مهاجرت به کشور اتریش

مزایا و معایب زندگی در اتریش

مزایا و معایب زندگی در اتریش

اتریش یکی از کشور های مطرح برای مهاجرت بوده و بررسی مزایا و معایب زندگی در اتریش قبل از مهاجرت می تواند درک درستی از زندگی را به شما بدهد. تا پس از مهاجرت پشیمانی در این باره حاصل نگردد. این کشور به دلیل کیفیت زندگی و امنیت بسیار بالا مشهور گشته و میزان مهاجرت نسبت به سال های قبل مهاجرت به اتریش افزایش یافته است.

در حال حاضر مهاجرین به روش های مختلفی به اتریش مهاجرت می کنند. هر کدام تجربه متفاوتی را در این کشور به دست می آورند. اما در نهایت تمامی این روش ها منجر به زندگی و اقامت دائم اتریش می شود. زندگی در اتریش مانند همه کشورها دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه این نوشتار مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی بر بررسی آنها دارند.

مهاجرت و مزایا و معایب زندگی در اتریش

اتریش یکی از ثروتمندترین کشور های جهان و دارای فرهنگ غنی و پر باری است. این کشور در بین کشورهای زیادی از جمله آلمان، ایتالیا، مجارستان و جمهوری چک قرار دارد و یک نقطه اتصال بین دیگر کشورهای اروپایی می باشد. اتریش همچنین جزء اتحادیه اروپا است. از این رو دارندگان ویزای اتریش از مزایای ویزای شنگن بهره مند می شوند. همچنین بدون نیاز به ویزای دیگر آزادانه به بسیاری از کشورهای اروپایی می توانند سفر کنند. اتریش همچنین به کیفیت زندگی بسیار بالا مشهور بوده است. یکی از مهم ترین مزایای زندگی در این کشور کیفیت زندگی در آنجا است.

به طور خلاصه به مزایا و معایب زندگی در اتریش در اینجا اشاره کرده ایم:

مزایامعایب
کیفیت بالای زندگی در اتریشهزینه بالای زندگی
کیفیت بالای سیستم آموزشیآلمانی زبان رسمی مردم اتریش
آب و هوای تمیز و پاکعدم خو پذیری با محیط و مردم
سیستم حمل و نقل عالیشرکت ها و سازمان های کم بین المللی برای کار
طبیعت بسیار زیباآب و هوای سرد در زمستان
منطقه جغرافیایی مناسب و استراتژیکمالیات بالا و حقوق کم

کیفیت بالای زندگی از مزایای زندگی در اتریش

بدون شک اتریش یکی از بالاترین کیفیت های زندگی در جهان را دارد. در حقیقت در بین 65 کشور دیگر با خصوصیات مشابه اتریش رتبه دوم را دارد. همچنین در حال حاضر وین پایتخت این کشور بارها به دلیل کیفیت زندگی، به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی معرفی شده است. علاوه بر این طبق جدیدترین رده بندی شهرهای جهانی شهر وین از شهر ملبورن پیشی گرفته و به عنوان بهترین شهر جهان معرفی شده است.

همچنین وین برای دهمین بار پیاپی به عنوان پر مخاطب ترین شهر جهان شناخته شده است. خدمات عمومی، میزان آلودگی، بهداشت و درمان و همه این موارد باعث شده که شهرهای مهم اتریش در این رده ها قرار بگیرند و تعداد بیشتری از خارجی ها را به خود جلب کنند. بسیاری پس از سفر تصمیم به ماندن و مهاجرت به اتریش می گیرند که دلیل این امر که کیفیت زندگی در آنجا است.

کیفیت بالای سیستم آموزش از مزایای زندگی در اتریش

تحصیلات عالی اتریش برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است که این امر در اروپا یا در جهان رایج نیست. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز برای تحصیل در اتریش هزینه کمی را پرداخت می کنند. از این رو به طور معمول هزینه ها از 1500€ (یورو) در سال افزایش نمی یابد. همچنین سیستم مدارس دولتی در اتریش رایگان بوده و سطح تدریس بسیار مناسبی دارد. دانش آموزان پس از دوره متوسطه 10 تا 17 سالگی در آموزشگاه های فنی حرفه ای شرکت می کنند.

آموزش و پرورش اتریش بیشتر در رشته های علوم انسانی متمرکز و در مقایسه با آلمان، جایی که مهندسی و علوم رایج است. به طور کلی رشته های هنرهای زیبا، موسیقی، ادبیات، فلسفه و علوم انسانی در کالج های اتریش بسیار زبانزد هستند. اتریش دارای دانشگاه های معتبر و با کیفیتی است و مدارک صادر شده از بهترین دانشگاه های اتریش در سطح جهانی بسیار معتبر هستند.

منطقه جغرافیایی جزء مزایا و معایب زندگی در اتریش

اتریش با جمهوری چک، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لیختن اشتاین، اسلواکی، اسلوونی و سوئیس هم مرز است لذا چنانچه در اتریش زندگی کنید به راحتی و در زمان کمی می توانید به بسیاری از کشورهای اروپایی سفر کنید و از آن دیدن کنید. مهاجران به اتریش عاشق گذراندن وقت در شهرهای اتریش هستند و گزینه های زیادی برای انتخاب دارند.

به لطف سیستم حمل و نقل عمومی عالی اتریش، سفر با بودجه مناسب بسیار راحت است. از این رو کافی است در چند ساعت در قطار به بوداپست مجارستان و یا چند ساعت دوچرخه سواری به ایتالیا برسید. اتریش همچنین دارای طبیعت بی نظیری است. با طبیعت گردی در اتریش می توانید از طبیعت رشته کوه های آلپ در غرب و تپه های سرسبز در شرق لذت ببرید. تنوع در ویژگی های طبیعی اتریش بسیار زیبا و غافلگیر کننده است که شامل کوه ها، دریاچه ها، رودخانه ها، آبشارها و جنگل ها می باشد.

منطقه جغرافیایی جزء مزایا و معایب زندگی در اتریش

هزینه بالای زندگی از معایب زندگی در اتریش

اتریش یکی از گرانترین کشورها در اروپای مرکزی است. این می تواند یک عیب بزرگ برای کارگران بین المللی که مایل به کار در اتریش هستند، باشد. حقوق محلی جبران هزینه های سنگین زندگی در اتریش را نمی کند. با وجود رضایت عمومی از زندگی ، بسیاری از مهاجران از هزینه های زندگی در اتریش راضی نیستند. 2 مشکل اساسی در رابطه با هزینه های زندگی در اتریش، قیمت ملک و مالیات است.

در حقیقت، یک سوم از مهاجرین در اتریش از قیمت مسکن ناراضی هستند. اجاره، غذا و حمل و نقل بزرگترین هزینه ای است که هنگام مهاجرت و زندگی در اتریش خواهید داشت. اگر بلیط سالانه یا ماهیانه ندارید استفاده از قطار یا اتوبوس به عنوان حمل و نقل می تواند بسیار پر هزینه باشد. در اتریش همچنین مالیات بالا است. اکثر کارمندان بین 42% تا 48% از درآمد خود را مالیات می دهند.

کار در اتریش از معایب زندگی در اتریش

پیدا کردن شغل مناسب به خصوص به عنوان یک خارجی در اتریش کار ساده ای نیست. علاوه بر این، نرخ بیکاری در حال افزایش است. اگر به زبان آلمانی صحبت نمی کنید بهتر است در مورد آن فکر کنید و به کلاس زبان بروید. داشتن مهارت به زبان آلمانی شانس شما برای کار و تحصیل در اتریش را افزایش می دهد.

علاوه بر این، اگر می خواهید در شغل خود پیشرفت کنید اتریش ممکن است مکان اشتباهی باشد. شرکت های غالب بین المللی در اتریش بیش از حد وجود ندارند و علاوه بر این، بازار اتریش بسیار محافظه کار است. افراد محلی شغل پایدار و ایمن را ترجیح می دهند که برابر مدارک تحصیلی آنها است. از این رو آنچنان دست به ریسک و پیشرفت نمی زنند.

مشکل زبان از معایب زندگی در اتریش

یکی از معایب زندگی در اتریش زبان آن است. بسیاری از مردم اتریش به زبان انگلیسی مسلط نیستند و فقط به زبان آلمانی صحبت می کنند. علاوه بر این، اگر در نهایت تصمیم به یادگیری زبان آلمانی گرفتید، آماده باشید تا بیشتر وقت بگذارید. زیرا زبان آلمانی به دلیل قواعد پیچیده دستور زبان، زبانی سخت است. بسته به منطقه ای که در اتریش هستید نیز لهجه های گوناگونی در اتریش وجود دارد.

این کار را سخت تر می کند. آمارها نشان می دهد که کمتر از 18% از مهاجرین به اتریش گفته اند که یادگیری زبان محلی به طور کلی آسان بوده است. این مسئله خصوصا مشکل ساز است. زیرا بسیاری از خارجی ها متوجه شده اند که زندگی در اتریش بدون اینکه به زبان آلمانی صحبت کنید سخت می باشد.

مشکل ارتباط با مردم از معایب زندگی در اتریش

یکی دیگر از معایب زندگی در اتریش مشکل ارتباط با مردم اتریش است. مردم اتریش به قولی سرد هستند و ارتباط برقرار کردن با آنها کمی سخت می باشد. مردم در اتریش با غریبه ها رسمی تر هستند و برای گرم شدن و ایجاد اعتماد به آنها زمان بیشتری نیاز دارند. به طور کلی، اتریشی ها به دلیل محافظه کار بودن شهرت دارند. برخی خارجی ها به دلیل صریح بودن و صداقت، اتریشی ها را بی ادب می دانند. این فقط روشیست که افراد در اینجا با هم ارتباط برقرار می کنند، اما می توان به عنوان بی احترامی، عجیب و غریب یا حتی خشک از آن یاد کرد.

علاوه بر این از دیگر معایب زندگی در اتریش می توان به سیگاری بودن بسیاری از اتریشی ها اشاره کرد به طوری که آنها در مکان های عمومی سیگار می کشند و ممکن است شما را اذیت کنند. با بررسی مزایا و معایب زندگی در اتریش همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده همکاری و ارائه هر گونه مشاوره بری انوع مهاجرت به اتریش و دیگر کشورهای اروپایی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :