مهاجرت به کشور اسکاتلند

پاسپورت اسکاتلند

پاسپورت اسکاتلند

پاسپورت اسکاتلند به کسانی تعلق می گیرد که یا در این کشور به دنیا آمده باشند یا به مدت زمان 10 سال در این کشور اقامت داشته باشند. حتی اگر اکنون در کشور دیگری سکونت دارند. بنابراین حتی مهاجران خارجی هم می توانند به شرط 10 سال اقامت دائم در کشور اسکاتلند، اقدام به اخذ پاسپورت اسکاتلند کرده و تابعیت کشور اسکاتلند را دریافت کنند. این سیاست ها توسط دولت بریتانیا تصمیم گیری می شود و سیستم مهاجرت توسط وزارت کشور اسکاتلند مدیریت می شود. در صورتی که متقاضی دریافت پاسپورت اسکاتلند هستید، می توانید با مطالعه مقاله زیر از خدمات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده کرده و با چگونگی و شرایط دریافت پاسپورت اسکاتلند بیشتر آشنا شوید.

کلیات پاسپورت اسکاتلند

به طور کلی پاسپورت اسکاتلند متعلق به شهروندان اسکاتلندی می باشد. اما اینکه چه کسانی شهروندان اسکاتلندی شمرده می شوند باید مورد بررسی قرار گیرد. اسکاتلند جزء کشورهایی محسوب می شود که به شما اجازه می دهد تابعیت دوگانه داشته باشید یعنی همزمان شهروند بیش از یک کشور باشید. شهروندان بریتانیایی که معمولا در اسکاتلند اقامت دارند، شهروندان اسکاتلندی محسوب می شوند. اما در مورد شهروندان بریتانیایی که تابعیت مضاعف در کشور دیگری دارند، (شهروندان بریتانیایی که متولد اسکاتلند هستند اما در حال حاضر در خارج از اسکاتلند زندگی می کنند) نیز شهروندان اسکاتلندی محسوب می شوند. شهروندی اسکاتلند به طور خودکار به همه شهروندان بریتانیایی که ارتباط کافی با اسکاتلند دارند، داده خواهد شد. این شامل کسانی می شود که از طریق تابعیت (به جای تولد) انگلیسی هستند.

این ارتباط اسکاتلندی را می توان از طریق موارد زیر اثبات کرد:

 • تولد در اسکاتلند
 • اقامتگاه معمولی در اسکاتلند

اثبات تولد در اسکاتلند آسان است چرا که با وجود شناسنامه قابل اثبات می باشد. اقامت معمولی، درست است که یک معنی حقوقی ثابت دارد، اما می تواند پیچیده تر باشد. تعیین محل سکونت معمولی افراد، نیاز به بررسی دقیق شرایط کلی آنها دارد. به احتمال زیاد موارد پیچیده ای در این زمینه وجود دارد که باعث ایجاد مشکل می شود، مانند افرادی که ادعا می کنند با وجود سال هایی که در جایی دیگر زندگی کرده اند، اقامتگاه همیشگی اسکاتلند خود را حفظ کرده اند. افرادی که در نزدیکی مرز زندگی می کنند و با اسکاتلند و انگلیس در ارتباط هستند.

چگونگی دریافت پاسپورت اسکاتلند

برای دریافت پاسپورت اسکاتلند، 6 راه برای شهروندی اسکاتلند وجود دارد. افرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند، حق شهروندی خودکار را خواهند داشت:

 • کسانی که در اسکاتلند از حداقل یکی از والدینی که تابعیت اسکاتلندی یا اقامت دائم دارند متولد شده اند.
 • کسانی که در خارج از اسکاتلند از حداقل یکی از والدینی که تابعیت اسکاتلندی دارند متولد شده‌اند.
 • تابعیت بریتانیایی خارج از اسکاتلند با حداقل یکی از والدین که واجد شرایط شهروندی اسکاتلند هستند.
 • شهروندان هر کشوری که پدر یا مادر یا پدربزرگ و مادربزرگی دارند که واجد شرایط شهروندی اسکاتلند هستند.
 • مهاجران در اسکاتلند به صورت قانونی، مشروط به داشتن شخصیت خوب، اقامت و سایر شرایط مکتوب در قانون مهاجرت اسکاتلند.
 • شهروندان هر کشوری که حداقل 10 سال زندگی در اسکاتلند را در هر زمان گذرانده‌ اند و ارتباط زیادی با اسکاتلند دارند نیز می‌توانند برای تابعیت درخواست دهند.

در تصویر زیر انواع روش های اخذ پاسپورت اسکاتلند نشان داده شده است:

انواع روش های اخذ پاسپورت اسکاتلند

شرایط اخذ پاسپورت اسکاتلند برای اتباع خارجی

اگر قصد سفر به کشور اسکاتلند را دارید به عنوان اتباع خارجی ممکن است نیاز به اخذ ویزای استاندارد برای بازدیدکنندگان داشته باشید. در صورتی که شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس می توانند تا 6 ماه به عنوان یک بازدید کننده بدون ویزا در بریتانیا اقامت داشته باشند. اما اگر به عنوان اتباع خارجی می خواهید به این کشور مهاجرت کنید و قصد تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری در این کشور را دارید، بسته به هدف شما نیازمند اخذ ویزای مربوطه می باشید. در ادامه بعد از کسب مجوز اقامت دائم در کشور اسکاتلند و اسکان به مدت 10 سال می توانید اقدام به اخذ پاسپورت اسکاتلند کنید.

در زیر به شرایط اخذ پاسپورت اسکاتلند توسط اتباع خارجی اشاره شده است:

 • بیشتر از 18 سال داشته باشید.
 • داشتن شخصیت خوب و معتبر با سوء پیشینه کیفری
 • در بریتانیا زندگی می‌کنید و مجوز اقامت در بریتانیا را در تمام طول فرآیند درخواست شهروندی دارید.

شرایط اخذ پاسپورت اسکاتلند برای اتباع خارجی

دریافت پاسپورت اسکاتلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در یک کشور رویه قانونی، محبوب و مقبول برای هر ملتی است که شهروندی و پاسپورت خود را در قالب یک برنامه سرمایه‌ گذاری در دسترس قرار می‌دهد. کشور اسکاتلند از این قاعده مستثنی نیست. سرمایه گذاران خارجی با شخصیت و سلامت و فاقد سابقه کیفری می توانند در ازای سرمایه گذاری مالی مشخص، شهروندی و پاسپورت اسکاتلند را دریافت کنند، که معمولا به صورت کمک های خیریه، خرید ملک یا سرمایه گذاری تجاری در داخل کشور انجام می شود. دریافت پاسپورت اسکاتلند برای سرمایه گذار خارجی مزایای زیادی را در پی دارد. متقاضی می تواند آزادانه به کشورهای مختلف در سر تا سر جهان بدون اخذ ویزا سفر کند و کسب و کار خود را گسترش دهد.

کسب شهروندی اسکاتلند و در پی آن دریافت پاسپورت اسکاتلند به افراد دارای ثروت بالا از کشور های جهان سوم، منسوخ یا از مناطق جنگی این امکان را می دهد که آزادانه در کشوری لیبرال تر و امن تر به کسب و کار و زندگی در کنار خانواده خود بپردازند. سرمایه گذاری خود را از طریق ثبت شرکت، خرید ملک و افتتاح حساب های بانکی در نقاط مختلف جهان انجام داده و تجارت خود را توسعه دهند. اگر قصد مهاجرت به اسکاتلند را دارید می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از کمک و همراهی کارشناسان و مشاورین ما در این مجموعه، نهایت بهره را برده و مسیر خود را هموار سازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :