مهاجرت تحصیلی صربستان

مدارس ایرانی صربستان

مدارس ایرانی صربستان

تحصیل در مدارس ایرانی صربستان با تاریخ و فرهنگ باورنکردنی و هزینه های نسبتا کم، به گزینه ای معتبر برای متقاضیان ایرانی تبدیل شده است. صربستان به عنوان یک کشور سابق یوگسلاوی، زمانی بخشی از یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان بود. امروز، این کشور مستقلی است که هنوز از مشکلات اقتصادی و اجتماعی ناشی از سقوط یوگسلاوی در حال بهبود است، اما با اقتصاد رو به رشد به طور فزاینده ای، به خوبی در راه تبدیل شدن به یک کشور توسعه یافته است. با داشتن دانشگاه ها و مدارس دولتی و خصوصی بی نظیر، صربستان استانداردهای باورنکردنی آموزش را با دوره های آموزشی فراوان به زبان انگلیسی ارائه می دهند. در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط تحصیل در مدارس ایرانی صربستان و دانشگاه های این کشور می پردازند.

دانشجویان بین المللی که در صربستان تحصیل می کنند به طور کلی از این کشور بسیار راضی هستند و از جمله چیزهای مورد علاقه آنها می توان به شرایط مناسب اقامت و هزینه های تحصیل مقرون به صرفه در صربستان اشاره کرد. علاوه بر این، هزینه های پایین شهریه و به طور کلی هزینه های پایین زندگی، به دانشجویان این امکان را می دهد که با هزینه بسیار کم، یک تجربه دانشگاهی شگفت انگیز داشته باشند. در این نوشتار، شرایط ادامه تحصیل در صربستان و همچنین شرایط تحصیل در مدارس ایرانی صربستان به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته اند تا هموطنان عزیز برای ورود به مدارس ایرانی صربستان و تحصیل در دانشگاه ها آن اطلاعات کافی داشته باشند.

شرایط تحصیل در صربستان

سیستم آموزش عالی صربستان مطابق با استانداردهای اروپایی است که توسط فرآیند بولونیا ایجاد شده است و از سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) استفاده می کند.

3 سطح اصلی تحصیل در دانشگاه های صربستان عبارتند از:

  • کارشناسی
  • کارشناسی ارشد
  • دکترا

در دانشگاه های و موسسات آموزش عالی صربستان، اکثر دوره ها به زبان صربی تدریس می شوند، اما برخی از برنامه ها و دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند. بدین ترتیب دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در صربستان را دارند معمولا باید قبل از شروع تحصیل در رشته دانشگاهی خود، یک سال آموزش زبان را در صربستان بگذرانند. سال تحصیلی معمولا از اوایل اکتبر شروع می شود. موسسات انفرادی آزادی عمل قابل توجهی در تعیین ساختار سال تحصیلی دارند که باید شامل 30 هفته تحصیل باشد. ترم ها (2 دوره 15 هفته ای) و 3 ماهه رایج ترین سیستم های مورد استفاده هستند (3 دوره 10 هفته ای).

در صربستان موسسات آموزش عالی به 3 نوع دانشگاه ها، کالج های علوم کاربردی و کالج های مطالعات آکادمیک طبقه بندی می شوند. همچنین برخی از دانشگاه های بین المللی مانند دانشگاه نیویورک در بلگراد وجود دارد که برنامه های MBA را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

برخی از بهترین دانشگاه های صربستان عبارتند از:

نام دانشگاه رتبه در صربستان رتبه در اروپا رتبه جهانی
University of Belgrade 1 156 393
University of Novi Sad 2 361 946
University of Nis 3 511 1451
University of Kraguyjevac 4 588 1757
University of Prishtina 5 960 3422

معرفی مدارس ایرانی صربستان

همانند اکثر کشورهای دنیا، در لیست مدارس ایرانی صربستان تنها یک مدرسه فعال می باشد و آن مدرسه، مدرسه ایرانیان بلگراد می باشد. در این مدرسه دانش آموزان و متقاضیان ایرانی می توانند در 2 مقطع دبستان و متوسطه عالی از آموزش با کیفیت بالا و با امکانات بی نظیر بهره مند شوند. تعداد دانش آموزان مدرسه ایرانیان بلگراد به بیش از 620 نفر می رسد و به طور متوسط در هر کلاس این مدرسه 25 دانش آموز مشغول به تحصیل هستند.

تعداد کلاس های مقطع متوسطه دوم در این مدرسه 14 می باشد و در مقطع دبستان نیز مدرسه ایرانیان بلگراد دارای 9 کلاس آموزشی مجهز می باشد. توصیه می شود قبل از ورود به مدارس ایرانی صربستان، متقاضیان اطلاعات کافی از شرایط تحصیل در مقطع مورد نظر خود کسب کنند تا آمادگی کامل برای حضور در کلاس های مربوطه را داشته باشند.

مهمترین مزایای تحصیل در مدارس ایرانی صربستان عبارتند از:

  • آموزش با استاندارد بالا و مجهز به امکانات مدرن
  • مدارک در سطح بین المللی معتبر هستند.
  • دانش آموز استقلال، دوستی های جدید و پیشرفت تحصیلی به دست می آورد.
  • شهریه و هزینه زندگی مقرون به صرفه
  • تنوع گسترده ای از برنامه های تحصیل در صربستان با کیفیت بالا

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در سایر مدارس ایرانی پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مدارس ایرانی دانمارک می باشد.

معرفی مدارس ایرانی صربستان

شرایط تحصیل در مدارس ایرانی صربستان

آموزش ابتدایی (اجباری) در مدارس ایرانی صربستان 8 سال طول می کشد که از 7 سالگی شروع می شود و به 2 دوره تقسیم می شود که هر دوره 4 سال طول می کشد. قبل از این دوره ها، حضور یک دوره آموزشی مقدماتی یک ساله (پیش دبستانی) الزامی است. در مدارس ایرانی صربستان، بعد از این دوره، آموزش متوسطه (دبیرستان) ارائه می شود. مدرکی که در پایان اعطاء می شود، مدرک دیپلم o Završenoj Srednjoj Školi است. مدارس متوسطه حرفه ای برای ورود مستقیم به دنیای کار و تحصیلات بیشتر، آموزش عمومی و حرفه ای (عملی و نظری) را ارائه می دهند.

تحصیل در دبیرستان ها به مدت 4 سال از سن 15 تا 18 سالگی به طول می انجامد و متقاضیان بعد از این دوره می توانند وارد دانشگاه مورد نظر خود در صربستان یا سایر کشورهای دنیا شوند. هموطنان محترمی که قصد دارند برای مهاجرت به صربستان اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند و با هدف کار، تحصیل، سرمایه گذاری یا ازدواج به صربستان مهاجرت کنند و اقامت این کشور را بدست آورند، می توانند انجام تمامی امور مربوطه را به کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بسپارند و یا با تماس با مشاورین ما، از شرایط مهاجرت به صربستان و کشورهای دیگر در نقاط مختلف دنیا اطلاعات کامل کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :