مهاجرت تحصیلی استرالیا

تحصیل پرستاری در استرالیا

تحصیل پرستاری در استرالیا یکی از راه ‌های مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت از طریق تحصیل می باشد که برای متقاضیان مناسب است. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان خواهان تحصیل پرستاری در استرالیا هستند که دلایل زیادی هم باعث افزایش این تقاضا شده، از جمله این دلایل هم می‌توان به بالا بودن کیفیت آموزشی در استرالیا، خدمات درمانی عالی این کشور اشاره کرد که باعث شده علاقه‌مندان و دانشجویان رشته پرستاری این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی- مهاجرتی خود انتخاب کنند. اگر می‌خواهید با شرایط و مزایا و معایب تحصیل پرستاری در استرالیا آشنا شوید، خواندن این مقاله را که توسط موسسه حقوقی سفیرلن سروش سعادت تهیه و تنظیم شده است، از دست ندهید.

مراحل تحصیل پرستاری در استرالیا

تحصیل پرستاری در استرالیا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان‌پذیر است. دانشجویان با تحصیل پرستاری در استرالیا در این مقاطع، پس از اتمام دوره می ‌توانند به عنوان پرستار برای خود شغل پیدا کنند. دانشجویان برای تحصیل در مقطع لیسانس رشته پرستاری، باید زبان انگلیسی خوبی داشته‌ باشند. در دوره کارشناسی بیش‌تر دنبال آماده‌سازی دانشجویان پرستاری برای ورود به بازار کار هستند و این دوره شامل مجموعه ‌ای از جلسات علمی است. آموزش‌های دوره لیسانس در محیط واقعی و در بیمارستان ‌ها انجام می‌ شود.

دانشجویان پس از اتمام دوره کارشناسی برای ادامه تحصیل می ‌توانند وارد دوره کارشناسی ارشد شوند. تحصیل در این مقطع یک برنامه مطالعاتی 2 ساله است که با هدف ارائه سطح پیشرفته آموزش از نظر تئوری و عملی انجام می‌شود. در طول این دوره هر دانشجو بر روی موضوع خاصی مطالعه و تمرکز می‌ کند. عمده مطالعات و آموزش‌های این دوره مربوط به موضوعات جراحی است. دانشجویان برای تحصیل پرستاری در استرالیا نیاز به شرایط و مدارک خاصی دارند که در ادامه توضیح می ‌دهیم.

مدارک تحصیل پرستاری در استرالیا

دانشجویان برای تحصیل پرستاری در استرالیا در مقطع کارشناسی در مرحله اول نیاز به اخذ پذیرش دانشگاه‌ های استرالیا دارند. شما باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 داشته ‌باشید، حتی اگر یکی از بندهای مربوطه نمره 6/5 ‌باشد با مشکل مواجه می‌ شوید. یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای پذیرش در رشته پرستاری در استرالیا ارائه مدرک 12 ساله تحصیلی است. شروع هر ترم دوره لیسانس در فوریه و ژانویه است. پس مدرک مهم این دوره که باید حتما داشته‌ باشید و ارائه دهید مدرک آیلتس و مدرک دوازده ساله تحصیلی است.

دوره کارشناسی ارشد رشته پرستاری در استرالیا با هدف افزایش توانایی پرستاران در مراقبت از بیمار با کیفیت بالا و مهارت رهبری پرستاران برگزار می ‌شود. دانشجویان برای تحصیل پرستاری در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد باید پذیرش دانشگاه‌ های معتبر استرالیا را داشته باشند. در این دوره دانشجو ها حتما باید نمره زبان 7 داشته باشند. داشتن مدرک مقاطع تحصیلی گذشته هم لازم و ضروری است. برای امکان ورود به مقطع تحصیلی فوق لیسانس داشتن این مدارک و ارائه آن الزامی می ‌باشد.

هزینه تحصیل پرستاری در استرالیا

یکی از موارد تاثیرگذار بر روی تصمیم دانشجویان برای تحصیل پرستاری در استرالیا هزینه‌ هایی است که با تحصیل در این رشته و کشور باید بپردازند. در صورتی افراد می ‌توانند برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند که مطمئن شوند از پس هزینه‌ های آن بر بیآیند. به طور کلی هزینه‌ های زندگی در استرالیا در مقایسه با دیگر کشورها بالاتر است. اما این امر مانع علاقه‌مندان برای ادامه تحصیل در استرالیا نشده دلیل آن هم کیفیت بالای زندگی و شرایط خوب کاری است.

به طور کلی حداقل هزینه سالیانه تحصیل پرستاری در استرالیا در مقطه لیسانس بین 27000$ تا 35000$ (دلار استرالیا) متغیر است. هزینه‌ های دوره کارشناسی ارشد هم بین همین حدود ها است و تفاوت چندانی ندارد. این را هم بدانید بورسیه تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط داده می ‌شود و ممکن است شامل هزینه تحصیل یا هزینه زندگی بشود. پس پیش از ارائه مدارک جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌ های استرالیا باید از هزینه‌ های تحصیل و زندگی در استرالیا آگاه باشید.

بورسیه تحصیل رشته پرستاری در استرالیا

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا را دارند حتما این مورد را در نظر گرفته‌ اند که رشته پرستاری در این کشور درآمد خوب و و بالایی دارد. همچنین از جایگاه اجتماعی خوبی هم برخوردار است. بورسیه های تحصیلی متفاوتی هم برای تحصیل پرستاری در استرالیا در نظر گرفته شده است. این بورسیه ها انواع مختلفی نیز دارند. بورسیه تحصیلی عموما برای پوشش هزینه تحصیل در استرالیا به کار می رود.

تعدادی از این بورسیه ها عبارتند از:

  • کالج پرستاری استرالیا: این کالج شامل بورسیه ‌های تحصیلی است که توسط وزرات بهداشت دولت استرالیا و وزارت خدمات اجتماعی ارائه می ‌شود. برای درخواست این بورسیه نیازی به عضویت در ACN نیست.
  • دانشگاه استرالیای جنوبی: این دانشگاه برای رشته‌ های پرستاری و مامایی طیف متنوعی از بورسیه‌ ها را ارائه می ‌دهد.
  • بورسیه‌ های بنیاد جورج الکساندر: این بورسیه به منظور کمک به دانشجویان برای تامین هزینه ‌های دوره تحصیل حرفه‌ای در رشته پرستاری ارائه می ‌شود. مبلغ این بورسیه 2500$ (دلار استرالیا) است و در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد افزایش هم می‌ یابد.

مزایای تحصیل پرستاری در استرالیا

تحصیل پرستاری در استرالیا مزایای فراوانی برای متقاضیان این رشته دارد که در این بخش می‌ خواهیم به تعدادی از این مزایا اشاره کنیم. کسانی که در رشته پرستاری قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور خصوصا استرالیا را دارند لازم است با این مزایا آشنا شوند. این‌ها فقط نمونه ‌ای از مزایای تحصیل پرستاری در استرالیا می ‌باشد. برای آگاهی از تمامی مزایای انتخاب و ادامه تحصیل در رشته پرستاری در کشور استرالیا باید با مشاوران معتبر و مربوطه صحبت کنید. برخی از مزایای تحصیل پرستاری در این کشور عبارتند از:

  • اخذ بورسیه تحصیلی
  • امکان تحصیل در رشته پرستاری بدون آزمون ورودی. به شرط این‌که در دوره فاندیشن شرکت کرده باشند.
  • امکان یافتن شغل با درآمد خوب و مرتبط با رشته تحصیلی فرد
  • تحصیل به زبان انگلیسی

ما در این مقاله درباره مدارک مورد نیاز و مزایا و شرایط و مراحل تحصیل پرستاری در استرالیا تا حد کسب حداقل اطلاعات لازم برای علاقه‌مندان ادامه تحصیل در این رشته و در کشور استرالیا صحبت کردیم. استرالیا یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن امروزی است که جاذبه‌های انسانی و طبیعی زیادی برخوردار می ‌باشد. همچنین از سیستم آموزشی خوب و با کیفیت بالا برخوردار است. متقاضیان رشته پرستاری در استرالیا به محض اتمام دوره تحصیلات خود امکان یافتن شغل مناسب و با مرتبط با رشته تحصیلی خود را دارند. برای تحصیل در دانشگاه ‌های استرالیا باید از زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال‌ها تجربه در زمینه انواع مهاجرت، می‌تواند به خوبی شما را در امر مهاجرت و تحصیل در رشته و کشور مورد نظر راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :