مهاجرت کاری اکوادور

ویزای کاری اکوادور

ویزای کاری اکوادور

متقاضیان بین المللی جهت شروع کار در سایر کشورها از جمله اکوادور ملزم به اخذ مجوز قانونی و ویزای کاری اکوادور می باشند. اکوادور کشوری در حال توسعه است که در شمال غربی آمریکای جنوبی واقع شده و پایتخت آن به نام کیتو شناخته می شود. کشور اکوادور اقتصاد نسبتا در حال توسعه ای دارد و نرخ بیکاری در مقایسه با سایر کشورهای در حال توسعه جهان خیلی بالا نیست. آب و هوا در اکوادور بسیار گرم است و همچنین نکاتی وجود دارد که باید قبل از مهاجرت به این کشور برای کار بدانید، از جمله شرایط اخذ ویزای کار اکوادور. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به متقاضیان کار در اکوادور ارائه می شود، به بررسی اخذ ویزای کار اکوادور و شرایط آن پرداخته شده است.

لزوم اخذ ویزای کاری اکوادور

کشور اکوادور که در ساحل غربی آمریکای جنوبی واقع شده است، دارای چشم اندازهای متنوع و اقتصاد پررونق خود است. با افزایش تعداد شرکت های چند ملیتی، اکوادور فرصت های بیشتری را برای مهاجرانی که به دنبال فرصت های شغلی هستند باز می کند. برای استخدام اتباع خارجی در یک شرکت مستقر در اکوادور، کارفرما ابتدا باید اطمینان حاصل کند که مهاجران برای اخذ ویزای کار اکوادور اقدام کرده اند. بدون مدارک قانونی و مجوز کار، اتباع خارجی نمی توانند در کشور کار کنند. یک مهاجر باید نوع ویزا را انتخاب کند که شرایط اقامت و نوع کار او را به بهترین نحو برآورده کند. تا زمانی که مهاجر از تمام قوانین مشخص شده در ویزای کار اکوادور پیروی کند، اقامت آنها در این کشور راحت و خوشایند خواهد بود.

انواع ویزای کاری اکوادور

اکوادور انواع ویزاها را برای اتباع خارجی که مایل به سفر یا مهاجرت به آنجا هستند ارائه می دهد. جهت اخذ ویزای کار اکوادور لازم است بدانید، ویزای اکوادور به 2 دسته کلی ویزای اقامتی و غیر مقیم تقسیم می شود و انواع دیگری از ویزاها در این دسته بندی ها وجود دارد. ویزای مناسب برای کارمندان شما ممکن است بر اساس ماهیت کاری که برای شرکت شما در اکوادور انجام می دهند و مدت زمانی که آنها قصد زندگی در این کشور را دارند متفاوت باشد. برای ویزای غیر مقیم، کارکنان خارجی به طور کلی به ویزای کار نیاز دارند که در غیر این صورت به عنوان ویزای 12-VI شناخته می شود. این ویزا برای اتباع خارجی اعمال می شود که برای اهداف تجاری یا حرفه ای دیگر به اکوادور سفر می کنند.

ویزای اقامت 2 گزینه دیگر را برای کارکنان خارجی ارائه می دهد:

نوع ویزا توضیحات
ویزای حرفه ای یا ویزای ولت این ویزا به کارکنان دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه های محلی اجازه می دهد تا برای انجام حرفه خود به اکوادور نقل مکان کنند.
ویزای تکنسین این ویزا را می توان برای کارشناسان فنی که تحت قرارداد با یک شرکت مستقر در اکوادور هستند صادر کرد.

انواع ویزای کاری اکوادور

شرایط اخذ ویزای کاری اکوادور

شرایط اخذ ویزای کار اکوادور بسته به نوع ویزای مورد نیاز متقاضی متفاوت خواهد بود. با این حال، شرایط کلی برای هر ویزا به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • 2 عکس گذرنامه اخیر که باید رنگی باشد.
 • یک کپی از رزومه متقاضی
 • گواهی پزشکی
 • بررسی سوابق پلیس برای اثبات اینکه متقاضی سابقه کیفری در کشور محل اقامت خود ندارد.
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • گواهی پرداخت هزینه درخواست ویزا

شکل زیر اسناد لازم برای اخذ ویزای کاری اکوادور را نمایش می دهد:

اسناد لازم برای اخذ ویزای کاری اکوادور

برخی از کارمندان ممکن است قصد داشته باشند اعضای خانواده را با خود به اکوادور بیاورند. روش انجام این کار به نوع مجوز آن ها بستگی دارد. اعضای خانواده کارکنان خارجی که دارای ویزای اقامت هستند ممکن است ویزای وابستگی اقتصادی صادر شود که نوع دیگری از ویزای اقامت است. روند درخواست و شرایط اخذ این ویزا مشابه سایر ویزاهای مقیم است.

برای وابستگان کارکنان دارای ویزای کار (12 VI)، مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس سایز پاسپورت
 • گواهی تولد یا ازدواج قانونی
 • کپی ویزای صادر شده برای کارمند

جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به اکوادور پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

فرآیند اخذ ویزای کاری اکوادور

در مرحله اول، اتباع خارجی علاقه مند به کار و اخذ ویزای کار اکوادور باید با سفارت اکوادور در کشور محل اقامت خود تماس بگیرند. آنها باید لیست مدارک لازم را با سفارت تایید کرده و در زمان مقرر ارائه کنند. پس از ارائه مدارک مورد نیاز، متقاضیان باید در کشور محل اقامت خود بمانند و منتظر تصمیم مقامات اکوادور باشند. تنها پس از تایید مجوز آن ها می توانند برای شروع کار به اکوادور سفر کنند. بازه زمانی تکمیل کل فرآیند از درخواست تا تایید ویزای کار اکوادور 8 هفته می باشد.

هزینه های مجوز کار اکوادور بدین شرح می باشد:

 • فرم درخواست: $50 (دلار) آمریکا (غیر قابل استرداد)
 • ویزا: $400 (دلار) آمریکا
 • افراد تحت تکفل: $200 (دلار) برای هر نفر

یک کارمند خارجی تنها پس از اینکه حداقل 21 ماه تحت ویزای موقت در اکوادور زندگی کرده باشد، می تواند برای ویزای اقامت دائم در اکوادور اقدام کند. شرایط اخذ پاسپورت اکوادور نیز بدین شرح می باشد.

فرصت های شغلی برتر با اخذ ویزای کاری اکوادور

اکوادور اقتصاد رو به رشدی دارد و کار برای اتباع خارجی همیشه به سادگی قابل دسترس نیست. اگرچه، مشاغل خاصی وجود دارد که در کشور تقاضای زیادی دارند و همچنین می توانند بسیار مفید باشند:

نام شغل توضیحات
حسابداری حسابداری مدرک خوبی است که در اکوادور نیز تقاضای زیادی دارد. این رشته شغلی مسئول امور مالی در هر سازمان یا شرکتی است که در آن وجوه باید خرج شود.
تدریس مشاغل تدریس خصوصی نیز در اکوادور مورد تقاضا هستند، اساتید کالج و معلمان زبان انگلیسی به خوبی مورد توجه هستند.
علوم کامپیوتر این متخصصان در همه جای دنیا به دلیل پیشرفت علم در فناوری بسیار مهم هستند. دانشمندان کامپیوتر وظیفه برنامه نویسی و نگهداری داده ها و ترجمه آنها را به زبان ساده برای درک مردم بر عهده دارند.
پرستاری این شغل با آمدن بیماری کووید 19 اهمیت زیادی پیدا کرده است. بسیاری از کارکنان مراقبت های بهداشتی که پرستاران در آنها نقش دارند، برای کمک به جلوگیری از گسترش بیماری و همچنین مراقبت از کسانی که قبلا آلوده شده اند، به خوبی جبران می شوند. شغل پرستاری در حال حاضر در اکوادور بسیار قدردانی می شود.

به منظور مهاجرت به اروپا و سایر قاره ها، می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و استفاده از راهنمایی های مشاورین و کارشناسان مجموعه، اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :