست ویزا برای کسانی که واجد شرایط هستند امکان پذیر است. (کسانی که قصد تحصیل آموزش عالی و اخذ دیپلم پیشرفته، اخذ مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد را در ذهن دارند). اگر شما شرایط اخذ ویزای دانشجویی را دارید، سطح شما به صورت تخصصی مورد ارزیابی قرار نخواهد گرفت لذا دانشجویانی که واجد شرایط هستند به صورت خودکار تمامی ریسک‌ ها توسط ساختمان خطرات مهاجرت برای آن ها به حداقل خواهد رسید. از شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به استرالیا این است که دانشجویان واجد شرایط ملزم به ارائه مدارک کمتری جهت درخواست اخذ ویزای دانشجویی خواهند بود.

مراحل اعزام دانشجو به استرالیا

در رابطه با اعزام دانشجو به این کشور آگاهی از قوانین و مقررات مهاجرتی این کشور الزامی است. زیرا هر گونه خطا و اشتباه در فرایند اخذ پذیرش از دانشگاه و دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، موجب رد درخواست و هدر رفتن هزینه و فرصت متقاضی می‌ شود.

به ‌همین منظور بهتر است به جای ارائه درخواست فردی، این کار از طریق بهترین مؤسسه اعزام دانشجو به استرالیا پیگیری شود. مراحل اعزام دانشجو به استرالیا برای مهاجرت تحصیلی به این کشور (خواه به ‌صورت فردی یا زیر نظر بهترین مشاور مهاجرتی) در موارد زیر خلاصه شده است که شما باید برای این که اعزام شوید تمام مراحل را به صورت دقیق انجام دهید:

  • انتخاب دانشگاه متناسب با رزومه و مدارک تحصیلی متقاضی
  • ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه مورد نظر
  • دریافت پذیرش از دانشگاه مقصد بعد از پرداخت شهریه
  • ثبت نام الکترونیکی و گرفتن تأییدیه
  • ارائه درخواست به سفارت استرالیا برای دریافت ویزای تحصیلی

بسیاری افراد جهت مهاجرت به استرالیا معمولا از طریق تحصیل و اعزام دانشجو به استرالیا اقدام می‌کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در استرالیا نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی استرالیا می ‌توانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به استرالیا است. مسائل مهم تحصیل و اعزام دانشجو به استرالیا مسئله ویزا است، ویزای دانشجویی کشور استرالیا تا حد زیاد بستگی به گرایش تحصیلی شما خواهد داشت. شما می‌توانید برای اخذ ویزا به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از صفر تا صد دریافت ویزا را با مشاوره کارشناسان خبره این موسسه انجام دهید. این موسسه شما را در دریافت ویزای کشور استرالیا یاری خواهد رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :